שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  70 עולים חדשים מאתיופיה: "לא ראינו את המשפחה במשך שנים"
  בני הפלשמורה הועלו לישראל במסגרת החלטת ממשלה, חלקם טענו כי זה מפגש ראשון אחרי 25 שנה. "חיכינו לזה הרבה זמן, המשפחה מתאחדת סוף סוף"

   

  קבלת הפנים המרגשת בנמל התעופה    (השגרירות הנוצרית הבינלאומית)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  70 עולים מאתיופיה הגיעו אמש (ג') לישראל במסגרת מבצע משותף לסוכנות היהודית ולשגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים. בואם התאפשר נוכח החלטת הממשלה מנובמבר 2015 על העלאת 9,000 מבני הפלשמורה, אולם פעילים למען הבאתם מתחו ביקורת על הקצב האיטי שבו מיושמת ההחלטה.

   

  עשרות בני משפחה נרגשים המתינו בנתב"ג לקרוביהם, שאותם לא ראו לטענתם במשך שנים ארוכות. מלסו ברדוקאי המתין בשקט לקבל את פניה של בתו, שאותה לא ראה במשך עשור. "אני מתרגש. חיכינו לזה כל כך הרבה זמן, ועכשיו המשפחה מתאחדת סוף סוף", אמר.

   

  מחכים בנמל התעופה (צילום: שגרירות הנוצרית הבינלאומית)
  מחכים בנמל התעופה(צילום: שגרירות הנוצרית הבינלאומית)

   (צילום: שגרירות הנוצרית הבינלאומית)
  (צילום: שגרירות הנוצרית הבינלאומית)
   

  אליהו טדלה, שהמתין לאחייניו שאותם לא ראה מאז מבצע שלמה, סיפר בהתרגשות: "עברו 25 שנים, ואח שלי לא ראה את הילדים שלו במשך כל השנים האלה. רק אחרי שניהלנו מאבק התירו לילדים שלו לעלות לארץ. אני מאוד מתרגש לראות אותם, אחרי כל השנים של האי ודאות".

   

  לאחר שלוש שנים של הפסקה, חודשה באוקטובר 2016 העלייה הסדורה מאתיופיה, במסגרת שלב ראשון ביישום החלטת הממשלה מנובמבר 2015 להעלות בני הפלשמורה תוך חמש שנים. משרד ראש הממשלה הקפיא את ההחלטה במשך יותר משבעה חודשים, וחידוש יישום התוכנית התאפשר רק אחרי משבר קואליציוני בהנהגת חברי הכנסת דודי אמסלם ואברהם נגוסה מהליכוד.

   

  בעקבות הלחץ שהפעילו שני הח"כים החליטה הממשלה באוגוסט 2016 להעלות בתוך כשנה 1,300 איש מה-9,000 שממתינים במחנות המעבר בגונדר ובאדיס

  אבבה. עם זאת, 70 העולים שנחתו אתמול הם רק הקבוצה השנייה שמגיעה מאז החלטת הממשלה. "אנחנו מאושרים להיות שותפים לאיחוד משפחות ולסייע להעלאתם של אנשים שממתינים שנים רבות להגיע לארץ", אמר נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית, ד"ר יורגן בולר. "חלק מהמשפחות מפוצלות למעלה משני עשורים. יש לנו הכבוד להביא אותם לישראל".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "70 עולים חדשים מאתיופיה: "לא ראינו את המשפחה במשך שנים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שגרירות הנוצרית הבינלאומית
  מחכים למשפחה ולעולים
  צילום: שגרירות הנוצרית הבינלאומית
  מוצר השנה
  מומלצים