שתף קטע נבחר

שוטרים תועדו תוקפים עצורים בקלנסווה: "לא הבנו מה רוצים מאיתנו"

במהלך סעודת הרמדאן נכנסו שוטרים לבית משפחה בקלנסווה, ועצרו ארבעה באלימות. אחת הנשים סיפרה: "נכנסו עם שני כלבים, אחד מהם נשך אותי, הם קיללו והשפילו אותנו". המשטרה: "התושבים תקפו את השוטרים"

 

שוטרים שהגיעו שלשום (ד') לקלנסווה תקפו בני משפחה באלימות, במטרה לחפש תושב שטחים הדרוש שם לחקירה. כך סיפרו ל-ynet בני משפחה בעיר, ודבריהם מגובים בתיעוד של מצלמות האבטחה בעיר, שבו נראים השוטרים נוהגים באלימות. 

 

בני המשפחה שלביתה הגיעו השוטרים, סיפרו כי כלל לא הבינו מה הייתה מטרתם של הכוחות ואלה נקטו אלימות מיד עם הגיעם למקום. קפא סוידאן, אשתו של אחד העצורים, סיפרה: "ישבנו לסעודת רמדאן. פתאום ראינו שוטרים סביב שני הבתים. תוך שניות הם נכנסו לבית עם שני כלבים והתחילו לעשות נזקים ולערוך חיפושים". היא ציינה: "הם לא כיבדו את הנשים. הם השפילו וקיללו אותנו, צעקו עלינו מול הילדים. הילדים פחדו מאוד ולא הפסיקו לבכות. כל זה קרה בלי שנבין מה הם רוצים מאיתנו".

צילום מתוך התיעוד ()
צילום מתוך התיעוד

 


נפצעו ממכות השוטרים. העצורים ששוחררו ()
נפצעו ממכות השוטרים. העצורים ששוחררו


כוחות המשטרה בקלנסווה ()
כוחות המשטרה בקלנסווה


תיעוד ממצלמות האבטחה ()
תיעוד ממצלמות האבטחה

סוידאן אמרה כי בעלה ושני בניה נעצרו תוך שימוש באלימות. "הם היכו אותם וגרמו להם חבלות. התקשרנו לאמבולנס, אבל לצערי לא איפשרו להם לטפל בפצועים. השוטרים גם הכניסו כלבים לבית. ניסיתי למנוע את זה אבל אחד השוטרים דחף אותי בכוח והכלב שהיה איתו נשך אותי בפה. הם התייחסו אלינו כמו לטרורסטים. אפילו פושעים לא מקבלים יחס כזה".

 

לבסוף הבינו הנוכחים במקום כי המשטרה מחפשת אחר תושב השטחים שדרוש שם לחקירה. "אני לא יודעת מאיפה יש להם את המידע השקרי הזה. אנחנו לא מוכנים לעשות דבר כזה". נגד השוטרים היא סיפרה כי בכוונתם להגיש תביעה: "החלטנו לא לעבור על זה בשתיקה".

 

מהא דאווד שנכחה אף היא במקום, אמרה כי מדובר ב"מעשה חמור מאוד. קשה לי להאמין שאלו שוטרים. עוד לא ראיתי אלימות מסוג כזה, הם לא התחשבו בילדים ובנשים, הם השפילו אותנו. כואב לנו מאוד".

 

העצורים שוחררו אתמול במהלך היום. אחד מהם אמר: "לא הבנו למה הגיעו לחיפוש בבית. הם לקחו אותנו בטענה שאנחנו תקפנו שוטרים, למרות שלא נגענו בהם ולא התנגדנו לחיפוש".

 

מהמשטרה נמסר כי במהלך פעילות מבצעית בעיר, "ניסו יושבי הבית ותושבים נוספים למנוע מהשוטרים לבצע את הפעילות תוך שהם תוקפים את השוטרים. ארבעה חשודים נעצרו לחקירה בגין תקיפת שוטרים, הכשלת שוטרים והעלבת עובד ציבור. החקירה בעניינם של הארבעה נמשכת".


פורסם לראשונה 15/06/2017 20:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תיעוד אלימות השוטרים בקלנסווה
מומלצים