שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  10 רכבי הפנאי שיגיעו עד סוף השנה - עם מחיר ומועד משוער

  קטגוריית רכבי הפנאי צומחת בשנים האחרונות בקצב בלתי נתפס, שרק הולך ומואץ. בחודשים הקרובים צפויים להצטרף לשוק המקומי לא פחות מ-10 דגמים חדשים או מחודשים - קבלו את הפרטים

   

   

  אפשר להתייחס לרכבי פנאי מודרניים באופן ביקורתי. להזכיר שמדובר בכלי רכב פחות נוחים ומהנים לנהיגה, בזבזנים יחסית בדלק ומזהמים וכמובן - יקרים יותר לרכישה ממכונית משפחתית. מצד שני אפשר לציין שאלה כלי רכב שמציעים בדרך כלל יותר מקום לנוסעים ומטען, ממקמים את הנהגים גבוה יותר מעל הכביש ומוסיפים בכך לבטיחות. אפשר גם לדון במגמות החברתיות שהם משקפים ולהתייחס בהקשר זה לגובה כאומדן לטיב ואיכות, חשיבות המראה החיצוני בחברה המודרנית ובתרבות הישראלית, הפער בין דימוי ותדמית לתוכן ותכולה ועוד ועוד.

   

   

  אבל עובדה אחת אינה נתונה לוויכוח. זו הקטגוריה הצומחת והרווחית ביותר בשוק הרכב העולמי והמקומי, כאשר אפילו השוק האירופאי מציג זינוק של לא פחות מ-17 אחוזים ברבעון הראשון של 2017 עם צפי לסך מכירות שנתי של כ-2 מיליון יחידות מהקטגוריה ב-2018. תעשיית הרכב מגיבה לכך באופן מהיר ומחבק. אם לפני עשור מנתה הקטגוריה כמה דגמים בודדים, היום אין כמעט יצרנית רכב ללא רכבי פנאי בגדלים שונים, מקטנים במידות סופר-מיני ועד שבעה מקומות ישיבה כתחליף עדכני למיניוואן.

   

  שוק הרכב המקומי שרווי גם כך בהיצע אדיר של דגמים שונים במידות ותגי-מחיר, צפוי להתרחב בעוד כעשרה דגמים עד סוף השנה הנוכחית, רק ארבעה מהם כמחליפי דגמים קיימים. קבלו את הפרטים הבסיסיים, כולל מחיר משוער וזמן הגעה.

   

  סיטרואן C3 איירקרוס

  קטגוריה: פנאי קומפקטי

  מחיר משוער: 120 אלף שקל

  יגיע ארצה: סוף השנה

   

   

  סיטרואן C3 איירקרוס היא הגרסה מוגבהת (בשני ס"מ) ל-C3 עם מידות גדולות יותר (260 ס"מ בסיס גלגלים, 4 ס"מ יותר) האמורות לאפשר מרחב מחייה נדיב יותר לנוסעים ותא מטען גדול יותר (בין 410 ל-520 ליטר). יחידת ההנעה הרלוונטית לשוק הישראלי תהיה ככל הנראה בנפח 1.2 ליטר עם שלושה צילינדרים מוגדשים, 110 כ"ס ותיבת שישה הילוכים אוטומטית.

   

  אופל קרוסלנד X

  קטגוריה: פנאי קומפקטי

  מחיר משוער: 125 אלף שקל

  יגיע ארצה: סוף השנה

   

   

  אופל קרוסלנד X הוא הקטן במשפחת דגמי הפנאי של היצרנית הגרמנית ומתבסס על פלטפורמת פיז'ו 2008, עם בסיס גלגלים (260.4 ס"מ) ונפח תא המטען (בין 410 ל-520 ליטר) כמעט-זהים ל-C3 איירקרוס. גם יחידת ההנעה מגיעה ממדף החלקים של קונצרן PSA, מנוע שלושה צילינדרים טורבו-בנזין בנפח 1.2 ליטר המפיק 110 כ"ס ומשודך לתיבת שישה הילוכים אוטומטית.

   

  מיצובישי ASX

  קטגוריה: פנאי קומפקטי

  מחיר משוער: 135 אלף שקל

  יגיע ארצה: סוף השנה

   

   

  מיצובישי ASX הוא דגם ותיק מאד של היצרנית אשר הושק כבר ב-2010 ומאז אמור היה להגיע מספר פעמים. כעת הוא אמור סוף סוף להגיע כדי לאפשר למותג להתמודד בקטגוריה הרווחית, עם פלטפורמת האאוטלנדר ובסיס גלגלים זהה של 267 ס"מ. הוא קצר ונמוך ממנו, ומציע תא מטען קטן יותר (442 ליטר). יחידת הנעה עמו יגיע תהיה זהה לאאוטלנדר - 2.0 ליטר בנזין עם 150 כ"ס ותיבת הילוכים רציפה.

   

  יונדאי קונה

  קטגוריה: פנאי קומפקטי

  מחיר משוער: 135 אלף שקל

  יגיע ארצה: סוף השנה

   

   

  ליונדאי קונה מידות חיצוניות דומות למתחרי הקטגוריה הפופולארית, עם בסיס הגלגלים של 260 ס"מ ותא מטען צנוע יחסית של 361 ליטר בלבד. היצע מנועי טורבו-בנזין מודרניים כולל 1.0 ליטר (שלושה צילינדרים) המפיק 120 כ"ס ומשודך לתיבת שישה הילוכים ידנית והנעה קדמית, או 1.6 טורבו-בנזין (177 כ"ס) המשודך לתיבת שבעה הילוכים כפולת-מצמד והנעה כפולה-קבועה. הגרסה שתנחת בישראל תצויד כנראה במנוע בנזין 2.0 ליטר ותיק המפיק 149 כ"ס עם תיבת שישה הילוכים אוטומטית והנעה קדמית.

   

  סובארו XV

  קטגוריה: פנאי קומפקטי

  מחיר משוער: 135 אלף שקל

  יגיע ארצה: סוף השנה

   

   

  סובארו XV מתבסס על הפלטפורמה הגלובאלית החדשה של סובארו ואשר משותפת לאימפרזה החדשה, עם בסיס גלגלים שצמח ב-3 ס"מ ל-266.5 ס"מ, ואמור לסייע בכך להגדלת מרחב המחייה לנוסעים - בעיקר מאחור. תא המטען לעומת זאת נותר צנוע במיוחד - 310 ליטר. כבעבר, ה-XV יוצע עם שני מנועי בנזין אטמוספריים - 1.6 ליטר ו-2.0 ליטר - להם יוצמדו תיבת הילוכים רציפה והנעה כפולה-קבועה. ה-XV יהיה הדגם הראשון של היצרנית שישווק בישראל עם מערכת הבטיחות EyeSight אשר הוצגה לראשונה לפני שבע שנים, אך לא כציוד תקני בכל הגרסאות.

   

  מיצובישי אקליפס קרוס

  קטגוריה: פנאי בינוני

  מחיר משוער: 145 אלף שקל

  יגיע ארצה: סוף השנה

   

   

  מיצובישי אקליפס קרוס יתמקם בין ה-ASX המוזכר לאאוטלנדר, תוך שהוא חולק עמם בסיס גלגלים של 267 ס"מ. הוא דגם ראשון בקו העיצוב החדש של היצרנית עליו חתום סנהירו קונימוטו (Tsunehiro Kunimoto), שעבד לפני כן שנים ארוכות בניסאן ואחראי גם על עיצוב הג'וק. האקליפס קרוס מצויד במנוע טורבו-בנזין בנפח 1.5 ליטר עם תיבת שישה הילוכים ידנית והנעה קדמית, או תיבה רציפה והנעה כפולה-קבועה.

   

  מאזדה CX5

  קטגוריה: פנאי בינוני

  מחיר משוער: 165 אלף שקל

  יגיע ארצה: יולי

   

   

  מאזדה CX5 המחודש מתבסס על פלטפורמת הדגם היוצא, עם בסיס גלגלים זהה של 270 ס"מ. לפי מאזדה, המרכב הוקשח לעומת הדגם היוצא, בעוד שינויי עיצוב אמורים לשפר את היעילות האווירודינמית ובידוד הרעשים. היצע המנועים יישאר כבעבר - 2.0 ליטר עם 155 כ"ס ו-2.5 ליטר עם 190 כ"ס בשידוך לתיבת 6 הילוכים אוטומטית והנעה קדמית במנוע הקטן וכפולה-קבועה בגדול.

   

  ג'יפ קומפאס

  קטגוריה: פנאי בינוני

  מחיר משוער: 200 אלף שקל

  יגיע ארצה: אוקטובר

   

   

  ג'יפ קומפאס החדש בעל עיצוב דומה לגרנד-צ'ירוקי ותא נוסעים איכותי בהרבה מקודמו. הוא מתבסס על פלטפורמת הרנגייד עם בסיס גלגלים של 263.6 ס"מ ותא מטען בנפח 438 ליטר. בישראל הוא יוצע עם מנוע 1.4 ליטר טורבו-בנזין המפיק 170 כ"ס בשידוך לתיבת תשעה הילוכים אוטומטית והנעה כפולה קבועה. בהמשך תתווסף גרסה מוחלשת למנוע זה, עם 140 כ"ס והנעה קדמית.

   

  וולוו XC60

  קטגוריה: פנאי יוקרה

  מחיר משוער: 330 אלף שקל

  יגיע ארצה: ספטמבר

   

   

  וולוו XC60 החדש מתבסס על פלטפורמת SPA המודרנית עם בסיס גלגלים שצמח בלא פחות מ-9.1 ס"מ (286.5 ס"מ), האמורים להגדיל משמעותית את מרחב המחייה של הנוסעים. תא המטען גדל ב-10 ליטר ל-505 ליטר בסך הכל. ה-XC60 מצויד במנועי ארבעה צילינדרים בנפח 2.0 ליטר; טורבו-דיזל בשתי רמות הספק - 190 כ"ס ב-D4 או 235 כ"ס ב-D5 - וטורבו-בנזין עם 254 כ"ס ב-T5 ומגדש-על וטורבו עם 320 כ"ס ב-T6. כל המנועים משודכים לתיבת 8 הילוכים אוטומטית והנעה כפולה-קבועה.

   

  ריינג רובר וולר

  קטגוריה: פנאי יוקרה

  מחיר משוער: 580 אלף שקל

  יגיע ארצה: אוגוסט

   

   

  ריינג רובר וולאר מתבסס על פלטפורמת האלומיניום של יגואר F-פייס (עם בסיס גלגלים זהה - 287.4 ס"מ) והיצרנית טוענת על כן כי הוא צפוי להיות בעל תכונות דינמיות יוצאות דופן. הוא מצויד במנועי ארבעה צילינדרים בנפח 2.0 ליטר טורבו-דיזל עם 180 כ"ס או 240 כ"ס וטורבו-בנזין עם 250 כ"ס, ובמנועי V6 בנפח 3.0 ליטר טורבו-דיזל עם 300 כ"ס או בנזין עם מגדש-על המפיק 380 כ"ס. כל המנועים משודכים לתיבת שמונה הילוכים אוטומטית והנעה כפולה-קבועה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים