שתף קטע נבחר

עובדי מדינה ישראלים פשטו על סין: "ללמוד מהם"

כ-200 עובדי משרדי הממשלה יצאו לסיור לימודי. יו"ר הסתדרות עובדי המדינה הבטיח שהסיורים יורחבו: "מי שמפתח את הידע שלו הופך להיות עובד מדינה יותר טוב. נשלב מסעות שיעסקו בדמוקרטיה ודיקטטורה". הבעיות: היעדר אוכל כשר וסבסוד חלקי

 

מטיילים ולומדים. עובדות משרד הכלכלה בסיור בסין  ()
מטיילים ולומדים. עובדות משרד הכלכלה בסיור בסין

מי שביקר באחרונה באתרי התיירות הפופולאריים בסין, לא יכול היה שלא להיתקל בקבוצות של עשרות עובדי מדינה ישראלים. אותן קבוצות יצאו למדינה האסייתית לצורך "סיור לימודי ותיירותי", שמטרתו היכרות עם הדיקטטורה, השירות הציבורי שלה והכלכלה שלה.

 

קבוצה ראשונה של עובדים מטעם משרד ראש הממשלה יצאה בחודש שעבר לסיור המדובר. לפני שבועיים ביקרה במקום קבוצה של כמה עשרות עובדי המשרד לביטחון הפנים ובמקביל שהו באזור 41 עובדים ממשרד הכלכלה ועובדי הביטוח הלאומי.

"אנחנו מקווים שהמדינה תסבסד את הנסיעות האלה" ()
"אנחנו מקווים שהמדינה תסבסד את הנסיעות האלה"

עובדי הביטוח הלאומי בסיור ()
עובדי הביטוח הלאומי בסיור

את הסיורים מארגנת העמותה לקידום מודעות חברתית ולהעשרת הידע של עובדי המדינה מיסודה של הסתדרות עובדי המדינה. כל עובד שילם מכיסו בין 1,400 ל-2,500 שקל עבור טיסות, בתי מלון, נסיעות ומדריך תיירים - והעמותה סבסדה את המסע למשך 8 ימים ב-1,600 שקל לעובד.

 

אריאל יעקובי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, ציין כי עד היום יצאו כ-200 עובדי מדינה לסין, ועד סוף השנה ישנה כוונה להרחיב את הסיורים כמעט לכל משרדי הממשלה והגופים הציבוריים. לדבריו, "עד היום שילבנו בסיורים הלימודיים שלנו גם שואה וגבורה. החלטנו כעת להרחיב את זה לתחומים נוספים, כגון מסעות שיעסקו בדמוקרטיה ודיקטטורה. הסמינרים בסין לא עולים למדינה, זה יורד לעובדים מימי חופש. במסע הזה העובדים עוברים הכשרה מקדימה שכוללת הרצאות על ההיסטוריה של סין, המשטרה והמפלגה הקומוניסטית".

 

במהלך הסיור נחשפים העובדים למקומות העבודה בסין, משרדי ממשלה, מפעלים, עולם הקבלה לעבודה ופיטורים וגם על הפיכה לפקיד מדינה קבוע. "אנחנו רוצים ללמוד מהם", אמר יעקובי. "אנחנו מאמינים שעובד מדינה שלומד ומפתח את הידע שלו בקשת הרחבה של העיסוק הופך להיות עובד מדינה יותר טוב. אתה לומד איך הפקיד בשדה התעופה עובד ויודע להשוות".

 

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה ציין כי הוא ניסה לשכנע את נציב שירות המדינה להכיר במסע בסין כימי עבודה ולא להוריד למשתתפים ימי חופשה, אולם לדבריו הנציב לא הסכים לכך. במקביל, כמה עובדים התלוננה שהעמותה לא דואגת להם לאוכל כשר במהלך השהייה בסין. על כך השיב יעקובי כי העמותה מאפשרת למי שרוצה לקנות אוכל כשר לעשות זאת בבתי חב"ד. "אנחנו מקווים שהמדינה תסבסד את הנסיעות האלה ותממן אולי את האוכל הכשר בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובדים הישראלים בסיור בסין
מומלצים