שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל איזנקוט: האתגר שנשאר לצה"ל מאז ששת הימים - סוריה

בפתיחת מייצג לציון 50 שנה למלחמת ששת הימים אמר הרמטכ"ל כי חוסר המשילות בסוריה מוביל להתמודדות נוכחית ועתידית עם השכנה הצפונית. "הייעוד של צה"ל לא השתנה מאז – הגנה על המדינה", אמר איזנקוט

 

 

הרמטכ"ל גדי איזנקוט עם דליה רבין, הערב בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרמטכ"ל גדי איזנקוט עם דליה רבין, הערב בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט אמר הערב (א') בפתיחת מיצג לציון 50 שנה למלחמת ששת הימים במרכז יצחק רבין בתל אביב כי הקו המקשר בין אז להיום הוא, בין היתר, סוריה. לדבריו, חוסר המשילות וארגוני הטרור "מציבים אתגרים עתידיים שאיתם אנחנו מתמודדים כיום ונתמודד גם בעתיד הנראה לעין".

 

לפתיחת המייצג האינטראקטיבי הגיעו לוחמים ממלחמת 1967, בני משפחות הקצינים, ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, האלוף (במיל') עמוס ירון, דן מרידור ובני קצובר ממקימי "גוש אמונים", ובני משפחתו של יצחק רבין המנוח, שהיה רמטכ"ל מלחמת ששת הימים. הרמטכ"ל איזנקוט ציין כי לפני כשנה וחצי עיין בעותק ממסמך סיום התפקיד של רבין. "דרך הדפים היה אפשר ללמוד מה הביא להישג של מלחמת ששת הימים", אמר. "המורכבות ושינוי התוכניות, תכנון מוקפד, מיקוד אנרגיה ללוחם ולרוח הלחימה, התוכניות האופרטיביות שעברו שינויים והחשוב ביותר זה רוח הלחימה ותחושת המסוגלות של שורת הפיקוד".

 

איזנקוט עם ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
איזנקוט עם ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק(צילום: מוטי קמחי)

המיצגים בתערוכה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המיצגים בתערוכה(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

במלחמה ההיא נלחמה ישראל מול מדינות ערב, ששתיים מהן, מצרים וירדן, חתמו הסכמי שלום עם ישראל. רא"ל איזנקוט אמר כי מאז המטרות של צה"ל נותרו אותן מטרות. "הייעוד של צה"ל לא השתנה ב-50 השנה האחרונות: להגן על המדינה, להבטיח את קיום המדינה, להרחיק את המלחמה הבאה ולאפשר לאזרחים חלום של נורמליות שיאפשר למדינה לפרוח ולשגשג", אמר. "מאז האתגרים הביטחוניים לבשו צורה חדשה. עם סוריה יש לנו אתגרים עתידיים שאנחנו מתמודדים איתם היום ונתמודד איתם גם בעתיד הנראה לעין. אותו חוסר משילות ואותם ארגוני טרור שאיתם אנחנו מתמודדים היום. יש קו מחבר בין לוחמי 67 ללוחמים היום".

 

דליה רבין, בתו הרמטכ"ל וראש הממשלה המנוח, אמרה כי "מעשיו והישגיו מוטבעים עמוק בכל שעל כך שלא ניתן לשכוח ולהשכיח. ירושלים תישאר לעד סמל של ניצחון 'דוד על גוליית' וזה הניצחון שלך אבא. אנחנו זוכרים ומזכירים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רא"ל גדי איזנקוט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים