שתף קטע נבחר

הגרוש של הישראלית שנעצרה בארה"ב ל-ynet: "בהלם שהיא ניסתה לרצוח אותי"

נהג מונית מישראל נדהם לשמוע על הדיווחים בארה"ב, שלפיהם אשתו לשעבר, דניאל ליימן, ניסתה לשכור מתנקשת שתרעיל אותו. בהתייחסות ראשונה ל-ynet סיפר: "במשטרה אמרו לי שמאיימים עליי, אבל לא ידעו במי מדובר. לא ידעתי שהיא מנסה לגרום למותי"

 

 
 

"השוטרים אמרו לי שיש איום ממשי על החיים שלי, הייתי בהלם". כך אמר הבוקר (יום ג'), הישראלי שלפי דיווחים בכלי תקשורת בארה"ב סומן כיעד לחיסול על ידי אשתו לשעבר, דניאל ליימן, ישראלית בת 37 שמתגוררת כיום באוקלהומה. ליימן נעצרה על ידי ה-FBI בחשד שניסתה לשכור דרך האינטרנט מתנקשת שתחסל עבורה בתל-אביב את בעלה לשעבר באמצעות רעל שהיא רקחה.

 

יעד החיסול, נהג מונית במקצועו, סיפר בהתייחסות ראשונה ל-ynet על התחושות: "לא ידעתי שהיא ניסתה לגרום למותי עם רעל", סיפר. לדבריו, הוא לא עודכן על מעצרה של בת זוגו לשעבר וכבר לפני כשבוע וחצי נקרא לתחנת המשטרה בעיר מגוריו, שם ביקשו ממנו השוטרים לשמור על פרופיל נמוך מחשש שינסו לפגוע בו.

נעצרה בארה"ב. דניאל ליימן ()
נעצרה בארה"ב. דניאל ליימן

"קראו לי למשטרה והתרשמתי שהם לא יודעים בדיוק מה להגיד לי", תיאר האיש את השתלשלות העניינים. "אמרו לי שמאיימים עליי, אבל לא ידעו להגיד לי במי מדובר. השוטרים אף אמרו שאבדוק את הרכב שלי כשאני נוסע בכביש, ושלא מנסים להתנגש בי ולפגוע בי".

 

טענות המשטרה תפסו את הבעל לשעבר בהפתעה גמורה: "לא הבנתי מה עובר להם בראש ושאולי הם התבלבלו ביני לבין מישהו אחר. אני אדם נקי, אני לא שייך לעולם של העבריינים ומעולם לא עשיתי שום דבר פלילי. הייתי בהלם וכל הסיטואציה הייתה הזויה עבורי". לפי מסמכים מבית משפט אמריקני, בין ליימן לבעלה לשעבר מתנהל קרב משמורת על בתם.

 

לאחר מעצרה של ליימן בארה"ב, הגרוש שלה זומן לתחנת המשטרה בעירו. בתחנה הוא התבקש לגלות עירנות וביקש בנוסף לעדכן את המשטרה על כל דבר חשוד. גם הבוקר הוא הגיע לתחנת המשטרה בעירו ועודכן על התפתחות בחקירה ומסר גרסה לחוקרים שיעבירו אותה לגורמי האכיפה בארה"ב.

טינסלי קיפי. האישה שלפי החשד נשכרה כדי לבצע את ההתנקשות ()
טינסלי קיפי. האישה שלפי החשד נשכרה כדי לבצע את ההתנקשות

ערוץ "פוקס 25" הפועל באוקלהומה דיווח כי החקירה נגד הישראלית נפתחה ב-9 במאי בעקבות טיפ שהתקבל ב-FBI מטינסלי קיפי, אישה שסיפרה כי הישראלית ניסתה לשכנע אותה לנסוע לתל-אביב ולרצוח את הנהג. לפי הדיווח, קיפי סיפרה כי באתר "קרייגסליסט" היא נתקלה בהודעה שכותרתה הייתה "ג'וב של 10 ימים בחו"ל למתחילים, שכר נאה", ובתוכה נכתב כי דרושה שחקנית להפקה בחו"ל וכי עליה להיות "דיסקרטית".

 

לפי הדיווח ב"פוקס 25", הנשען על מסמכים מבית המשפט, קיפי נפגשה עם האישה המגייסת, וזו סיפרה לה כי היא רוצה להרעיל מישהו באמצעות ריצין, סוג של חלבון רעיל. ב"פוקס 25" דיווחו כי האישה אמרה לקיפי שאם היא תספר על כך למישהו – שתיהן יירצחו. אחר כך, כך דווח, היא הראתה לה מצגת "פאוור פוינט" המפרטת את תוכנית החיסול בישראל: היא מסרה לה את שם נהג המונית ואת מספר הטלפון שלו. קיפי לא ידעה שמדובר בבעלה לשעבר של האישה, וזו מסרה לה גם קובץ שכותרתו "מבצע קוטל חרקים".

 

לפי התוכנית של האזרחית הישראלית, כך דווח בערוץ האמריקני, המתנקשת-לעתיד הייתה אמורה לקבל 1,000 דולר כדמי קיום בישראל, והאישה מסרה לה חבילה קטנה ובה ריצין בצורתו הצמחית. לפי הדיווח היא ביקשה ממנה שלא לפתוח את החבילה ללא כפפות, והורתה לה לומר למאבטחים בנמל התעופה שהאבקה נועדה לגירוש רוחות רעות, ושהיא נושאת אותה בשל אמונתה הדתית.

 

אם התוכנית הייתה יוצאת לפועל, לפי "פוקס", בישראל הייתה קיפי שוהה באכסנייה, מתיידדת עם אנשים – ואז מציעה להם לצאת לטייל ולעשות זאת באמצעות מונית שתסיע אותם ברחבי הארץ. או אז היה עליה להתקשר למספרו של הנהג, בעלה לשעבר של מתכננת הרצח, ולומר לו שתייר אחר המליץ עליו. במסגרת התוכנית היא הייתה אמורה להכין שני ספלי קפה, לשים בהם ריצין – ולתת לנהג. המתנקשת הפוטנציאלית התבקשה לחזור על הפעולה כמה ימים ברצף – ולשים לב לשינוי בבריאות הנהג. "כשהיעד שלך מאושפז או מחוסל – עברי למלון אחר או לאכסנייה אחרת עד לטיסה שלך הביתה", נכתב בהנחיות - כך טוען הערוץ מאוקלהומה.

 

 

לפי הדיווח, מסמכי בית המשפט מעידים שהמתנקשת הפוטנציאלית הייתה אמורה לקבל 4,000 דולר לאחר השלמת המשימה. בעקבות הפגישה שאלה המתקשרת חבר עורך דין מה לעשות והוא אמר לה לעדכן מיד את ה-FBI. לפני הפגישה עם סוכני הבולשת הפדרלית היא מיהרה להיפטר מהריצין.

 

ב"פוקס 25" דיווחו כי האישה שניסתה לשכור את שירותיה של קיפי היא אזרחית ישראלית החיה בארה"ב, וכי שם התחתנה עם חייל אמריקני. לפי דיווחים בתקשורת האמריקנית, מאז 2014 היא מנהלת קרב משמורת עם הבעל לשעבר על בתם, והוא הגיש תביעה בדרישה להסדרי ראייה.

 

בחיפוש בביתה של הישראלית באוקלהומה בשבוע שעבר מצאו סוכני ה-FBI חומרים והוראות להכנת הרעל, ובעקבות זאת היא נעצרה.

 

מתן צורי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים