שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הורי ילדים בהדסה הקימו בית חולים שדה: "את ליצמן מעניין רק כסף"
  הורים לילדים חולי סרטן במחלקה ההמטו-אונקולוגית תקפו בחריפות את שר הבריאות ואת מנהל בית החולים לאחר כניסת מכתבי ההתפטרות של הרופאים לתוקף: "בהדסה הקימו 'פייק' מחלקה כפתרון. עושים לנו עוול ואין לנו לאן ללכת". ההורים דורשים להקים מחלקה דומה בשערי צדק

   

   

  "מעניין אותם רק כסף". מחאת ההורים    (צילום : עפר מאיר)

  "מעניין אותם רק כסף". מחאת ההורים    (צילום : עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בתוך אוהל ענק מלא מיטות אשפוז בגן סאקר שבירושלים, תקפו הבוקר (יום א') הורי הילדים המטופלים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה שבירושלים את שר הבריאות, יעקב ליצמן, ואת מנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, בעקבות משבר התפטרות רופאי המחלקה - ושבוע לאחר חשיפת המתווה לשיקום המחלקה. "כל מה שמעניין אותם זה כסף", זעמו ההורים מבית החולים שדה שהקימו במחאה על ההידרדרות לטענתם בטיפול בילדיהם. "הדסה הציגה פתרון פייק והקימה מחלקה מפוברקת. נעשה לנו עוול".

   

  "לצערנו, אחרי חצי שנה של מאבק ולמרות כל המסרים והפגישות, בלית ברירה הקמנו בית חולים שדה לילדים חולי סרטן", סיפר אורי יקיר, אב לילדה שחולה בסרטן. "זהו עוד צעד ולא האחרון כדי להגיע לפתרון היחיד שמקובל עלינו והוא – רק הרופאים שמכירים את הילדים ימשיכו לטפל בהם".

   

  יקיר הוסיף: "איננו מעוניינים בפרופסורים מרחבי העולם. אנחנו רוצים להמשיך עם ששת הרופאים המופלאים שמטפלים בילדים שלנו והילדים רואים בהם עוגן. לצערנו, ראינו את ההפקרות של משרד הבריאות. ליצמן בחר להתעלם מהתפטרות הרופאים. הדסה שמה לה למטרה להפוך את המחלקה למטרות רווח. הנהלת הדסה קוראת לכולם ומציגה פתרון פייק של הבאת רופאים אחרים במקום. רוטשטיין הקים מחלקה מפוברקת. רק שינסו להבין אם הרופאים שהביאו מסוגלים להחליף שישה רופאים שמומחים בטיפול מסוים.

  הכניסה לבית חולים שדה בגן סאקר ()
  הכניסה לבית חולים שדה בגן סאקר

   

  "הם מציירים את זה כאילו שזכינו לפתרון, אבל אפילו ללוקמיה לא הביאו מומחה שמטפל בילדים. כל מה שמעניין את ליצמן זה רק כסף. אנחנו פונים לרעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, ולנשיא המדינה, ראובן ריבלין, ואנחנו לא יודעים מה צריך לעשות כדי שהם יתערבו".

   

  ההורים טוענים כי הפתרון היחיד לבעיה העצומה יהיה רק בהקמת מחלקה נוספת בבית החולים שערי צדק בעיר או בשיפור המחלקה הנוכחית בהדסה עין כרם. "פרופ' יונתן הלוי, מנהל שערי צדק, נמצא בלחצים אדירים לא לפתוח מחלקה", טען יקיר. ההורים אף טוענים כי ישנה הנחיה מצד משרד הבריאות לא להעסיק את הרופאים המתפטרים בבתי החולים האחרים בארץ.

  האב אורי יקיר בבית החולים המאולתר בגן סאקר (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
  האב אורי יקיר בבית החולים המאולתר בגן סאקר(צילום: עפר מאיר)
   

  ראדי עותמאן שבתו נאיה סובלת מלוקמיה סיפר: "התחושה קשה מאוד. הרופאים שהתפטרו לא רוצים כסף, מה שמעניין אותם זה הטיפול בילדים. ליצמן ורוטשטיין לא מבינים את המשמעות של הדברים. אי אפשר להביא רופאים שלא מבינים לטפל בילדים. זה מצב בלתי נסבל ונעשה לנו עוול. כרגע אין לנו לאן ללכת".

   

  פרופ' מיקי וינטראוב, מנהל המחלקה המתפטר בעקבות המשבר בדסה, אמר: "לא נסכים לתת טיפול לא ראוי. אנחנו טוענים שכדי לטפל בילדים חולי סרטן צריך את הסטנדרט הכי גבוה. לא ניתן בבית החולים שדה טיפול, זהו אוהל מחאה. אנחנו מקווים ששר הבריאות יתעשת ויפתח את המחלקה הנוספת בירושלים. אני מאחל מכל מאודי שהיום הזה קרוב".

   

  מבית החולים הדסה נמסר בתגובה: "הבוקר בהדסה התחילה שגרת עבודה רגילה של מחלקה, ללא המתח והחרדה שאפיינה את המחלקה בששת החודשים האחרונים. הרופאים המתפטרים אינם יותר מענייננו והם חלק מהעבר של הדסה. המחלקה מאוישת על ידי צוות רופאים חדש ומצוין וזוכה לתגבור מיוחד של רופאי שיבא. כולם עובדים בתחושת שליחות נפלאה לסייע לילדים. השבוע מתוכננות שלוש השתלות מח עצם והן תבוצענה כרגיל. זאת המציאות החדשה וכדאי שכל אלה שמנסים לחבל ולהרוס את הדסה כדי להצדיק פתיחת מחלקה בשערי צדק, יפנימו זאת".

   

  המשבר התחיל לפני כמה חודשים כאשר הודיעו שישה רופאים בכירים, ובהם פרופ' וינטראוב, על התפטרותם לאחר שמנהל בית החולים החליט להגדיל את מספר ההשתלות וקבע כי השתלות ילדים יבוצעו במחלקת המבוגרים. הרופאים טענו שמדובר בצעד שעלול לסכן את חייהם של הילדים חולי הסרטן. "בנובמבר התקבלה החלטה בלי להתייעץ איתנו, ונמסר לנו שמהיום והלאה כל הילדים עוברים למחלקת מבוגרים. אני נמצא במצב אבסורדי", אמר אז וינטראוב והוסיף, "אין אף ילד שמאושפז במחלקה של מבוגרים. השתלת מח עצם זו פרוצדורה מורכבת ומסוכנת. היא לוקחת את הגוף של הילד עד הקצה".

   

  בבית החולים דחו את הטענות ואמרו שהרופאים החליטו להתפטר בגלל שיקולי אגו, ומתוך רצון לחתור תחת מנהל בית החולים ולהקים מחלקה אחרת בבית החולים שערי צדק בבירה. רוטשטיין טוען שהסיבה להתפטרות הרופאים הייתה בגלל מינויה של ד"ר פולינה סטפנסקי, מומחית וחוקרת ברמה עולמית בתחום השתלות מח עצם בילדים, לניהול מחלקת ההשתלות במבוגרים. במחלקת המבוגרים היא גם מבצעת השתלות בילדים, וזה סלע המחלוקת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים