שתף קטע נבחר

לפני הפגישה ביניהם: תגרה בין מאבטחי נתניהו למאבטחי נשיא טוגו

עימות פיזי התפתח בין מאבטחיו של ראש הממשלה, השוהה בליבריה, לבין מאבטחיו של הנשיא הטוגולזי פוארה גנאסינגבה. הפגישה בין השניים בוטלה זמנית בשל התקרית, אך תואמה מחדש

 

נתניהו בכנס. "ההיסטוריה שלנו דומה" (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
נתניהו בכנס. "ההיסטוריה שלנו דומה"(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

 

עימות פיזי התפתח אחה"צ (יום א') בין מאבטחיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, השוהה בכנס בליבריה, לבין צוות האבטחה של נשיא טוגו פוארה גנאסינגבה. בשל התגרה בוטלה זמנית הפגישה שנועדה להתקיים בין שני המנהיגים, אולם לאחר מכן נקבעה מחדש. במשרד החוץ סירבו להתייחס לנושא.

 

קודם לכן נאם נתניהו בכינוס ראשי מדינות מערב אפריקה. "בין אפריקה לישראל קיימת זיקה טבעית, ההיסטוריה שלנו דומה", אמר ראש הממשלה והוסיף: "עמיכם כרעו תחת עולם של מנהיגים זרים. חוויתם מלחמות נוראות וטבח ואתם עדין נלחמים כדי להיחלץ מן העבר ולהתקדם אל העתיד באומץ ובמאמצים שמעוררים השראה. בעזרת נחישות ואמונה, זכיתם בעצמאות. ריפאתם את פצעי העבר והתוויתם עתיד של תקווה לאזרחיכם".

 

ראש הממשלה עם הנשיאה אלן ג'ונסון סירליף (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
ראש הממשלה עם הנשיאה אלן ג'ונסון סירליף(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

עם נשיא גאנה ננה אקופו-אדו (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
עם נשיא גאנה ננה אקופו-אדו(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
 

"זה דומה מאוד גם להיסטוריה שלנו. גם מעם ישראל נשללה עצמאות במשך שנים רבות מדי. גם אנו סבלנו מההשפלה הכרוכה בשעבוד, עבדות ומחסור. גם אנו חווינו זוועות בל יתוארות של טבח המוני ורצח עם. אך מעולם לא הרמנו ידיים. לחמנו למען עצמאותנו וניצחנו. הקמנו דמוקרטיה משגשגת בלבו של המזרח התיכון. בנינו את אחת הכלכלות הדינמיות", הוסיף ראש הממשלה.

 

בנוסף גינה נתניהו את מתקפת הטרור שאירעה אמש בלונדון ואמר: "התקפה איומה נוספת פגעה באנשים חפים מפשע בלבה של לונדון. אנו מגנים את ההתקפה, שולחים את תנחומינו לעם הבריטי, ומבטיחים שאנו נשארים מחויבים למאבק נגד הטרור שאינו יודע גבולות. המחבלים הללו סוגדים למוות. הם רוצחים ללא אבחנה. אך הם לא יפחידו אותנו. הם לא ישליטו עלינו טרור. הם רק יחזקו את נחישותנו להביס אותם. וביחד, כאן באפריקה, במזרח התיכון, באירופה ובכל מקום - יחד נביס אותם מהר יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו נואם בכנס באירופה
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים