שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסתמן: הגישור במשבר הדסה נכשל, רובינשטיין יציע לכפות את מתווה הפשרה
  פרסום ראשון: ניסיונות הגישור בין הצדדים כשלו. רובינשטיין יציע לבג"ץ לכפות על הצדדים את המתווה שלפיו 3 מהרופאים המתפטרים יעברו למרפאה בשערי צדק, ושאר הרופאים ישובו לאלתר לטפל בילדים במחלקה בהדסה עין כרם. מוקדם יותר כינה מנכ"ל הדסה את הרופאים המתפטרים "כת"

   

  המגשר, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  המגשר, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין(צילום: אוהד צויגנברג)

  המשבר בהדסה : בתום חמישה ימים כשל ניסיון הגישור בין הנהלת בית החולים הדסה לבין תשעת הרופאים שהתפטרו מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית בעין כרם. המגשר, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, צפוי להודיע הערב (יום ב') שהשיחות כשלו אך הוא יניח בפני שופטי בג"ץ מתווה חדש להסדר, ויבקש מהשופטים יורם בנציגר, עוזי פוגלמן ונועם סולברג לכפות אותו על הצדדים .

   

  המתווה יכלול מעבר של שלושה רופאים למרפאה בשערי צדק. ככל הנראה מדובר במנהל המחלקה פרופ' מיקי ויינטרוב, סגניתו פרופ' שושי וילק רבל ואיריס פריד. ששת האחרים - שלושת הרופאים המומחים ושלושת הרופאים המתמחים - יחזרו לטפל לאלתר בילדים במחלקה בהדסה עין-כרם. בשבוע שעבר סירבו הצדדים לקבל מתווה דומה.

   

  מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, כינה היום את הרופאים המתפטרים "כת", וטען שהגישור לא יעבוד.

   

  מוקדם יותר פורסמה תגובתו של שר הבריאות יעקב ליצמן למגשר, ולפיה כל גורמי המקצוע במשרד הבריאות סבורים שפיצול המחלקות בירושלים הוא מעין "משפט שלמה" שיביא לשתי מחלקות בינוניות וחלשות ביכולתן המקצועית. לדברי ליצמן, גורמי המקצוע מדגישים כי לאורך זמן הדבר יפגע אנושות באיכות הטיפול לילדי ירושלים ובבריאותם.

   

  יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ליאוניד אידלמן, מסר בתגובה: "התאכזבנו מאוד לקבל את הודעת משרד הבריאות שסתמה את הגולל על הגישור במשבר כל כך חריף וכואב זה. הר"י חוזרת ומדגישה שאין תחליף לגישור במציאת פתרון מידי לילדים החולים. משרד הבריאות לא פותר שום בעיה בהודעה מצערת זו. במקום לנהל מלחמות במטרה לנצח, יש למצוא מענה הולם ודחוף לילדים החולים. לשיטתנו אין פתרון ריאלי ללא שילוב בו של בית החולים שערי צדק. העמדה שהוצגה על ידי משרד הבריאות כעמדה מקצועית אינה חד משמעית, ועמידה עיקשת על עמדה זו לא מאפשרת שום התקדמות, וזה מה שהביא לכשלון הגישור. אנו מתקוממים נגד קמפיין השמצות כלפי הרופאים המסורים והמקצועיים ודורשים להפסיק לאלתר השתלחות ברופאים".

   

  המשבר בבית החולים פרץ על רקע טענתם של הרופאים, ולפיה מנכ"ל בית החולים ביקש לאחד את מחלקות השתלות מח עצם ילדים עם מבוגרים, פעולה שלטענתם עלולה לסכן את הילדים - ולכן התפטרו. מנכ"ל הדסה טוען שמדובר בעניין של אגו מאחר שהחליט למנות את אחת הרופאות, ד"ר פולינה סטפנסקי, למנהלת מחלקת השתלות מח עצם בניגוד להסכמתו של פרופ' וינטראוב.

   

  ביום חמישי האחרון היו השיחות בין הצדדים על סף פיצוץ. ההורים איימו שלא ימשיכו בשיחות אם שר הבריאות ליצמן עצמו לא יגיע לנהל את המגעים. ליצמן, שזכה לביקורת ציבורית קשה בטענה שלא התערב מספיק במשבר, התייצב ביום שישי בבוקר בבית המשפט העליון ושוחח עם ההורים והרופאים המתפטרים. הוא גם ניהל שיחה עם מנהל בית החולים שערי צדק, פרופ' יונתן הלוי, לראשונה מאז פרוץ המשבר. מקורבים לצדדים סיפרו שהייתה שיחה קשה: ליצמן האשים את הלוי בכך שניסה "לגנוב" את המחלקה מהדסה. הלוי טען שליצמן היה מעודכן במגעים עם הרופאים המתפטרים, והוא מוכן להאשים אותו כיום בפוטש רק כדי לתת גיבוי לרוטשטיין. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים