שתף קטע נבחר

הבוקר בנתב"ג: הפגנת המחאה של נהגי המוניות

הנהגים מחו על ההסכם המתגבש עם רשות שדות התעופה, ולפיו עליהם להפחית 12% ממחיר הנסיעה. "לא הגיוני לדרוש מאיתנו להוריד מהלחם של הילדים שלנו", טענו

נהגי המוניות בנתב"ג מגבירים את צעדי המחאה: הבוקר (ב') הפגינו עשרות נהגים בנמל התעופה בן גוריון, במחאה על ההסכם המתגבש עם רשות שדות התעופה, ובמסגרתו יפחיתו 12% מהמחיר. הנהגים אמרו כי "לא הגיוני לדרוש מאיתנו, הנהגים, להוריד מהלחם של הילדים שלנו".

 

אמש הפגינו כמה מהם בכניסה לטרמינל, וקראו: "אין מוניות" ו"לא נוסעים חינם". חלקם אף סירבו להגיע לטרמינל ולאסוף נוסעים עד לשעת חצות. אחד הנהגים שזרק בקבוק מים נאזק ועוכב לחקירה. שוטרים חצצו בין הנהגים. הנוסעים נותרו חסרי אונים ומי שירדו למסוף הרכבת, גילו קרונות מלאים עד אפס מקום. גל סיפר: "הגעתי משיקגו, חזרתי מנסיעת עסקים. אני רוצה להגיע הביתה, מחר יום עבודה - ואין מוניות. הרכבות מפוצצות ואין רכבת למקום שבו אני גר". מנהל נתב"ג שמואל זכאי הגיע למקום והביט מהצד בנעשה. המשטרה ליוותה את מחאת הנהגים, ובזמן זה הייתה שורת המוניות ריקה. אוטובוסים חיכו לאסוף נוסעים, ואחרים השתמשו בשירותי רכבת ישראל.  

הבוקר בנתב"ג (צילום: ניצן דרור) (צילום: ניצן דרור)
הבוקר בנתב"ג(צילום: ניצן דרור)

 

הכאוס אמש בנמל התעופה:

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

מחאה בנתב"ג (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
מחאה בנתב"ג(צילום: אבי מועלם)
 

נהגי המוניות השובתים הכריזו שיסכימו להפחתה של 12 אחוזים במחיר הנסיעה, רק בתנאים הבאים:  

הנחה של 12% במחיר הדלק.

אם מנכ"ל הרשות וכלל עובדיה, כולל הטייסים, יסכימו להפחתה של 12% משכרם - נהיה מוכנים להפחתה של 12%.

בתנאי שהרשות תוריד מרווחיה ב-12%.  

 

רשות שדות התעופה הוציאה כמה אוטובוסים מנתב"ג למרכז תל אביב כדי להתגבר על הכאוס. רשות שדות התעופה הודיעה מוקדם יותר כי נהג מונית שיציע בנתב"ג הנחה של 12% לנוסעים יקבל מהרשות פטור מתשלום של 5.80 שקלים לרשות לפי צו המחירים לצרכן וכן מתשלום דמי זיכיון לרשות של חמישה שקלים.

 

נהגים שיציעו הנחה בגובה זה יאספו את הנוסעים מהקומה השנייה - הקומה שממנה יוצאים הנוסעים מנתב"ג אחרי שקיבלו את מזוודותיהם. הצרכנים יקבלו בעת הכניסה למונית פתק עם המחיר המגלם בתוכו הנחה. כך תוודא הרשות שהנהג אכן מעניק הנחה.

 

מוניות שלא ירצו להעניק הנחה יאספו נוסעים מהקומה השלישית כמוניות מזדמנות. זו קומה פחות נוחה לאיסוף נוסעים - יש לעלות אליה במעלית או במדרגות. ברשות אמרו ל-ynet שההנחה ניתנת כדי לעודד תחרות על מספר הנוסעים הגדול ביותר אי פעם, שצפויים לעבור הקיץ בנתב"ג. עם זאת, הנוהל החדש הזה יונהג ללא מכרז. הרשות תצא למכרז חדש.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן דרור
שביתת נהגי מוניות בנתב"ג, הבוקר
צילום: ניצן דרור
מומלצים