שתף קטע נבחר

בעקבות פגיעה בקו ביוב ראשי: נאסרה הרחצה בחופי הרצליה

דווקא בשיא גל החום: קו ביוב ראשי נפגע ומשרד הבריאות אסר על הרחצה בכמה מחופי הרצליה. תיקון התקלה יימשך כמה ימים. אם הביוב אכן הגיע למים, גם מספר המדוזות צפוי לעלות

 

בשיאו של גל החום אין רחצה בחופי הרצליה בשל חשש מזרימת ביוב למים. משרד הבריאות הזהיר הבוקר (יום ב') את הציבור מרחצה בחופי הרצליה עד להודעה חדשה בעקבות קריסת קו ביוב ראשי מזרחית לכביש 20 החדש בין הפארק לנתיבי איילון.

 

בצהריים נערכה הערכה מחודשת של תאגיד מי הרצליה על כמות השפכים שזרמו לים, ולאחר סיור בחופי הים ובאזור קריסת הקו, נמסר כי אזהרת הרחצה תקפה בחופי אכדיה, זבולון וחוף השרון.  

 

הזיהום בהרצליה (צילומים: עמיר ארד, משרד להגנת הסביבה) (צילומים: עמיר ארד, משרד להגנת הסביבה)
הזיהום בהרצליה(צילומים: עמיר ארד, משרד להגנת הסביבה)

 (צילומים: עמיר ארד, משרד להגנת הסביבה) (צילומים: עמיר ארד, משרד להגנת הסביבה)
(צילומים: עמיר ארד, משרד להגנת הסביבה)

 (צילומים: עמיר ארד, משרד להגנת הסביבה) (צילומים: עמיר ארד, משרד להגנת הסביבה)
(צילומים: עמיר ארד, משרד להגנת הסביבה)

 

קריסת קו הביוב מתרחשת ברקע שילוב של חום ולחות באזור, שמוביל לתחושה של יותר מ-40 מעלות. אם אכן השפכים הגיעו למים, החדשות הרעות הן כפולות: השפכים הן כמו דשן למדוזות, ויגרמו לעלייה במספרן עקב העלייה בפלנקטון (החומר שממנו ניזונות המדוזות) במי הים.

 

מנכ"לית עמותת צלול מאיה יעקובס אמרה באולפן ynet כי "הייתה הזרמה מאסיבית מאוד של ביוב - בין 1,000 ל-1,500 מ"ק שזה בעצם מאות מיליוני ליטרים". היא שיבחה את עיריית הרצליה על הטיפול המהיר: "כל הכבוד להם על השקיפות ושיתוף הציבור והלוואי ועוד רשויות ינהגו כך".

 

את הרוחצים האזהרה פחות הדאיגה. חוף השרון בהרצליה, היום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
את הרוחצים האזהרה פחות הדאיגה. חוף השרון בהרצליה, היום(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

יעקובס אמרה כי "הבעיה היא התשתיות הישנות. בכל מקום שיש תשתיות ישנות, העיריות והמדינה חוסכות עלינו. בחודשים האחרונים היו הרבה דליפות ברחבי תל אביב, ואנחנו רק בתחילתו של הקיץ".

 

מדוברות עיריית הרצליה נמסר בתגובה: "כל חופי הים בהרצליה סגורים הבוקר לרחצה. אמש בצהריים רכב עבודה של חברת בנייה פגע בקו צינור ביוב מרכזי סמוך לכביש 20 איילון באזור גליל ים. במשך שעות ארוכות עמלו צוותי החירום של העירייה ותאגיד מי הרצליה לתקן את הנזק, אולם בשל חשש לזרימת ביוב לכיוון מערב הודיעה העירייה על סגירת החופים לרחצה. התקלה תוקנה סמוך לשעה 02:00 הלילה. הרכב שפגע בקו הוא טרקטור של חברת אשטרום שביצע עבודות עבור חברת נתיבי ישראל".

 

עומס חום כבד עד קיצוני

גל החום שפוקד את אזורנו בימים האחרונים יגיע היום לשיאו. הטמפרטורות יהיו גבוהות במידה ניכרת מהממוצע וישרור עומס חום כבד עד קיצוני בכל אזורי הארץ.

 

בהרים ובפנים הארץ יהיה יבש וברצועת החוף יהיה הביל. בים התיכון תנשב רוח מערבית עד צפון מערבית בעוצמה של 10-25 קמ"ש. גובה הגלים ינוע בין 30-60 ס"מ.

 

אמש מסרה חברת החשמל כי שיא הביקוש לחשמל נשבר במהלך היום ועמד על 12,438 מגה-וואט לעומת 12,202 מגה-וואט בקיץ 2016.

 

הטמפרטורות החזויות להיום והלילה: קריית שמונה 26-42, קצרין 22-38, צפת 25-36, טבריה 26-43, נצרת 25-38, חיפה 25-33, תל אביב 26-33, ירושלים 26-38, אשקלון 25-38, עין גדי 32-46, באר שבע 21-40, ערד 24-39, מצפה רמון 24-38, אילת 29-44.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
חוף השרון, היום
צילום: עידו ארז
מומלצים