שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חייל נרדם באמצע תרגיל אש, קצין ושלושה חיילים נשלחו לכלא

  מחדל בטיחותי בחטיבת הנח"ל: חייל נרדם בשטח אש במהלך תרגיל גדודי והתעורר כשפגזי טנקים נוחתים לידו. קצין ושלושה חיילים נכלאו

  מחדל בטיחותי. באירוע חריג שהתרחש לפני כשבועיים וחצי, נרדם חייל בשטח אש במהלך תרגיל גדודי "רטוב" של חטיבת הנח"ל. הערב (יום א') הודיע דובר צה"ל כי קצין ושלושה חיילים נשלחו לכלא בתום תחקיר שביצע מח"ט הנח"ל, אלוף-משנה דן גולדפוס. החייל התעורר כשפגזים מתפוצצים סביבו והתרגיל נפסק רק לאחר שהתקשר מהטלפון שלו למשטרה לדווח על מצבו.

   

  קצין ושני חיילים נשפטו לשבעה ימי מחבוש וחייל נוסף נידון לחמישה ימי מחבוש בשל אי מימוש האחריות האישית והפיקודית בשטח. כמו כן, קצין נוסף ננזף נזיפה חמורה ונשפט לקנס כספי. הערה פיקודית ניתנה למפקד הגדוד ולמפקד הפלוגה.

   

  מעדויות של חיילים בגדוד שבו התרחשה התקרית עולה כי על היחידה הוטל להתחיל בתרגיל בשטח פתוח ברמת הגולן. זה קרה זמן קצר לאחר סיום תקופת התעסוקה המבצעית של הגדוד בגבול עזה וכחלק מתרגולת של מעבר משגרה לחירום.

   

  אחד הלוחמים, שחש עייפות כבדה, נשאר לישון בעומק שטח האש בתום התרגיל ה"יבש" שקדם לתרגיל באש חיה. חבריו ומפקדיו חזרו לקו תחילת התרגיל. חלקם הבחינו בהיעדרו, אך סברו כי הוא הלך לבסיס הסמוך ולכן החלו חיפושים אחריו. מפקדים אחרים בכוח סברו, בטעות, שהחייל עדיין נמצא במסגרת מחלקתו.  

   

  כך או כך, וחרף ספירת החיילים - התרגיל באש חיה החל כשהלוחם נשאר לישון בקו האש. לפי העדויות שעלו בתחקיר, הלוחם התעורר למשמע פגזי טנקים שנפלו בקרבתו, הסתתר בין הסלעים והחל לירות באוויר כדי לעורר תשומת לב.

   

  רק כעבור כמה מספר דקות של חרדה, ולאחר שהלוחם התקשר מהטלפון הנייד שלו למשטרה כדי לדווח על מצבו וערך שיחה נוספת עם אחד ממפקדיו, הבינו בגדוד את המתרחש ועצרו מיד את התרגיל. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים