שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: בלי תעמולה בערוצים הפיראטיים

לאחר עתירה של עמותת קשב, שטענה כי תחנות הרדיו הפיראטיות של ש"ס אינן אוכפות את האיסור על שידור תעמולה

המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, יפרסם הודעה בתחנות הרדיו הפיראטיות של ש"ס, בה הוא קורא להימנע מתעמולת בחירות עד לאחר סגירת כל הקלפיות ביום ג'. את ההודעה, שתשודר מספר פעמים בכל תחנות הרדיו של ש"ס, יקריא יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי. כך עולה מהסכם פשרה שהושג אמש (א') בין ש"ס לבין עמותת קשב, בעקבות עתירה שהגישה העמותה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין.
בעתירתה טענה עמותת קשב ש"ערוצי הקודש" הפיראטיים של ש"ס אינם אוכפים את האיסור של שידור תעמולת בחירות ושזו תגיע לשיאה ביום הבחירות כשבתחנות הרדיו יקראו למאזינים להגיע לקלפיות ולהצביע בעבור אריאל שרון.
יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שכבר אסר בהחלטה קודמת על שידור תעמולה בערוצים הפיראטיים, הציע לצדדים להגיע להסכמה כדי להבטיח שהאיסור אכן ייאכף.
על פי ההסכם שהושג בין עמותת קשב לנציג ש"ס בוועדת הבחירות, יהודה אבידן, יקריא ח"כ אלי ישי הודעה שתשודר בכל ערוצי הרדיו מספר פעמים לפיה: "הרב עובדיה יוסף קורא להישמר מכל תעמולת בחירות שהיא בערוצי הקודש ולפעול על פי ההוראות וחוקי התעמולה עד לאחר הבחירות ביום ג' בלילה". כמו כן ימנעו ערוצי הקודש ממעורבות כלשהי ביום הבחירות במישרין או בעקיפין על ידי קריאת מצביעים לבוא אל הקלפי או בכל דרך אחרת.
בבחירות הקודמות הרבה בנימין נתניהו להתראיין בתחנות הפיראטיות ביום הבחירות, דבר שעורר את זעמה של מפלגת העבודה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדיה יוסף. ההודעה תשודר בתחנות של ש"ס
מומלצים