שתף קטע נבחר

ליברמן על משבר קטאר: "פותח אפשרויות רבות"

בשעת שאלות במליאה התייחס שר הביטחון לניתוק היחסים בין מדינות ערביות לבין הנסיכות: "זה פותח הרבה מאוד אפשרויות לשיתוף פעולה במאבק בטרור. מדינת ישראל יותר מפתוחה לשיתוף פעולה. הכדור כרגע בצד השני"

שר הביטחון אביגדור ליברמן סבור כיניתוק היחסים הדיפלומטיים בין מדינות ערביות רבות לבין קטאר מעניק לישראל "אפשרויות לשיתוף פעולה במאבק בטרור". בשעת שאלות במליאת הכנסת שהתקיימה אחר הצהריים (יום ב') אמר ליברמן כי "גם במדינות ערב מבינים שהסכנה האמיתית לכל האזור היא לא ישראל, היהודים או הציונות - אלא הטרור".

 

"מדינות ערב שניתקו את היחסים הדיפלומטיים עם קטאר לא עשו זאת בגלל ישראל ולא בגלל הסוגיה הפלסטינית אלא בגלל החשש שלהם מטרור איסלאמי קיצוני", הוסיף ליברמן. "אין ספק שזה פותח הרבה מאוד אפשרויות לשיתוף פעולה במאבק בטרור. ראינו את נשיא ארצות הברית מבקר בערב הסעודית ומדבר בראש ובראשונה על קואליציה נגד טרור. מדינת ישראל יותר מפתוחה לשיתוף פעולה. הכדור כרגע בצד השני".

"הסכנה לאזור היא לא היהודים אלא הטרור". ליברמן (צילום: עדן מולדבסקי/משרד הביטחון) (צילום: עדן מולדבסקי/משרד הביטחון)
"הסכנה לאזור היא לא היהודים אלא הטרור". ליברמן(צילום: עדן מולדבסקי/משרד הביטחון)

 

שר הביטחון טען כי "כל ניסיון לקשור בין הסוגיה הפלסטינית ליחסים הבילטראליים של ישראל עם מדינות ערב המתונות זאת פשוט גישה שגויה. העובדה היא שחתמנו הסכמי שלום עם מצרים וירדן בלי שום קשר לסוגיה הפלסטינית. גם פה אסור להתנות את התפתחות הקשרים עם מדינות ערב המתונות בפתרון הסוגיה הפלסטינית".

 

בנוגע למשא ומתן עתידי לשלום אמר ליברמן: "לגבי הסוגיה הפלסטינית אני מרגיש כמו תוכי - אפשר להגיד שליברמן מתנחל ונתניהו קיצוני. העובדה היא שהיה מפגש באנאפוליס. לא יהיה שום ראש ממשלה שיציע יותר משאולמרט הציע באנאפוליס והעובדה היא שאבו מאזן סירב לחתום. לפני זה היה ברק וערפאת בקמפ דייויד. גם שם היתה הצעה מרחיקת לכת שלעולם לא תחזור על עצמה, כך לפחות אני מקווה. גם שם הפלסטינים סירבו לחתום. בוא נפסיק עם ההלקאה העצמית. לא הכל תלוי בנו".

 

סעודיה, מצרים, איחוד האמירויות, בחריין, תימן ולוב הודיעו היום על ניתוק היחסים הדיפלומטיים עם קטאר. כחלק מהחרם, הסעודים הטילו עליה מצור ימי, יבשתי ואווירי. המהלך חסר התקדים מתרחש אחרי שבשבועות האחרונים מתנהל קמפיין תקשורתי נגד הנסיכות המפרצית בכלי התקשורת במדינות השונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדן מולדבסקי/משרד הביטחון
שר הביטחון ליברמן
צילום: עדן מולדבסקי/משרד הביטחון
מומלצים