שתף קטע נבחר

מבקר המדינה: נבקש גישה למיילים ולווטסאפ של עובדי מדינה

המבקר יוסף שפירא הבהיר בכנס לשכת רואי החשבון כי יש לקדם חקיקה שתאפשר גישה לחשבונות פרטיים של עובדי מדינה: "להשתמש במייל פרטי לצורכי עבודה ולומר אח"כ שכניסה אליו פוגעת בפרטיותך - זה דבר מסוכן מאוד למדינה". לאחר מכן הבהיר: "מיילים פרטיים שיעלו באיתור, לא יעשה בהם כל שימוש"

 

 

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, אמר הבוקר (יום ב') בכנס לשכת רואי החשבון באילת כי בכוונתו לבקש גישה לחשבונות דואר אלקטרוני פרטיים ואף לווטסאפ שלהם, כאשר הם רלוונטיים לביקורת.

 

"לצד עולם האפשרויות שנפתח בפני הביקורת לאיתור מידע הדרוש לצורכי הביקורת, כך שבלחיצת כפתור ניתן יהיה להגיע למידע רב יותר, התעצמה עד מאוד ההתנגדות מצד הגופים המבוקרים לאפשר גישה בלתי מסויגת לעובדי הביקורת למידע שבידיהם", אמר שפירא בנאומו. 

שפירא: "זו לא רק בעיה של ביקורת המדינה" (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
שפירא: "זו לא רק בעיה של ביקורת המדינה"(צילום: צביקה טישלר)

"זה לא מפריע רק לי", הבהיר המבקר, "זה מפריע ואני חושב שזה גם חשוב למדינה, לארכיון המדינה, מפני שהשימוש במייל פרטי לצורכי עבודה כדי לבוא ולומר אחר כך שכניסה אליו פוגעת בפרטיות - זה דבר מאוד מסוכן למדינה עצמה, לא רק לביקורת". 

 

לדבריו, "גם השימוש בהודעות ווטסאפ, בטלפונים סלולריים, כאשר עובדי מדינה מעבירים ידיעות או החלטות בדרך הזו, הרקורד לא נשמר והמדינה יצאה חסרה. אחר כך יבואו הדורות הבאים ולא ימצאו, ולא יגידו איך נעשה דבר מסוים או איך יצאה החלטה אל הפועל ואין לה זכר ברקורד הממשלתי".

 

"לכן, זו לא בעיה רק של ביקורת המדינה", סיכם שפירא. "אני חושב שהדבר הזה מצריך חקיקה ברורה ואנחנו נפעל גם בעניין הזה".

 

בצהריים פרסם מ

שרד המבקר הבהרה: "בעקבות הפרסומים כאילו משרד מבקר המדינה יבקש (במסגרת ביצוע הביקורת) גישה למיילים פרטיים ו-וואטסאפ של עובדי מדינה. יובהר כי אין כוונה להיכנס למיילים פרטיים. לגבי תיבת דואר אלקטרונית של המשרד, איתור המידע שבה יעשה רק בנוכחות בעל התיבה ועל פי מילות מפתח. זאת על מנת לאזן את הפגיעה בפרטיות. כאשר בתיבת הדואר המשרדית ישנם מיילים פרטיים שיעלו באיתור, לא יעשה בהם כל שימוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
יוסף שפירא ועידה ועידת שנת המשפט משפט של לשכת עורכי הדין 2016 ב תל אביב
צילום: צביקה טישלר
מומלצים