שתף קטע נבחר

"רוסיה-גייט": סגנו של טראמפ שכר עו"ד פרטי

פחות מחודש אחרי שהנשיא טראמפ שכר את שירותיו של עו"ד פרטי שייצג אותו בחקירת הטענות לקשר בין הקמפיין שלו לבין רוסיה, סגנו מייק פנס נקט במהלך דומה. עוד דווח הלילה כי התובע המיוחד חוקר גם את העסקים וענייני הכספים של יועצו וחתנו של טראמפ, ג'ארד קושנר

"שכר את שירותיו של קאלן כדי שיעזור לו בחקירת התובע המיוחד". מייק פנס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"שכר את שירותיו של קאלן כדי שיעזור לו בחקירת התובע המיוחד". מייק פנס(צילום: רויטרס)

 

סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, שכר עורך דין פרטי לצורך חקירות "רוסיה-גייט" שמנהלים ועדת הקונגרס והתובע המיוחד, הבודקות את הטענות לקנוניה בין קמפיין הבחירות של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לרוסיה ואת התערבותה של רוסיה בבחירות. כך דיווח הלילה (ו') העיתון "וושינגטון פוסט".

 

מלשכתו של פנס נמסר כי עורך הדין שייצג אותו הוא ריצ'רד קאלן, יו"ר חברת עורכי דין בריצ'מונד, בירת וירג'יניה, שכיהן כתובע מחוזי לשעבר במחוז במזרח המדינה.

 

 

דוברו של פנס, ג'רוד אייגן, מסר: "אני יכול לאשר כי סגן הנשיא פנס שכר את שירותיו של קאלן כדי שיעזור לו להגיב לחקירות מטעמו של התובע המיוחד. סגן הנשיא מרוכז בחובותיו ובאג'נדה של הנשיא ומקווה לסיום מהיר של הנושא".

 

החלטתו של פנס לקחת עורך דין פרטי מגיעה פחות מחודש לאחר החלטתו של טראמפ להעסיק את עורך דינו, מארק קסוביץ', כדי שיעזור לו לנווט בין החקירות בפרשיות הקשורות ברוסיה, ויום אחרי הדיווח ב"וושינגטון פוסט" על כך שהתובע המיוחד בחקירת הקשרים עם רוסיה, רוברט מולר, בודק האם טראמפ ניסה לשבש הליכי חקירה בנושא.

טראמפ והתובע המיוחד מולר (צילום: AP, EPA) (צילום: AP, EPA)
טראמפ והתובע המיוחד מולר(צילום: AP, EPA)
  

שכר עו"ד חיצוני פחות מחודש אחרי הנשיא. פנס וטראמפ (צילום: AP) (צילום: AP)
שכר עו"ד חיצוני פחות מחודש אחרי הנשיא. פנס וטראמפ(צילום: AP)
 

 

מלשכתו של פנס נמסר כי ההחלטה להעסיק את קאלן מדגישה את רצונו של סגן הנשיא לשתף פעולה בצורה מלאה עם כל בדיקה הקשורה לחקירה בנושא המעורבות הרוסית, וכי היא מתיישרת עם החלטתו של טראמפ להעסיק עורך דין חיצוני.

 

קאלן, כאמור, שירת בעברו בתור התובע הכללי של המחוז המזרחי של מדינת וירג'יניה תחת ממשלו של הנשיא ג'ורג' בוש האב ואף העניק שירותיו לבוש הבן במהלך ספירת הקולות המחודשת במדינת פלורידה בבחירות לנשיאות בשנת 2000, שבהן זכה.

 

גם הוא בנחקרים. קושנר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
גם הוא בנחקרים. קושנר(צילום: רויטרס)

 

בנוסף, ה"וושינגטון פוסט" דיווח הלילה מפי גורמים רשמיים כי התובע המיוחד מולר חוקר במסגרת "רוסיה-גייט" גם את העסקים וענייני הכספים של חתנו ויועצו של טראמפ, ג'ארד קושנר.

 

עוד דווח כי סוכני FBI ותובעים פדרליים חוקרים גם את התנהלותם הפיננסית של אנשים המקורבים לטראמפ, בהם היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין, מנהל הקמפיין של טראמפ לשעבר, פול מנפורט וקרטר פייג', שהיה יועץ בנושאי מדיניות חוץ לקמפיין טראמפ.

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס אתמול לדיווחים בתקשורת האמריקנית כי רוברט מולר, התובע המיוחד שחוקר את המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות, חקר גורמי מודיעין בשאלה אם טראמפ שיבש הליכי חקירה. טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הם המציאו עימות מזויף בסיפור על רוסיה, מצאו אפס הוכחות, אז עכשיו הם הולכים על שיבוש הליכי חקירה בנוגע לסיפור המזויף. יפה".

 

הנשיא האמריקני הוסיף וצייץ: "אתם עדים לציד המכשפות היחיד הגדול בהיסטוריה של הפוליטיקה האמריקנית – שמובילים כמה אנשים רעים ומעורערים מאוד". בערב המשיך טראמפ לצייץ בנושא, ותקף את הילרי קלינטון והדמוקרטים. "איך הם מדברים על שיבוש הליכים?", כתב הנשיא.

 

טראמפ תהה מדוע בודקים את הקשר שלו עם רוסיה ולא "את העסקים של משפחתה של הילרי קלינטון והדמוקרטים" עם המדינה. במתקפה נוספת על המועמדת שניצח בבחירות אמר ש"קלינטון המושחתת שברה טלפונים עם פטיש ו'הלבינה' מיילים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים