שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אלווה אותך עד יומי האחרון": שותפות הגורל של ההורים ששכלו לוחמות
  הוריה של לוחמת מג"ב הדר כהן שנרצחה בפיגוע משולב בשער שכם בפברואר 2016 הגיעו לנחם את משפחתה של הלוחמת הדס מלכא שנרצחה באותו המקום. אחרי שאולם האבלים התרוקן, ישבו שתי המשפחות השכולות ושוחחו ארוכות. "זו אותה סיטואציה, זה אותו פיגוע"

   

  האב עופר כהן בביקור ניחום אבלים אצל האב דוד מלכא    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  משפחת השכול של מג"ב: אביה של לוחמת משמר הגבול הדר כהן ז"ל, שנרצחה בפיגוע בשער שכם בפברואר 2016, הגיע אתמול (א') לביקור ניחום אבלים אצל אביה של הנרצחת האחרונה של משמר הגבול, הדס מלכא ז"ל, שנרצחה באותה הרחבה בפיגוע ביום שישי בערב. "יש לנו גורל משותף לצערנו, ועד יומי האחרון אני אלווה אותך בכל דרך", אמר עופר כהן לדוד מלכא.

   

  אחרי שהתרוקן אולם בית העם ביישוב עזר שבו יושבת שבעה משפחת מלכא, ולאחר ביקור ראש הממשלה בנימין נתניהו, ישבו עופר וסיגל כהן עם בני המשפחה ושוחחו ארוכות. "זו אותה סיטואציה, זה אותו פיגוע", סיפר כהן. "זה תפס אותי ביום שישי בצימר בצפון. זה מאוד קשה לשמוע 'לוחמת מג"ב פצועה אנוש' ואני ישר מקשר את זה להדר. כשאני שומע שהיא נהרגה כל הסרט חוזר לי שנה וארבע לאחור, מאוד קשה. אנחנו נעזור לדוד ונתמוך בו. אתה הצטרפת למשפחה שנקראת משפחת מג"ב שהיא עוטפת ותומכת שעה שעה דקה דקה והכל. נכנסת ממש למשפחה".

   

  דוד, אביה של הדס אמר לאחר דבריו של עופר כהן: "אני רוצה להודות לכל הצוות של משמר הגבול שמלווים אותנו ועושים ימים כלילות שהכל יעבור ויתוקתק על הצד הטוב ביותר. אני מודה להם מקרב לב".

  האבות השכולים. דוד מלכא (מימין) ועופר כהן (צילום: רועי עידן)
  האבות השכולים. דוד מלכא (מימין) ועופר כהן(צילום: רועי עידן)
   

  הלוחמות הדר כהן ז"ל (מימין) והדס מלכא ז"ל
  הלוחמות הדר כהן ז"ל (מימין) והדס מלכא ז"ל

  פוסט בפייסבוק של הדס לזכרה של הדר
  פוסט בפייסבוק של הדס לזכרה של הדר
   

   

  הדר נרצחה בשער שכם בפיגוע משולב - בדומה לתקרית שבה נרצחה הדס מלכא. כמה ימים לאחר אותו הפיגוע לפני פחות משנתיים, פרסמה מלכא פוסט בפייסבוק ובו כתבה: "כולנו משמר הגבול. לזכרה של הלוחמת הגיבורה הדר כהן הי"ד. #מצדיעיםלך".

   

  כהן, שהתגייסה רק חודשיים לפני הפיגוע והושבעה לתפקידה שבוע לפני כן, הוצבה בירושלים כחלק מכוח טירוניות של מג"ב. כהן הספיקה לחסל את אחד משלושת המחבלים שדקר את חברתה ר', אף היא לוחמת בתהליך ההכשרה, לפני שמחבל נוסף ירה בה למוות מטווח קצר.  

  בני הזוג נתניהו בביקור ניחום אבלים אצל משפחת מלכא, אתמול (צילום: קובי גדעון/לע"מ)
  בני הזוג נתניהו בביקור ניחום אבלים אצל משפחת מלכא, אתמול(צילום: קובי גדעון/לע"מ)

   (צילום: קובי גדעון/לע"מ)
  (צילום: קובי גדעון/לע"מ)
  ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הגיעו אתמול אחר הצהריים למשפחת מלכא. נתניהו אמר להוריה כי הם באו להצדיע להדס, והוסיף כי הפוסט שהדס כתבה לאחר הפיגוע שבו נרצחה הדר כהן ריגש אותם מאוד: "הפוסט המצמרר של הדס, שבו היא מצדיעה להדר, פשוט קרע לנו את הלב. אנחנו באנו להצדיע להדס".

   

  "ראינו עכשיו משפחה מופלאה, עם אהבה שורשית לארץ ולמדינה", הוסיף נתניהו לאחר הביקור. "בלי הצעירות והצעירים האלה אין לנו מדינה, אנחנו מרכינים

  ראש ומצדיעים לה". על המצב בירושלים הוסיף: "ביקשתי המלצות ממפקדי מג"ב ומהשר לביטחון הפנים לגבי הנושא, אבל זה לא היום והזמן לדבר על זה".

   

  גם בפתח ישיבת הממשלה אתמול בבוקר ספד ראש הממשלה לנרצחות מלכא וכהן: "הדס הייתה צעירה ומלאת חיים והייתה חדורה בתחושת שליחות של הגנה על מדינת ישראל. מפקדיה ופקודיה אהבו אותה וסמכו עליה. כמו חברתה ליחידה הדר כהן ז"ל היא נפלה על משמרתה במאבק נחוש נגד מחבלים צמאי דם. הדס והדר, הנאוות והנעימות בחייהן, במותן לא נפרדו. הן תישארנה קשורות לנצח בגבורתן ובהקרבתן למען העם והמדינה".

   


  פרסום ראשון: 18.06.17, 22:35
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""אלווה אותך עד יומי האחרון": שותפות הגורל של ההורים ששכלו לוחמות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים