שתף קטע נבחר

'אל תשבו בבית ותהיו פאסיבים כמו בשואה'

בעלון בחירות של אריאל שרון בשפה הרוסית מושווית אי הצבעה בבחירות ל"חידת התנהגותם של קורבנות השואה". בליכוד מודים בהפצת העלון: "לא היה לכך מקום". מטה ברק: "הם שולפים דימויים ממחנות ריכוז"

האם משווה עלון רשמי מטעם מטהו של אריאל שרון בין הימנעות להצבעה לבין גורלם של קרבנות השואה? כותרת העלון שהופץ ומתפרסם לראשונה ב-ynet: "איך ברק איבד את הקול שלי".
בסופו של העלון, הקורא לתמוך בשרון לראשות הממשלה, נכתב: "דרך אגב, אל תחליטו להישאר בבית ב-6 בפברואר. כולנו אוהבים לדבר על חידת התנהגותם של קורבנות השואה, שהיו מוכנים ללכת ממושמעים עם גורלם המר למוות. היום, כשההצבעה שלנו עדיין לא מתבצעת תחת איומי נשק ולא תחת נביחות כלבי זאב, אין לנו זכות, באופן פאסיבי, לתת למישהו להחליט על החיים שלנו".
במטה ברק טוענים בעקבות הפרסום כי המדובר בשימוש ציני בשואה בתעמולת בחירות: "במטה שרון נכנסו ככל הנראה ללחץ מהשליטה בשטח של מטה ברק והם שולפים מהארסנל דימויים ממחנות ריכוז, שראוי היה להם שלא ישמשו תעמולת בחירות".
מן הליכוד נמסר בתחילה כי הם אינם מכירים את העלון שפורסם. אולם לאחר מכן הודו במטה העולים בליכוד באחריות לחלוקת העלון. חברת הכנסת נעמי בלומנטל, יו"ר מטה העולים בליכוד, אמרה ל-ynet: "צר לי על השימוש שנעשה בשואה. לא היה לכך מקום".
בדיקת ynet מעלה, כי מדובר בעלון משותף לליכוד ולמפלגות "ישראל בעליה" ו"ישראל ביתנו". את הטקסט חיבר דוד זילבר, תומך "ישראל בעלייה" שהוגדר "מאוכזב מאהוד ברק". במפלגה טוענים כי הפרסום החלקי "מוציא דברים מהקשרם". מ"ישראל בעלייה" והליכוד נמסר: "הכותב מתקומם על כך שברק מביא עלינו מלחמה - אנשים מתים ואנו לא עושים דבר. שאנשי ברק לא ינסו להדביק לנו את ההתנהגות שלהם, אלה שיטות מלוכלכות, ושלא יטיפו לנו מוסר".
מורדי עמר, מנהל קמפיין העולים במטה ההסברה של הליכוד מסר בתגובה ל-ynet: "הנוהל הוא שאני מאשר 100% מהפירסומים, אך כנראה היו פירסומים שלא הגיעו לאישורי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
איזכור של השואה? שרון
צילום גלי תיבון
העלון שהופץ. בליכוד לא הכירו
מומלצים