שתף קטע נבחר

ברק: "למרות הסקרים - אני אנצח"

סקרי עיתוני הבוקר מצביעים על פער של כ- 20 אחוז לטובת שרון - אבל ברק מסרב להרים ידיים. המאמץ העיקרי מושקע כעת בניסיון להשפיע על ערביי ישראל לבחור בברק

סקרי מכון דחף וגאלופ המתפרסמים בעיתוני הבוקר (יום ב') מצביעים על התייצבות הפער בין המועמדים לראשות הממשלה סביב ה-20 אחוז, יממה לפני פתיחת הקלפיות. בסקר מכון דחף המתפרסם ב"ידיעות אחרונות" מקבל אריאל שרון 56% לעומת 38% לברק. בסקר גאלופ המתפרסם ב"מעריב" מקבל שרון 55% לעומת 36% לברק.
למרות הסקרים, ודומים להם שנערכו בימים האחרונים והעלו תוצאות דומות, במטה ברק לא מאבדים לחלוטין את התקווה ומרכזים את המאמץ בניסיון של הרגע האחרון לגייס את הקול הערבי. סקרים פנימיים של העבודה הצביעו על פער של 14% לשרון. "למרות הסקרים - אני הולך לנצח", הכריז אמש ברק בכנס בבאר שבע.
במטה ברק נאחזים בקריאות חברי הכנסת אחמד טיבי ועזמי בשארה לציבור הערבי לשים פתק לבן. "המרחק בין פתק לבן לפתק ברק, קטן, העיקר שיגיעו לקלפי", אמר השר לשעבר ממרצ, חיים אורון, הפועל במטה הערבי של מפלגת העבודה.
במטה העבודה חוששים כעת מהתערבות משטרתית "מאסיבית מדי", במקרה של ניסיונות להפריע להצבעה בקלפיות במגזר הערבי. "לפי החוק, יש בכל קלפי שוטר או שניים, ועם זה נצטרך להתמודד, אני מאמין שהמפכ"ל לא ינקוט בפעולות שיחממו את השטח", אמר השר מתן וילנאי, ראש המטה הערבי. רלב מג'דללה, אחראי המטה במשולש, הזהיר כי "אנחנו מצפים מהמפכ"ל להתנהג בחוכמה. ההצהרה שלו על חשש מהפרעה להצבעה בצפון יוצרת דינמיקה שלילית. אנחנו לא צריכים משטרה בשום מקרה".
בכל מיקרה, במטה ברק לא לוקחים סיכונים. חברי הכנסת והשרים במטה, בהם חוסנייה ג'בארה, חיים אורון, מוסי רז, זהבה גלאון ויוסי ביילין, יהיו בשטח ביום הבחירות ב"צוותי התערבות" - שיגיעו עם כל קריאה על התפרעות. השר וילנאי יישב במעין חמ"ל בנצרת ויהיה ערוך לצאת לשטח בכל רגע.
בעצה אחת עם המטה הערבי, שוב הביע אתמול ברק צער על מותם של 13 האזרחים הערבים במהומות אוקטובר - בישיבת הממשלה. גם בשעת ערב התנצל ברק בפני הערבים בכנס בבאר שבע. ברק נפגש עם מנהיגים בדואים וזכה לקורטוב של נחת, כאשר הבדואים הצהירו כי לא ישלשלו פתק לבן.
למרות האופטימיות ששידר ברק בכנס, פעילים רבים במפלגת העבודה בבאר שבע, אמרו כי המטרה שלהם היא "להפסיד בכבוד ולא לחטוף תבוסה בראש".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
ברק. ננצח למרות הסקרים
צילום רויטרס
מומלצים