שתף קטע נבחר

הסכמות על תנאי עסקת מכירת ישראייר לאל על

אל על דיווחה לבורסה כי דירקטוריון החברה אישר את התנאים העקרוניים עליהם הוסכם בין הצדדים: ישראייר תימכר לסאן דור של אל על, ואי.די.בי תיירות תקבל בתמורה 25% ממניות סאן דור. ההסכם המתגבש כפוף לאישור רשות ההגבלים העסקיים

עסקת מכירת ישראייר לאל על מתקרבת ליישורת האחרונה: אל על דיווחה היום (א') לבורסה על הגעה להבנות עם השותפה לעסקה אי.די.בי תיירות ועל אישור ההבנות בדירקטוריון אל על. על פי הההסכמות, אי.די.בי תיירות מקבוצת אי.די.בי תעביר לסאן דור שבשליטת אל על את החזקותיה בישראייר, תמורת 25% מניות בסאן דור. ההסכמות כפופות לחתימת הסכם מחייב.

 

לאחר העסקה תהפוך ישראייר לחברה בת בבעלות מלאה של סאן דור, שבה תחזיק אל על נתח של 75% - מול נתח של 25% שבו תחזיק כאמור השותפה אי.די.בי תיירות. ההסכם המתגבש כפוף לשורה של תנאים מתלים, בראש ובראשונה אישור רשות ההגבלים העסקיים.

 

מלבד החלפת המניות תשלם סאן דור סכום מזומן של עד 24 מיליון דולר, בהתאם להון העצמי של ישראייר ב-31 בדצמבר. חלק מהסכום יועמד כהלוואה לאי.די.בי תיירות וחלק אחר יושקע בישראייר.

 

במסגרת העסקה וכאחד מתנאיה תמכור ישראייר לצדדים שלישיים את המטוסים שבבעלותה בעסקת מכירה והחכרה (sale and lease back) - ישראייר תמכור את המטוסים לחברה זרה ותחכור ממנה אותם מחדש. אם לא תיחתם עסקה שכזו עם צד שלישי, אל על תחויב לרכוש את המטוסים בהתאם לאופציה שתינתן לה.

 

עוד צפוי להיכלל בהסכם מתן אופציית רכש (CALL) לאל על, כך שהיא תוכל לרכוש את הנתח של אי.די.בי תיירות בסאן דור – ובזאת לקבל שליטה מלאה בחברה – בתנאים ובמחיר שייקבעו בהסכם בעלי מניות.

 

הצדדים ממשיכים במגעים על ניסוח הסכם מחייב, הצפוי על פי הדיווח לבורסה להיחתם בתוך ימים אחדים, בכפוף להגעה להסכמות סופיות. במקרה שאכן ייחתם הסכם, השלמת העסקה צפויה עד לסוף השנה, 31 בדצמבר 2017 - ובתנאים מסוימים יתאפשר להאריך את הדד ליין עד ל-30 ביוני 2018.

 

מיזוג בין סאן דור לישראייר יחזק את מיצובה התחרותי של אל על בשוק שבו היא נחלשת בעקביות בשנים האחרונות: הפלח העממי יותר והטיסות לטווחים קצרים לאירופה ובאגן הים התיכון. פעילות התיירות של ישראייר ממוקדת בשיווק חבילות נופש, שהטיסה היא רק אחד המרכיבים בהם.

 

המיזוג יסייע לאל על לשווק מושבים במחירים נמוכים כשהתפוסה דלה. סאן דור איבדה את רישיון ההפעלה שלה באפריל 2011 , ובמסגרת המיזוג תיקלט פעילותה בישראייר והחברה הממוזגת תקצה מניות לאל על, שתחזיק 75% ממניות החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים