שתף קטע נבחר

חיזבאללה על הגדר: צה"ל תרגל מוכנות הקפצת כוחות

אלפי לוחמים מחטיבות סדירות תרגלו התייצבות מהירה בגבול הצפון בהנחה שתקיפה קרקעית של חיזבאללה תתרחש במפתיע. קצין בכיר: "האימונים ירחיקו את האיום". 15 מיליון שקלים יושקעו בשדרוג אבטחת הנשקיות בעקבות גניבת 33 רובי תבור מבסיס בדרום

 

 

נערכים להתלקחות בגבול הצפוני: בצהריים (יום ב') הסתיים תרגיל פתע מטכ"לי נרחב של פיקוד הצפון, שנועד לבחון את מוכנות אוגדת הגליל (91) לפיגוע רחב היקף של חיזבאללה בהתרעה מודיעינית קצרה. אלפי לוחמים מהחטיבות הסדירות הוקפצו לתרגיל שהחל אתמול בבוקר, ובראשם לוחמי חטיבת גולני ולוחמי חטיבת הקומנדו, שעזבו את משימות הביטחון השוטף שלהם לטובת התייצבות בתוך שעות ספורות בגבול הצפון.

 

בניגוד לתרגילים של אוגדות אחרות שבמהלכם הוקפצו כוחות מילואים, הפעם בחנו במטכ"ל את יכולת וגמישות הכוחות הסדירים להתייצב בתוך זמן קצר בגבול לבנון. הנחת התרגיל הייתה שתקיפה קרקעית נרחבת של חיזבאללה תתרחש בגבול הצפון במפתיע.

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל איזנקוט ומפקד פיקוד הצפון סטריק בתרגיל (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
הרמטכ"ל איזנקוט ומפקד פיקוד הצפון סטריק בתרגיל(צילום: דובר צה"ל)

קצין בכיר בצה"ל ציין כי מבין הלקחים שנלמדו מהתרגיל, ניתן למנות את יכולת הפיקוד והשליטה של אוגדת הגליל על כוחות התגבור שמוקפצים לגזרתה, את הפעלת חטיבת הקומנדו לתרחיש זה בגבול הצפון ואת נושא השפה המשותפת בין הכוחות. חלק מהלוחמים המשתתפים הוטסו לצפון במטוסי הרקולס.

 

בתרגיל השתתפו גם כוחות איסוף קרבי ויחידות מיוחדות. "ככל שיראו אותנו יותר מתאמנים ונערכים - כך זה ירחיק את האיום", ציין הקצין הבכיר. הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט בחן אמש מקרוב את התרגיל, יחד עם מפקד פיקוד הצפון אלוף יואל סטריק ומפקד אוגדת הגליל תת-אלוף אמיר ברעם.

 

בתוך כך, הרמטכ"ל, סגנו אלוף אביב כוכבי וראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה אלוף אהרון חליווה, החליטו השבוע להשקיע עוד 15 מיליון שקלים בשדרוג משמעותי של אבטחת הנשקיות בצה"ל לאחר מיפוין. ההחלטה התקבלה בעקבות גניבת הנשקים החריגה בשבוע שעבר במפקדת חטיבת גבעתי שבמחנה שדה תימן בדרום. 33 רובי תבור נגנבו וטרם אותרו. המשטרה, מצ"ח והשב"כ ממשיכים לחקור את נסיבות גניבת הנשקים.

 

קצין בכיר בצבא אמר כי לנשקיות בצה"ל יירכשו עמדות זיהוי ביומטריות, מצלמות, גדרות, מנעולים ומערכות הגנה נוספות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הלוחמים בתרגיל
צילום: דובר צה"ל
מומלצים