שתף קטע נבחר

תושב ירושלים חשוד בעשרות מקרי אונס ועבירות מין

גבר בן 30, שניהל משרד תקשורת למגזר החרדי בירושלים, חשוד בעשרות מקרים של אונס ותקיפה מינית של נשים שעבדו תחתיו. סנגורו: "מדובר בסחיטה כספית של כמה עובדות"

 

 

בעל משרד תקשורת בירושלים כבן 30 נעצר בחשד כי ביצע עשרות עבירות מין בעובדותיו - כך התיר לפרסום הבוקר (ב') בית משפט השלום בעיר, שהאריך את מעצרו בשבוע. 

 

בשבועות האחרונים ניהלה המשטרה חקירה סמויה נגדו, בעקבות מידע שקיבלה מארגון "לא תשתוק", המטפל בנפגעי עבירות מין בחברה החרדית. בידי המשטרה עדויות של כמה נשים שעבדו תחתיו בתקופות שונות, ומהן עולה כי לאורך זמן הוא אנס כמה מהן וביצע בהן מעשים מגונים. לפני כמה חודשים נסגר המשרד והחשוד עבר לעבוד במוסד חינוך לנערות דתיות במרכז הארץ.

 

החשוד בבית המשפט היום ()
החשוד בבית המשפט היום

במשטרה אמרו כי זיהו דפוס פעולה קבוע אצל החשוד: הוא בחר את עובדותיו בקפידה - צעירות ונשואות, וקידם אותן לתפקידי ניהול כדי שירגישו מחויבות אליו. לאחר כמה חודשים הוא החל לגעת בהן ובהמשך תקף אותן. המתלוננות סיפרו כי דרש מהן להתלוות אליו לשירותים, שם היה תוקף אותן. הוא אף נהג לשחרר עובדים מוקדם לבתיהם כדי להישאר עם העובדות לבד במשרד. העבירות לוו באיומים מצדו, לבל יספרו העובדות על מעשיו.

 

דוברות המשטרה מסרה כי מהחקירה הראשונית עלתה "מסכת של תקיפות מיניות קשות ומעשי אינוס, תוך הפעלת לחצים ומניפולציות על מנת ליצור של קירבה, ובהמשך תוך איומים ביצוע פגיעות מיניות קשות". הוא אף נהג להשפיל אותן, להתנכל להן ופעל בדרכי עורמה ותחכום.

 

במקביל עושה המשטרה מאמץ לאתר נשים נוספות שנפלו קורבן למעשיו, במטרה לסייע להן יחד עם גורמי הטיפול והרווחה ובמקביל לבסס תשתית ראייתית להעמיד לדין את החשוד בגין מעשיו הקשים.

 

רחלי רושגולד, ממנהלי "לא תשתוק", ליוותה את המתלוננות וחשפה את הפרשה. לדבריה, אחת מהעובדות במשרד פנתה אליה וגוללה בפניה את שמתרחש שם. "היא הבינה שהבוס שלה פגע בנשים בצורה קשה, אנס אותן. הצלחנו להגיע לכמה נשים שבהן הוא פגע. הקושי היה לגרום להן להסכים לדבר קודם כל איתי. הן מאוד מאוד פחדו, הן היו במצב נפשי לא פשוט".

 

רושגולד פנתה לרב ולמשטרה במקביל, תוך ששכנעה את הנשים להתלונן במשטרה. "כולם הבינו שהוא אדם מאוד מסוכן שעלול להמשיך לפגוע כל יום. מפקד מרחב קדם בירושלים, חיים שמואלי, התנהג בצורה יוצאת דופן, בצורה רגישה. הוא שמר על סודיות, נתן לנו הרגשה שזה באמת מטופל ברמה הכי גבוהה, ובמשטרה באמת טיפלו בזה בצורה באמת יוצאת דופן". כך איפשרו למתלוננות הליך שבו חשו בטוחות יותר, לדבריה.

 

"זה לא רק הפחד הרגיל של אישה שנפגעת במקום העבודה שלה", הסבירה רושגולד. "זה מגזר חרדי, הוא הפעיל הרבה מניפולציות. הן מאוד מאוד פחדו - פחד מלאבד את מקור ההכנסה, פחד מהשם שיכול לצאת למשפחה. הסתרה נוראית. יש נשים שהבעלים שלהן לא ידעו. לכן הוא יכול היה בעצם לשלוט בהן ולהטיל עליהן אימה ופחד".

 

סנגורו של החשוד, עו"ד אריאל עטרי, מסר כי מרשו "מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו. הוא מעולם לא אנס אף אחת. מדובר בסחיטה וסכסוך כספי מצד שלוש-ארבע עובדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים