שתף קטע נבחר

הירש עומת עם עד בפרשה: "ידעת על העברת הכספים"

פרסום ראשון: גל הירש, שהגיע אתמול לחקירה נוספת בחשד למעורבותו בפרשיית שוחד והלבנת הון בנוגע לעסקים ביטחוניים בגיאורגיה, הופתע כשעומת עם עד בפרשה. העד, דמות מוכרת מפרשייה פלילית מפורסמת, הטיח בהירש כי ידע על עבירות פליליות שבוצעו בכספי החברה. הירש הכחיש

 

גל הירש (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
גל הירש(צילום: עידו ארז)

הפתעה לא נעימה חיכתה אתמול בלהב 433 למי שהיה אמור להתמנות לתפקיד מפכ"ל המשטרה: גל הירש, שנחשד בפרשיית שוחד והלבנת הון בנוגע לעסקים ביטחוניים בגיאורגיה, הגיע אתמול (א') לחקירה נוספת במסגרת הפרשה. ל-ynet נודע כי בחדר החקירות חיכה לו עד בפרשה, דמות מוכרת מאוד מאחת הפרשיות הפליליות המפורסמות שהתפרסמו בשנים האחרונות בישראל – לעימות. העד טען כי הירש היה מודע לכספים שעברו לאיש עסקים גיאורגי ומשם לשר ההגנה בממשלת גיאורגיה. הירש הכחיש וטען כי כל הכספים שולמו כחוק.

 

כזכור במסגרת חקירה בינלאומית שמנוהלת בגיאורגיה ובלהב 433 עלה חשד כי חברת "דיפנסיב שילד", בבעלות הירש, שיחדה את שר ההגנה הגיאורגי על מנת לקבל מכרזים ממשלתיים. בתחילה דובר על עסקאות נשק, ואולם כעת מתברר כי לא מדובר בעסקאות אמל"ח אלא בבנייה של בית ספר לקצינים של הצבא הגיאורגי ועוד פרויקט לבניית מבנה לטובת הדרכה הקצונה הבכירה.

 

בשנה שעברה כבר חקרה המשטרה את הירש ושאר בעלי התפקידים בחברה ואנשים שהיו קשורים אליה. בחודשים האחרונים חלה תפנית דרמטית כשהחוקרים הצליחו לגייס את אחד המעורבים בפרשה להפוך להיות עד מדינה. מדובר בדמות שהיה מעורב בפרשה פלילית מפורסמת, שבגינה אף ישב בכלא. העד היה בעל תפקיד משמעותי בקשר שבין "דיפנסיב שילד" לבין החברות הגיאורגיות.

עורכי הדין נבות תל צור, טל שפירא וגיורא אדרת (צילום: עמית שעל, ישראל יוסף, שאול גולן) (צילום: עמית שעל, ישראל יוסף, שאול גולן)
עורכי הדין נבות תל צור, טל שפירא וגיורא אדרת(צילום: עמית שעל, ישראל יוסף, שאול גולן)

על פי עדותו של העד, חברת "דיפנסיב שילד" אכן העבירה כספים לאיש עסקים גיאורגי, שהיה בעצם צינור שהעביר את הכספים לטובת אותו שר הגנה גיאורגי. כמו כן, סיפר העד על עבירות הלבנת הון שביצעה "דיפנסיב שילד" של הירש בנוגע לכספים שקיבלה בפרויקט והעבירה הלאה לטובת קידומו. עם זאת, העד לא טען כי קיבל הוראה ישירה מהירש עצמו, אלא שהוא ידע על העברת הכספים הבעייתית שמבצעת החברה על מנת לזכות במכרזים בגיאורגיה.

 

אתמול כאמור בוצע העימות בין הירש לבין העד. הירש הכחיש כל קשר לדברים שטען העד, והסביר כי לא ידע שעברו כספים דרך אותו איש עסקים לשר ההגנה.

 

פרקליטיו של גל הירש, עורכי הדין נבות תל צור, גיורא אדרת וטל שפירא מסרו אתמול: "גל הירש הוא איש רב זכויות שחטאו מסתכם בהסכמתו לכהן כמפכ"ל המשטרה, כשמאז סיכול המינוי נעשה מאמץ פסול להצדיקו בדיעבד בכל דרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים