שתף קטע נבחר

מרצ: נפרוש מהקואליציה אם החינוך יילקח משריד

עם זאת, רן כהן אומר שמרצ יחזרו לממשלה בתמורה למשרד החינוך. דובר ש"ס: "מתברר שמשנתה של מרצ לא שונה ממשנתה של שינוי - שתיהן רוצות ממשלה בלי חרדים ובלי מזרחים"

שר החקלאות לשעבר, חיים אורון, הודיע היום (יום ו') כי מרצ תאלץ לפרוש גם מהקואליציה אם אנשי ברק אכן מנהלים משא ומתן עם ש"ס על הוצאת משרד החינוך מידי המפלגה.
אורון אמר כי זהו מעשה פזיז ולא שקול, שתוצאותיו תהיינה קשות מבחינת מרצ. הוא הוסיף כי לאיש מאנשי ראש הממשלה אין מנדט לנהל מגעים עם ש"ס מאחורי גבה של מרצ. לדבריו, האחריות לקיום משא ומתן כזה מוטלת כולה על לשכת ראש הממשלה, שגם תשא בתוצאות.
גם השר לשעבר רן כהן תמך בהכרזתו של אורון ואמר כי מרצ תחזור לממשלה רק אם תיק החינוך יימסר לה. יש לציין, כי מרצ פרשה אמנם מן הממשלה אך נשארה בקואליציה ותמכה בברק בכל הצבעות אי-האמון ובהצבעות לפיזור הכנסת. כעת מאיימת מרצ להפסיק את התמיכה הזו.
בתגובה אמר יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד, כי הודעתו של חיים אורון מוכיחה כי מרצ דואגת לכיסאות במקום לעקרונות. לדברי לפיד, המאבק שמתנהל מאחורי הקלעים בכדי להבטיח ליוסי שריד את משרד החינוך, בדרכו חזרה לקואליציה עם ש"ס, שם קץ לרומן הקצר שמרצ ניהלה עם הציבור החילוני.

לשכת רה"מ וש"ס: אין מו"מ

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי בניגוד לפרסומים, ראש הממשלה אינו פוסל דו-שיח עם הסיעות השונות, אך טרם הועברה הצעה כלשהי, ועדיין לא התנהל שום דיון עם אף סיעה.
דובר ש"ס, איציק סודרי, אומר גם הוא כי לא מתקיים משא ומתן בין ש"ס לבין ישראל אחת. "בכל מקרה, יצא המרצע מהשק, ומתברר שמשנתה של מרצ לא שונה ממשנתה של שינוי - שתיהן רוצות ממשלה בלי חרדים ובלי מזרחים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מעשה פזיז. אורון
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
תומך. כהן
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום:גלי תיבון
הרומן נגמר. לפיד
צילום:גלי תיבון
מומלצים