שתף קטע נבחר

החברים של אודליה שנמצאה ללא רוח חיים במלון: "היא לא התאבדה"

חבריה של אודליה בכר, שנמצאה ללא רוח חיים לצד חברה ברוך אינדיג, טוענים כי בין השניים לא הייתה זוגיות אלא יחסי נוחות שנבעו בין היתר ממניפולציות רגשיות שהפעיל עליה. לדבריהם, אינדיג איים להתאבד אם היא תעזוב לחו"ל: "מה שהרג אותה היה הלב הטהור שלה, היא חששה ממנו וריחמה עליו"

 

 

בכר ואינדיג. לקח עליה חסות ()
בכר ואינדיג. לקח עליה חסות

חבריה של אודליה בכר, שעל פי אחד מכיווני החקירה נרצחה בידי ברוך אינדיג בתחילת השבוע במלון הרודס באילת, מתקשים להשלים עם אובדנה. בשיחה חשופה הם מספרים על הבחורה שהכירו, המניפולציות שלדבריהם הפעיל עליה אינדיג ואף טוענים כי השניים כלל לא היו בני זוג, כפי שהוגדר בפייסבוק. "מה שהרג אותה היה הלב הטהור שלה, היא חששה ממנו וריחמה עליו", הם אומרים.

 

בבוקר שלאחר הלוויה, יוסי, איילה ויעל (כל השמות בכתבה בדויים) רוצים לחשוף את האמת על בכר. כל אחד מהם הכיר את המנוחה בנקודת זמן מסוימת, אבל בדבר אחד הם בטוחים: היא לא התאבדה. "הייתי מאוד קרוב אל אודליה" מספר יוסי, "בחצי השנה האחרונה לא יצא לנו להיפגש הרבה בגלל שהיא עברה לתל אביב. היא גרה בדירה של עמותת 'הלל' ליוצאים בשאלה ברמת גן ולפני חודש וחצי היא התקשרה אליי ושאלה איפה היא יכולה למצוא דירה בתל אביב כי הדירה של 'הלל' היא לתקופה מוגבלת. חודש לאחר מכן היא עברה לדירה שלו. הם לא היו זוג, זה היה קשר ידידותי בלבד, וגם זה בספק".

 

טענו שהם היו מאורסים, בפייסבוק שונה הסטטוס ל"במערכת יחסים".

"זו בדיוק הנקודה, איך יכול להיות שהם היו מאורסים אם המשפחה שלה ואנחנו, החברים הקרובים שלה, לא ידענו? המשפחה שלה הייתה בקשר מאוד קרוב איתה והיתה מעורבת בחיים שלה, אז איך ייתכן שרק החברים שלו ידעו מזה? ואם הם היו מאורסים במשך חודש וחצי, אז למה רק בשישי בלילה הוא נזכר להחליף את הסטטוס בפייסבוק?".

 

 

יעל, שמגדירה עצמה כחברתה הטובה ביתר שלך אודליה, טוענת כי יחסיה עם אינדיג היו "יחסי נוחות" ולא זוגיות. "בשבועות האחרונים היא הייתה אצל ברוך יותר כי היא הייתה בין מעברים. היא התכוונה לטוס לאחותה ללוס אנג'לס", מספרת יעל. "ברוך לקח עליה חסות ולה זה היה מאוד נוח. אני ראיתי שהוא היה מאוד נחמד אליה ומאוד דאג לה. אפילו נפגשנו איתה אצלו בדירה כי זה היה מאוד נוח".

 

הנייר בקלמר של בכר: סימון של עזרה נפשית ()
הנייר בקלמר של בכר: סימון של עזרה נפשית

יעל ואודליה הכירו את לפני כשנה בטיול משותף. הן התחברו, בין היתר, על רקע היותן יוצאות בשאלה. "היו לה המון חברים, היא התחברה לכולם וידעה להבין את כולם", היא אומרת. "בגלל שיש לנו מסלול חיים דומה, נוצר בינינו חיבור והזדהות. לא פעם היינו יושבות מחובקות ובוכות יחד. שיתפנו אחת את השנייה כמעט בהכול".

 

ידעת על הנסיעה המשותפת שלהם לאילת?

"היא לא סיפרה לי על זה, אבל ברוך סיפר לידידה אחרת שלו שהם יורדים לאילת כטיול פרידה כי אודליה עוזבת את הארץ. יכול להיות שהוא פשוט לא יכול היה להכיל את זה שהיא נוסעת. היא לא רצתה להיות איתו בקשר זוגי, אבל הם כן היו בקשר ידידותי. אני יכולה להגיד בוודאות שהיא חששה מפניו".

 

החברים מספרים כי אינדיג היה עוף מוזר (יעל: "הרבה אנשים לא אהבו אותו") ולדבריהם הוא ניצל את תמימותה של בכר והפעיל עליה מניפולציות רגשיות. "אני חושבת שהעבר שלו רדף אותו", אומרת יעל. "הוא היה בודד ולא היה לו הרבה חברים, וזו גם אחת מהסיבות שאודליה התחברה אליו. היא ריחמה עליו והוא ניצל את זה מאוד במניפולציות רגשיות שהפעיל עליה".

 

אודליה בכר המנוחה. התמונות מהפייסבוק נמחקו ()
אודליה בכר המנוחה. התמונות מהפייסבוק נמחקו
 

איילה: "היינו יוצאות יחד הרבה. באחת הפעמים היא הביאה איתה את ברוך. לא הכרתי אותו ושאלתי את אודליה 'מה לך ולו?'. היא השיבה: 'הוא מסכן, נפגע מינית בילדות, והוא היה שמן ולא היו לו חברים ורק עכשיו הוא רזה'. הייתה בה תמימות והמון לב טוב".

 

יוסי, שהכיר את ברוך עוד מהדירה של 'הלל' בירושלים, הוסיף: "את אודליה הוא הכיר בסניף של 'הלל' בתל אביב לפני פחות משנה. היא עברה לשם רק באוגוסט. לפני חודשיים אודליה אמרה לי שהוא מוזר ואובססיבי וחבר משותף נוסף סיפר שלפני שבוע וחצי היא אמרה לו שהיא רצתה לעזוב את הדירה, וברוך אמר לה שאם היא תעזוב הוא יתאבד, והיא מפחדת עליו".

 

אינידיג הואשם בזמן שירותו בגלי צה"ל כי פרץ לפייסבוק של משרתים אחרים בתחנה והתחזה אליהם. לדברי יוסי, גם בעמוד הפייסבוק של בכר התרחשו דברים מוזרים בסוף השבוע. "בחמישי בלילה ראיתי שברוך תייג אותה איתו במערכת יחסים. חמש דקות אחר כך הוא שינה את התמונה בפרופיל שלה לתמונה של שניהם", הוא מסביר.

 

"הייתי ער באותה שעה ועשר דקות אחר כך ראיתי שגם התמונה שלה בווטסאפ הוחלפה לאותה תמונה. אני יודע בוודאות שהוא טיפל לה בפייסבוק כי אחרי זה גיליתי שהוא גם מחק את כל התמונות שהיו לה עם גברים אחרים מהשנה-שנתיים האחרונות. תמונות שלה איתי ועוד תמונות של חבר שאיתו היא טסה לצרפת נעלמו". 

 

החברים מספרים כי בכר ניסתה לעזור לעצמה ואף לקחה קורסים באוניברסיטת בן גוריון בתחומי הפסיכולוגיה והפילוסופיה. "היו לה תקופות של עליות ומורדות, אבל לא משהו קיצוני", אומר יוסי. "היא עבדה למדה ותכננה לטוס. היא לא התאבדה".

 

יעל מציגה דף שנמצא בקלמר של בכר המנוחה, ועליו הוכחה שהיא ניסתה לעזור לעצמה. הדף המקופל מכיל רשימה של גופים לעזרה רפואית או נפשית, ובין כל הגופים מוקף באדום ער"ן – עזרה ראשונה נפשית בטלפון. "זאת אומרת שהיא כן רצתה לעזור לעצמה, רצתה להיות במקום יותר טוב", היא מסכמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים