שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זוכה ממעשה סדום בחייל בבסיס: "המתלונן הדתי חשש שיתויג כהומו"
  חייל המשרת במרכז הארץ טען שחברו כפה עליו מין אוראלי, אבל בית הדין הצבאי סבר שהיחסים היו בהסכמה: "גרסת המתלונן מעלה תמיהות וסימני שאלה שאינם מאפשרים להרשיע את הנאשם"

  זיכוי חריג מעבירת מין חמורה בצה"ל: בית הדין הצבאי ביפו זיכה בימים האחרונים חייל מבסיס במרכז הארץ, שהואשם בביצוע מעשה סדום בחייל ששירת עמו. הפרקליטות הצבאית טענה שבמהלך שהייה משותפת בחדר המגורים בבסיס הוא כפה על המתלונן יחסי מין אוראליים, אך הרכב השופטים בראשות סא"ל מאיר ויגיסר ציין שיש חשש התלונה הוגשה על רקע החשש של המתלונן – המגיע מרקע דתי – שיתויג כהומו.

   

  בכתב האישום נטען שבמהלך האירוע הפציר המתלונן בנאשם לחדול ממעשיו, ואמר לו כמה פעמים "עזוב אותי, בבקשה לא, ואני לא בקטע". הנאשם, נטען, ענה לו "תשתוק, אל תצעק ואל תדאג", וחסם את פיו בידו.

  ארכיון (צילום: ירון ברנר)
  ארכיון(צילום: ירון ברנר)
   

  מלכתחילה טען הנאשם שיחסי המין בין השניים היו בהסכמה מלאה, וציין שהמתלונן אף הגיע לפורקן. סנגורו, עו"ד אילן כץ, הדגים בעצמו באולם בית הדין הצבאי כיצד התנוחות שתיאר המתלונן לכאורה אינן ברות ביצוע במציאות.

   

  ואכן, בית הדין קבע כי "גרסת המתלונן בבית הדין מעלה תמיהות וסימני שאלה שאינם מאפשרים להרשיע את הנאשם. החיזוקים שהתביעה הציעה לגרסתו אינם מסייעים ואף מעוררים קשיים נוספים".

   

  על פי השופטים, הטענה של המתלונן שלפיה קפא במהלך המעשים הופרכה. כמו כן צוין שהוא המשיך בקשר חברי עם הנאשם, אמר לו למחרת "איזה גבר אתה", ואף מתח את חוליות גבו.

  עו"ד אילן כץ (צילום: רועי עידן)
  עו"ד אילן כץ(צילום: רועי עידן)

  בית הדין התייחס לעובדת היות המתלונן צעיר דתי, וציין שמסר גרסאות שונות לגבי האירוע לקרובי משפחתו וחבריו. התביעה טענה בתגובה כי "התפיסה החברתית הרווחת כיום אינה מצפה מכל קורבן וקורבן להתנהג לפי סטנדרט אחיד של מודל או סבירות,
  וכי הימנעות של הקורבן מקריאה לעזרה או מניסיונות לבריחה אין בהן לכרסם באמינותו".

   

  ההגנה טענה במהלך המשפט כי שיקול נוסף בבחירתו של החייל להתלונן נעוץ בחשש שלו שיתויג כהומו, על רקע היותו דתי. השופטים קבעו: "מקונן החשש שהמתלונן התלונן כי האקט המיני בוצע בניגוד לרצונו ועל אף התנגדותו למעשה, כדי להוכיח לעצמו ולאחרים כי האקט המיני בוצע שלא על דעתו".

   

  השופטים ציינו עוד כי המניע האפשרי של החייל להתלונן נעוץ ברצונו העז להשתחרר מהצבא, שהובע בפני מפקדיו עוד לפני האירוע. בית הדין קבע שהוא נקט מניפולציות שונות כדי להשיג זאת, בין היתר על ידי איומי סרק על כוונתו להתאבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "זוכה ממעשה סדום בחייל בבסיס: "המתלונן הדתי חשש שיתויג כהומו""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים