שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דו"ח התחבורה הציבורית: אגד ודן נתקעו בדרך
  שתי חברות התחבורה הציבורית הגדולות והוותיקות ביותר ממוקמות בתחתית דירוג השירות של משרד התחבורה ל–2016. בצמרת חברות קטנות מאזור נצרת
  ציונים נמוכים לשתי חברות התחבורה הציבורית הגדולות בארץ, אגד ודן, בדו"ח הבקרה של משרד התחבורה, לפעילות החברות במחצית השנייה של 2016. אגד דורגה במקום ה־11 מתוך 16 חברות, ודן מקום אחד אחריה. משרדי האוצר והתחבורה סיכמו לאחרונה על הסכם סובסידיה חדש עם דן, שיחייב אותה לשפר את השירות, ועדיין מנהלים מו"מ בנושא עם אגד.


   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

   

  בשני המקומות הראשונים ממקומות שתי חברות קטנות הפועלות באזור נצרת, נסיעות ותיירות ושא.א.מ. מבין החברות הגדולות, האחראיות לאזורים גדולים יותר ומעסיקות לעיתים אלפי עובדים, דורגה ראשונה דן צפון המפעילה את המטרונית בחיפה, שזכתה לציונים גבוהים גם בבדיקות קודמות. יש לציין שהיא נהנית מתשתית כבישים נפרדת, כמו לרכבת, מה שמונע היתקלות בפקקים והפרעות לתנועה ונהגיה לא נדרשים לגבות כספים מהנוסעים, שמשלמים באמצעות מכונות תשלום ייעודיות בתחנות. במקום הרביעי מדורגת אגד תעבורה הפועלת באזור ירושלים, נתניה ואשדוד. אחריה חברת קווים, החברה השלישית בגודלה בארץ, הפועלת בבקעת אונו, נתניה, חדרה, רמלה, לוד, מודיעין והערים החרדיות אלעד ומודיעין עילית.


   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  משרד התחבורה בודק את חברות האוטובוסים ואת מפעילת המטרונית במפרץ חיפה באמצעות שתי חברות בקרה חיצונית. הן בודקות אם אוטובוסים יצאו למסלול

  המתוכנן, אם איחרו, אם עצרו בכל התחנות ואיך התנהגו הנהגים. במקביל נבדקות התשתיות: ניקיון האוטובוסים והתחנות, איכות השילוט ותלונות נוסעים. הפעם כלל דו"ח הבקרה לראשונה גם סקר נוסעים, במסגרתו נשאלו 42 אלף איש לגבי רמת שביעות הרצון שלהם מהחברות. תוצאות הסקר לא תמיד היו זהות לאלה של חברות הבקרה: מועצה אזורית גולן זכתה לציונים הטובים ביותר, לפני מטרופולין וקווים. מנגד מטרודן זכתה לציונים הנמוכים ביותר גם מנוסעיה, ושא.א.מ שזכתה למחמאות מהבקרה, דורגה לפני אחרונה.

   

  גיל יעקב, מנכ"ל ארגון צרכני התחבורה הציבורית "15 דקות": "סקר הנוסעים הוא התקדמות חשובה ומשלים את עבודת הבקרה, שמתבצעת רק מדגמית. לפי התלונות הרבות שאנחנו מקבלים מנוסעים, נראה שהמצב בשטח חמור מהמשתקף בדו"ח".

   

  דירוג חברות התחבורה הציבורית:

  1. נסיעות ותיירות

  2. ש.א.מ

  3. דן צפון (מטרונית)

  4. אגד תעבורה

  5. קווים

  6. מטרופולין

  7. דן בדרום

  8. נתיב אקספרס

  9. אפיקים

  10. מועצה אזורית גולן

  11. אגד

  12. דן

  13. גלים

  14. סופרבוס

  15. ג'י בי טורס

  16. מטרודן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים