שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיון מיוחד בכנסת על החיפוש ב"ידיעות ספרים"
  ועדת החוץ והביטחון תדון בבקשתה של ח"כ ציפי לבני, שנימקה: "איננו יודעים מה היו השיקולים שהצדיקו צעדים דרמטיים אלה, הואיל והטענה היא לפגיעה בביטחון המדינה"
  הכנסת אישרה היום (ב') בקשה של ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) לקיים דיון מהיר בוועדת החוץ והביטחון בנושא החיפוש במשרדי "ידיעות ספרים".

   

  "פשיטה על מערכת הוצאה לאור של עיתון בישראל מהווה צעד חריג בחומרתו ואינה מתיישבת עם העובדה שממילא כל ספר אשר עוסק בסודותיה של מדינת ישראל עובר בדיקות רבות וצנזורה טרם פרסום", נימקה לבני את בקשתה לדיון. 

   

  בשבוע שעבר קבע בית המשפט כי המשטרה תשיב להוצאת "ידיעות ספרים" את החומר שנלקח בחיפוש שנגע לפרקים מספרו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט - למעט שני פרקים שלגביהם נערכת הבדיקה בעניין הוצאת חומר סודי מהכלא, ונפסלו בצנזורה.  

   

  המשטרה ערכה שני חיפושים במשרדי "ידיעות ספרים". בחיפוש הראשון נתפסו למעלה מ-11 אלף תכתובות מייל, אולם לפי גרסת נציג המשטרה בבית המשפט, התברר שבדיסק שעליו הועתקו המיילים התגלתה תקלה והחוקרים לא הצליחו לפתוח אותו. לפיכך, טען סנ"צ גניס, המשטרה השמידה את הדיסק. בהמשך שבו במשטרה לחיפוש נוסף במשרדי "ידיעות ספרים" והפעם הוציאו משם 30 מיילים בלבד. 

   

  לגבי האישור לחיפוש נשמעו גרסאות שונות. בפרקליטות הסבירו שהממונה על הביטחון במשרד הביטחון (המלמ"ב) היה מעורב בדיונים בעניין אולמרט, ואולם במלמ"ב טענו שלא היו שותפים להחלטה על החיפוש בהוצאה.

   

  לבני ציינה עוד בבקשתה לדיון: "אירועים אלה חריגים בחומרתם במדינה דמוקרטית. הואיל ואיננו יודעים מה היו השיקולים שהצדיקו צעדים דרמטיים אלה והואיל והטענה היא לפגיעה בביטחון המדינה. אבקש לכנס דיון מהיר בוועדת חוץ וביטחון, או באחת מועדות המשנה החסויות שלה בעניין זה על מנת לקבל את המידע הנוגע לעניין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "דיון מיוחד בכנסת על החיפוש ב"ידיעות ספרים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים