שתף קטע נבחר

שגריר מצרים: "ההתנחלויות מערערות את הסיכוי לשלום"

חאזם חיירת הזהיר בכנס הרצליה כי ההתנחלויות מאיימות בטווח הארוך על ביטחון ישראל. הוא גם שיבח את מאמצי הנשיא טראמפ להשגת שלום באזור

 

שגריר מצרים בישראל חאזם חיירת אמר היום (ה') כי התרחבות ההתנחלויות מערערת את הסיכוי להשיג הסכם שלום במזרח התיכון.

 

חיירת, שנאם בכנס הרצליה במרכז הבינתחומי, אמר כי "מדינה בת קיימא לא תוכל להתקיים לצד התרחבות מתמשכת בהתנחלויות ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים. ההתנחלויות האלה דוחקות את המדינה הפלסטינית העתידית, מערערות את התקוות לעתיד ומאיימות בטווח הארוך על ביטחונה של ישראל".

השגריר המצרי חיירת בכנס הרצליה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השגריר המצרי חיירת בכנס הרצליה(צילום: מוטי קמחי)

חיירת הוסיף כי "פתרון שתי מדינות לשני עמים נשאר הדרך היחידה להשיג את השאיפות של שני העמים. אם נתעלם מהאמת הזאת, זה יוביל לפיצוץ ששני העמים היו שמחים להימנע ממנו. היעדר התקווה מגביר את המתח שעלול להוביל לאלימות ולהיות רווחי לקיצונים בשני הצדדים".

 

השגריר שיבח את מאמציו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ במאמצים להשגת השלום באזור: "חייבים גם להכיר בכך שתפקיד הקהילה הבינלאומית, במיוחד של ארה"ב, הוא הכרחי כדי לאפשר לצדדים להגיע להסכם הזה ולתמוך בהם ביישומו".

 

חיירת אמר עוד כי "בזמן שבו ממשל הנשיא טראמפ מוכן להצטרף למשא ומתן בין הצדדים, לאור החזון להגיע לשלום, מצרים תמיד מוכנה להמשיך בתפקידה לעזור לשני הצדדים. יש פה הזדמנות אמיתית לפתוח פרק חדש ומזהיר באזור שלנו ולהתקדם לשלום באזור".

 

חיירת ציין בדבריו כי הנשיא המצרי, עבד אל-פתח א-סיסי, אמר כי "יש לנו הזדמנות אמיתית לפתוח פרק חדש וטוב יותר בהיסטוריה של האזור שלנו, בכך שנתקדם לשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השגריר חיירת
צילום: מוטי קמחי
מומלצים