שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  למצוא את הדרך הנכונה: האינדיבידואל העצמאי מול החברתי המעורב
  לעיתים נדמה שאנחנו חוזרים שוב ושוב על דפוסים של התנהגות, למרות שאנחנו יודעים שעלינו לשנות את דרכנו, אבל ההישנות הזו היא למעשה הדרך שלנו להתמודד עם אותו נושא בדרכים שונות כשבסופו של דבר נגיע לדרך המלך ונתקדם קדימה. אילה עטיה מסבירה כיצד

  כל אחד מאיתנו רוצה לעצמו דברים מסוימים, לעיתים קרובות הרצונות הללו מתנגשים, למשל - מצד אחד, יש לנו רצון להיות עצמאיים פורצי דרך – נבדלים, דוחפים אותנו לעצמאות. מצד שני, רצון להיות שייכים ומאד תלותיים, כי ככה מוגדרת לנו המסגרת האנושית. דואליות מעייפת ומבלבלת.

   

  ישנן הכוונות רבות של מודעות עצמית ותודעה קוסמית, אלו מכוונות להקשיב לפנים, לילד הפנימי כדי לקבל את התשובות המתאימות רק לנו, הן מפרקות את אפקט ה"עדר" מכוונות לעצמאות טוטאלית ללא תלות והשפעה סביבתית, כל אחד על פי ייעודו ותסריטו האישי.  לעומת זאת, יש אחרות שמכוונות לחבירה קבוצתית ועשייה משותפת, אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד. כשעוצמת הקבוצה במרכז, סיעור מוחות מפרה, עשייה משותפת כחיסכון אנרגטי ככוח משותף חזק, מסייע ותומך.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  מה הנכון ומה המדויק, האם עצמאות יחידנית בודדת או חברתיות כוללנית ו/או תלותית?

   

  באופן אישי כולנו עוברים תהליכים של התפתחות: לפרק תלותיות, לצאת מנבדלות ומחוסר שייכות, להוריד אגו, לפרק מסגרות, לקבל עצמאות, להגביר ביטחון עצמי, להתמודד עם כעסים, פחדים ועוד. לא תמיד אנחנו יודעים איך לעשות את זאת, למרות הידיעה שהאיזון קו האמצע הוא הנכון לנו ביותר. איך מגיעים אליו ויודעים שזה קו האמצע או איך מגיעים לדרך המלך?

   

  לכל אחד מאיתנו יש נושא/ יעוד מרכזי שנפרש לאורך כל חייו, דרכו הוא מתפתח בתהליכים חוזרים בווריאציות שונות (של אותו הנושא). נקודה מרכזית ראשית בזוויות שונות של היבטים, כעין מדרגות לולייניות העולות מעלה מעלה בלי סוף המאגדות אוסף של תובנות ומסקנות לאורך כל הדרך, מה שעושה את העלייה לקלה יותר מובנת ומעניינת.

   

  למתבונן מהמצד זה יכול להיראות כאילו האדם חוזר שוב ושוב על אותם דפוסים (לפעמים מכנים זאת "שטויות") מבלי ללמוד לקח. לא כך היא ההישנות של המהלכים לכאורה, אלא היא עוד מדרגה ועוד התנסות באותו הנושא,  גם אם זה נראה לאחר זהה למדרגה הקודמת. לכל אחד הקצב שלו, הנושא האישי שלו ותלילות המדרגות. זיהוי הנושא המרכזי העמוד התומך במדרגות, הוא הסוד להתקדמות ולהתפתחות.

   

  ההתמודדות בחיים היא בעיקר עם יסודות המים (רגשות) והאוויר (הבנות). לעלות למים גבוהים של אהבה ללא תנאי ולהוריד מים נמוכים של רגשות שליליים. להרחיב את האוויר ההבנות לגבי העצמי והכלל, ולמצוא את האיזון ולהיות בו.

   

  חברתית נולדנו למשפחה, לשבט, לעם, ולמשפחה שהיא יקרת ערך. איך משלבים עצמאות יחידנות עם חברתיות, המטשטשת את האני העצמי?

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
    

  על מנת להקל על החוויות שלנו כאן וכדי למנוע תיקונים וירידות נוספות מיותרות, הרעיון הוא לתת גמישות, התרחבות וקלות בהתפתחות של כל הליבות/נשמות כל השלוחים שהגיעו לכאן לכדור הארץ מרחבי הבריאה. כל זה על מנת שניישם ונממש את הפוטנציאל שהבאנו כל אחד ואחד מאיתנו.

   

  בעזרת כלים ישימים קלים לשימוש שמטרתם איזון, דיוק, פעילות בעיתוי הנכון, ריפוי, כולל הסיבות הקוסמיות למחלות הנקראות "קלקולים" מצינון ועד סרטן כל מערכות הגוף. כלים אלו נועדו להעצמת האינדיבידואל ולפעילות הרמונית קבוצתית חברתית.

   

  אנו נמצאים בעידן של צמצום שנעשה ע"י הרחבה טכנולוגית וצמצום בכוח האדם, בזמן, במשאבים, במחקרים מיותרים. אפילו השפה הופכת לשפת קודים וראשי תיבות. זהו עידן של הפנמת אינפורמציה מדוייקת מצומצמת לקו האמצע, והתהליכי שאנחנו עוברים הם העמקת עולם המושגים כדי שתתאפשר קפיצה אנושית. הרבה יותר גבוהה. קפיצה אנושית יכולה להתממש, באיחוד הכוחות של האינדיבידואל והכלל ביחד.

   

  עצמאות איננה נבדלות או בדידות, אלא עוצמה שמגיעה מדיוק ואיזון - אני מדויק = אני מועצם. הרמוניה היא האיחוד של החוץ (הקבוצה) והפנים (האינדיבידואל), כשכל אחד עושה את מה שהוא יודע לעשות באופן הכי מדויק ומאוזן ולטובת הכלל, מבלי לאבד את עצמאותו ויחודו. כשחלקי פאזל המתאגדים לתמונה שלמה, לכל חלק תפקיד חשוב בשלם הכולל והוא ייחודי בצבעיו ובמקומו בתמונה.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  בכוח הבורא פורצים את גבולות המחשבה שלנו באוויר חדש ונותנים לנו יכולות של דיוק, תקשור, ריפוי והשמיים הם הגבול. ההצלחה מגיעה בשילוב הרמוני של האני המדוייק המועצם כחלק מקבוצה, כמו בשיר הידוע "כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן".

   

  אילה עטיה - יועצת בתודעה ותקשור

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "למצוא את הדרך הנכונה: האינדיבידואל העצמאי מול החברתי המעורב"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים