שתף קטע נבחר

תובע פדרלי לשעבר: "קיבלתי שיחות טלפון חריגות מטראמפ"

פריט בהרארה, ששימש כתובע פדרלי במדינת ניו יורק, סיפר בראיון לרשת ABC News כי טראמפ התקשר אליו פעמיים לאחר שנבחר לנשיא ובטרם נכנס לתפקידו "כביכול רק כדי לנהל שיחת חולין". לשיחה השלישית של טראמפ, לאחר שכבר החל לכהן כנשיא, הוא לא ענה - ופוטר

 

"השיחות הפרו את הגבולות המקובלים". בהרארה (צילום: MCT) (צילום: MCT)
"השיחות הפרו את הגבולות המקובלים". בהרארה(צילום: MCT)

 

פריט בהרארה, ששימש כתובע פדרלי במדינת ניו יורק שב ארצות הברית, חשף אתמול (א') כי קיבל שתי שיחות טלפון "חריגות" מדונלד טראמפ, מיד לאחר שטראמפ זכה בבחירות לנשיאות, שגרמו לו להרגיש לא נוח. הוא סיפר כי פוטר לאחר שסירב לענות לשיחה השלישית מטראמפ, שאותה קיבל לאחר שטראמפ כבר נכנס לתפקידו כנשיא.

 

בהרארה, שהעניק ראיון טלוויזיוני ראשון מאז פוטר על ידי טראמפ מתפקידו כתובע הפדרלי הבכיר במנהטן בחודש מרס, אמר לתוכנית "השבוע" ברשת ABC News כי הרגיש שהשיחות שטראמפ יזם איתו הפרו את הגבולות המקובלים בין הרשות המבצעת לבין מערכת החקירה הפלילית העצמאית.

 

"קיום שיחה כזאת, בין הנשיא לביני או לכל תובע אחר, שהתבקש לחקור עניינים שונים, והוא נמצא בעמדה היפותטית לחקור את האינטרסים העסקיים ושותפיו של הנשיא, ללא התראה וללא השתתפות התובע הכללי - זה דבר מוזר ויוצא דופן במיוחד", אמר בהרארה.

התקשר ל"שיחות חולין". טראמפ (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
התקשר ל"שיחות חולין". טראמפ(צילום: רויטרס)

"מעולם לא התקשר אליי במהלך כהונתו". אובמה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"מעולם לא התקשר אליי במהלך כהונתו". אובמה(צילום: רויטרס)

 

הוא הוסיף כי הנשיא הקודם, ברק אובמה, מעולם לא התקשר אליו ישירות במהלך כהונתו.

 

בהרארה הוסיף כי טראמפ התקשר אליו פעמיים אחרי הבחירות, "כביכול רק כדי לנהל שיחת חולין". "זה היה קצת לא נוח, אבל הוא לא היה הנשיא, הוא היה רק הנשיא הנבחר", אמר בהרארה. השיחה השלישית, לעומת זאת, באה יומיים לאחר השבעתו של טראמפ. ואז, סיפר בהרארה, הוא סירב לחזור לנשיא הטרי. "השיחה הגיעה. קיבלתי הודעה. התלבטנו בנושא. חשבתי שזה לא הולם להחזיר טלפון. וכעבור 22 שעות התבקשתי להתפטר יחד עם 45 אנשים אחרים", אמר. מהבית הלבן לא נמסרה תגובה לפרסום.

 

דבריו של בהרארה מגיעים ימים ספורים לאחר שראש ה-FBI לשעבר, ג'יימס קומי, העיד בוועדת המודיעין של הסנאט כי טראמפ ביקש ממנו לסגור את החקירה נגד מי שכיהן כיועץ לביטחון לאומי בממשלו, מייקל פלין, בחשד לקשרים אסורים שניהל עם רוסיה.

 

קומי גם אמר כי הוא מאמין שפיטוריו היו ניסיון לערער את החקירה בנושא החשד לקנוניה שנרקמה בין הקמפיין של טראמפ לבין רוסיה, במטרה להשפיע על הבחירות לנשיאות. טראמפ הכחיש את הטענות על קנוניה בין הקמפיין שלו לבין רוסיה ואמר שהוא מעולם לא הורה לקומי לסגור את החקירה נגד פלין.

 

בהרארה נמנע מלומר אם לדעתו טראמפ שיבש הליכי חקירה בשיחות שערך עם קומי, ובפיטורים שהגיעו אחריהן. עם זאת, לדבריו "אין ספק שקיימות ראיות כדי לפתוח בחקירה בנושא". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
לא ענה - ופוטר. בהרארה
צילום: MCT
מומלצים