שתף קטע נבחר

עוזבת את רוטשילד? פייסבוק במו"מ למעבר לעזריאלי שרונה

פייסבוק ישראל, שמתכוונת לגייס עשרות עובדים חדשים, תיאלץ כנראה לעזוב את מגדל רוטשילד בתל אביב אחרי שלא הצליחה לשכור בו שתי קומות נוספות. צפויה לשכור חמש קומות במגדל החדש של עזריאלי תמורת 115–110 שקל למ"ר בחודש

 

 

חברת פייסבוק מתרחבת בישראל ונמצאת לצורך כך במשא ומתן מתקדם להעברת המשרדים שלה מרחוב רוטשילד בתל אביב למגדלי עזריאלי החדשים במתחם שרונה שבתל אביב. כך נודע לכלכליסט. פייסבוק צפויה לגייס עשרות עובדים בשנתיים הקרובות ולשם כך היא ביקשה להרחיב את משרדיה שפרושים היום על פני שש קומות במגדל רוטשילד 22 בלב ליבה של תל אביב. בפייסבוק ביקשו לקבל שתי קומות נוספות במגדל רוטשילד 22, אולם המגעים לא הבשילו לכדי עסקה ולכן החלה במשא ומתן להעברת כל המטה שלה לארבע קומות חדשות במגדלי שרונה החדשים של עזריאלי שנמצאים בסמוך למתחם שרונה בתל אביב. העסקה טרם נחתמה סופית.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

 

הדמיית מגדל עזריאלי בשרונה ()
הדמיית מגדל עזריאלי בשרונה

 

פייסבוק ישראל, שמנוהלת על ידי המנכ"לית עדי סופר תאני, ומעסיקה בישראל כ-110 עובדים, שכרה לראשונה את המשרדים שלה ברוטשילד 22 בספטמבר 2014. בשלב הראשוני שכרה החברה ארבע קומות בשטח כולל של 3500 מ"ר במחיר של 120 שקל למטר ולפני מספר שבועות סיימה לשפץ שתי קומות קומות נוספות חדשות.

 

במידה שהמגעים יבשילו לכדי עסקה, פייסבוק תשכור מעזריאלי חמש קומות במגדל עזריאלי שרונה בשטח כולל של 15 אלף מ"ר. היא צפויה לשלם על המשרדים שלה 115-110 שקל למטר רבוע לחודש שהם 1.38 מיליון שקל בחודש. בחישוב שנתי מדובר ב-16.5 מיליון שקל ובדרך כלל הסכמים כאלו נחתמים לתקופה של חמש שנים, כך שעבור עזריאלי מדובר בעסקה לא קטנה של 83 מיליון שקל .

 

פייסבוק לא תהיה הראשונה שתעזוב את שדרות רוטשילד לטובת משרדים בעזריאלי שרונה. גם חברת ההייטק איירון סורס חתמה לאחרונה על הסכם שכירות של 10,000 מ"ר על פני ארבע קומות במגדל החדש, וצפויה לעזוב את משרדיה בשדרות רוטשילד. עסקה זו מצטרפת להסכמי שכירות נוספים שעליהם חתמה עזריאלי. בין החברות שיעבירו את משרדיהן למגדל נמצאות waves, ששכרה שתי קומות בשטח של כ־4,800 מ"ר.

 

בנוסף, גם חברת פלייטק של טדי שגיא ששכרה כ־8,000 מ"ר בין השאר להקמת חללי עבודה משותפים תחת המותג LABS, חברת אבטחת הסייבר Sentinel labs ששכרה קומה בשטח של כ־2,400 מ"ר, חברת SafeCharge ששכרה כ־3,500 מ"ר, מלון בוטיק מרשת מלונות אפריקה ישראל ששכר כ־12 אלף מ"ר ופירמת עוה"ד פרל, לצר, כהן צדק, ברץ ושות' ששכרה שתי קומות בשטח של כ־4,700 מ"ר.

 

הסכמי השכירות נחתמו ל־7 עד 20 שנה בתוספת אופציות, וכוללים גם שכירת מקומות חניה בחניון התת־קרקעי של המגדל הכולל כ־1,400 מקומות חניה. דמי השכירות הממוצעים במגדל עומדים על 120–105 שקל למ"ר.

 

עזריאלי שרונה, הסמוך למתחם שרונה מרקט, הוא מגדל המשרדים הגדול ביותר שנבנה כעת בישראל. המגדל, שנבנה בהשקעה של 1.5 מיליארד שקל, מתנשא לגובה של 255 מטר ויתפרס על פני 61 קומות מעל שלוש קומות קניון. המגדל, שבנייתו נמצאת כעת בשלבי גימור סופיים, יכלול את שטח הקומה הגדול ביותר בהיצע מגדלי המשרדים בישראל, כ־2,400 מ"ר לכל קומה. בסך הכל יכלול המגדל כ־115 אלף מ"ר שטחי משרדים שייבנו מעל למרכז מסחרי של כ־11 אלף מ"ר. עד כה שווקו 65% משטח המגדל (חוזים חתומים) ו־30% נוספים נמצאים בשלבי מו"מ. 


פורסם לראשונה 26/06/2017 21:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדי סופר תאני מנכ"לית פייסבוק ישראל
מומלצים