שתף קטע נבחר

באמצע כביש מהיר: בור ניקוז עם כיסוי מאולתר

קצין משטרה נסע בכביש 4 ולפני צומת רעננה נכנס רכבו לפתח ניקוז שהיה ללא מכסה תקני. הנהג נפצע קל ולרכב נגרם נזק כבד. עורך דינו: "זה נס שהוא לא נהרג". נתיבי ישראל: "רואים את האירוע בחומרה"

 

בור הניקוז שאליו נפל הרכב ()
בור הניקוז שאליו נפל הרכב
אימה בכביש. קצין משטרה שנסע בכביש מס' 4 נכנס לבור ניקוז שהיה מכוסה בחתיכת פח, ללא מכסה תקני. כריות האוויר ברכב נפתחו והנהג נפצע קל. נתיבי ישראל: "רואים את האירוע בחומרה".

 

הבוקר (יום א') אחרי השעה 6:00 נסע רכב פרטי בכביש 4 לכיוון דרום. כ-400 מטרים לפני צומת רעננה מרכז, כאשר הרכב נסע בנתיב השמאלי כדי לפנות שמאלה בצומת, הוא נכנס לפתח ניקוז שהיה ככל הנראה מכוסה בצורה מאולתרת בפח, במקום במכסה מיציקת ברזל כפי שנהוג.

כריות האוויר ברכב נפתחו בעקבות הנפילה ()
כריות האוויר ברכב נפתחו בעקבות הנפילה

המכסה המאולתר. "אם רוכב אופנוע היה נכנס לבור הוא היה נהרג" ()
המכסה המאולתר. "אם רוכב אופנוע היה נכנס לבור הוא היה נהרג"

כך זה נראה לאחר התיקון (צילום: נתיבי ישראל) (צילום: נתיבי ישראל)
כך זה נראה לאחר התיקון(צילום: נתיבי ישראל)

חתיכת הפח שכיסתה את פתח הניקוז קרסה וגלגל הרכב נתקע בתוך הפתח. הרכב נבלם בפתאומיות, החלק האחורי התרומם למעלה ונחת חזרה לכביש. כתוצאה מהבלימה הלא מתוכננת נפתחו כריות האוויר ברכב, וקצין המשטרה הוטח בעוצמה קדימה. אלמלא חגורת הבטיחות הוא היה פוגע בשמשה הקדמית ועף מהרכב.

 

כתוצאה מהתאונה הקצין נפצע באורח קל והוא סובל מחבלות רבות בגופו. הוא פונה לבית חולים מאיר כפר סבא לטיפול רפואי ולרכב נגרם נזק כבד. למקום הגיעו שוטרים שפתחו בחקירה.

 

פרקליטו של הנהג, עו"ד רוני ז'ביטובסקי: "זה נס שהנהג לא נהרג. אם רוכב אופנוע היה נכנס לבור הוא היה נהרג. מדובר בכביש מהיר ולמזלו של הנהג הוא נסע לאט. מדובר ברשלנות פושעת של כל מי שאחראי על הכביש. נמצה את ההליכים על מנת למצות את הדין עם האחראים".

 

בבוקר שלאחר התאונה הגיעו עובדי נתיבי ישראל ותיקנו את פתח הניקוז. מחברת נתיבי ישראל נמסר בתגובה: "נושא הבטיחות נמצא בראש סדר העדיפויות של החברה ולכן אנחנו רואים את האירוע הזה בחומרה. הליקוי הבטיחותי טופל מיידית והוא מתוחקר כדי שמקרים דומים לא יישנו בעתיד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קולטן הניקוז הפתוח בכביש 4
מומלצים