שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בגלל תקלה: אין דו"חות לרוכבי אופניים חשמליים על מעברי חצייה

  דווקא על רקע מלחמת החורמה שמנהלת המדינה נגד הסכנה שמהווים הרוכבים הממונעים להולכי הרגל, שכח משרד התחבורה לחתום על תקנה אחת חשובה

   

  ההודעה: האכיפה הופסקה ()
  ההודעה: האכיפה הופסקה

  תקלה בירוקרטית של משרד התחבורה לא מאפשרת למשטרה לרשום דו"חות לרוכבי אופניים חשמליים הנוסעים על מעברי חצייה. כך נודע ל-ynet.

   

  לאורך תקופה ארוכה ניהלו במשטרה ובמשרד התחבורה קמפיין נגד האופניים החשמליים שנוסעים על מדרכות ומסכנים הולכי רגל. לצורך כך אף העבירו תקנות שמאפשרות לתת קנסות לרוכבים. אלא שמסמך שהוציא אגף התנועה לפני חודש מנחה את השוטרים שאסור להם לבצע אכיפה על מעבר חצייה כי במשרד התחבורה "שכחו" לחתום על תקנה בעניין.

   

  ממשטרת ישראל נמסר כי היא "מבצעת תדיר פעילות אכיפה כנגד עבירות בריונות, המבוצעות בין היתר על-ידי רוכבי אופניים. לראיה, מאז תחילת השנה נרשמו למעלה מ-3,000 דו"חות לרוכבי אופניים רק בגין נסיעה על המדרכה. לצד האכיפה היזומה, מפעילה המשטרה מערך הסברה כחלק מתפיסה של מניעה מצבית (הגברת המודעות ומניעת העבירה עוד בטרם התרחשותה), הכול במטרה למנוע את סיכונם של הרוכבים ומשתמשי הדרך. נציין כי משטרת ישראל מבצעת אכיפה בכפוף לתוקף צו עבירות הקנס. לאחרונה נעשה תיקון חקיקה גם בצו עבירות הקנס המתייחס לסעיף רכיבה על אופניים חשמליים על מעבר חצייה. לכשיכנס תיקון זה לתוקף, תורה המשטרה על המשך אכיפה על פיו".

   

  על פי התקנות החדשות בתל אביב, שימוש בטלפון נייד בעת רכיבה "יזכה" את הרוכב בקנס של אלף שקל. רוכבים שייסעו על מדרכות או בשבילים שאינם מיועדים לאופניים ייקנסו בסכום שבין 250-100 שקל. גם על שימוש באוזניות לרוכב במדרכה יינתן קנס בסך 250 שקל. הולך רגל שייתפס הולך בנתיב המיועד לרכיבת אופניים ייקנס בסכום של 500 שקל. כמו כן, לפקח תינתן הזכות החוקית להחרים אופניים או להוציא אוויר מגלגליהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים