שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צפו: צילם בתחנת רכבת - ועוכב על-ידי מאבטחים

  מעוז ינון, פעיל חברתי המתעד ליקויים ברכבת ישראל, ביקש להכין סרטון על שביל הולכי הרגל הצר והמסוכן בבנימינה. מאבטחים אילצו אותו לחכות 40 דקות לשוטר. רכבת ישראל: "נתדרך את המאבטחים לפעול באופן רגיש יותר"

   

  העימות בין מעוז ינון למאבטחת הרכבת    (צילום: מעוז יינון)

  העימות בין מעוז ינון למאבטחת הרכבת    (צילום: מעוז יינון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פעיל חברתי בארגונים של צרכני תחבורה ציבורית, הנוהג לתעד ליקויים ברכבת ולפרסם אותם בעמוד הפייסבוק שלו, עוכב הבוקר (יום ב') על ידי מאבטחים בתחנת בנימינה עד להגעת המשטרה, משום שצילם את המתחם. צפו בעימות שלו עם המאבטחים.

   

  מעוז ינון מפעיל את דף הפייסבוק "בארכבת", שבו הוא מבקר את התנהלות הרכבת במגוון נושאים. מעט לאחר 8:00 בבוקר הוא הגיע לתחנה הסמוכה למקום מגוריו כדי לנסוע למקום עבודתו בתל אביב. הוא ביקש לתעד שביל צר ומסוכן של הולכי רגל, ולפני כן ניסה לצלם את שלט הכניסה לטובת סרטון שהוא מכין. 

  מתוך הסרטון של מעוז ינון (צילום: מעוז יינון) (צילום: מעוז יינון)
  מתוך הסרטון של מעוז ינון(צילום: מעוז יינון)

  "צילמתי את שם התחנה ואז ניגשה אליי מאבטחת וביקשה שאפסיק", סיפר. "עניתי שזה שטח ציבורי במרחב פתוח, אבל היא ניסתה לקחת לי את הטלפון מהיד ומנעה ממני לצלם. בתוך כמה דקות הגיעו עוד מאבטחים. אחרי שנתתי להם את תעודה מזהה הם אמרו לי שאני מעוכב עד שתגיע משטרה.

   

  "ההרגשה הייתה סוריאליסטית. פחדתי שייקחו לי את הטלפון ואולי ייקחו אותי לתחנת המשטרה. בסוף חיכיתי קרוב ל-40 דקות לשוטר,

  וברגע שהוא הגיע הוא ביקש ממני לא לצלם את הליך הבידוק ונתן לי ללכת בלי שום בעיה".

   

  ינון טוען שאחרי שלט הכניסה הוא רצה לצלם את המדרכה הצרה שבה נאלצים הולכי הרגל להשתמש בדרכם למסוף האוטובוסים. "אנשים הולכים על הכביש בין מכוניות כדי להגיע לאוטובוס, אבל במקום להתייחס לסכנות הבטיחותיות הם מתעסקים בי", הוא אמר.

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "הבוקר צילם נוסע בתחנת בנימינה את אזור הכניסה של התחנה. המאבטחת ניגשה לשוחח איתו אולם הוא סירב לשתף פעולה והמשיך לצלם, ובכלל זה את עמדת הבידוק הקדמית. רכבת ישראל משקיעה מאמצים רבים בביטחון התחנות והנוסעים, ובוחנת סיכונים אפשריים בסביבתם. רכבת ישראל תשוב ותדרך את המאבטחים כיצד לבצע את משימתם באופן רגיש יותר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מעוז יינון
  מתוך הסרטון של מעוז ינון
  צילום: מעוז יינון
  מומלצים