שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  20 רגעי האוכל הגדולים ב"משחקי הכס"
  מלב שלם של סוס הרבעה ועד עוגת יונים ופשטידת כליות: אולי המאכלים לא קולעים לטעם של כולם, אבל הם שם, ולא כדאי לכם לזלזל בסעודות בווסטרוז. מתכוננים לעונה השביעית של "משחקי הכס"

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ההתרגשות באוויר: העונה החדשה של "משחקי הכס" עוד רגע עולה למסכים, והצופים האדוקים מצפים לקרבות גדולים, דרקונים מעופפים, פיצוצים שמשמידים ערים שלמות, ובחום הזה – כולנו מקווים שהחורף יגיע כבר ("Winter is Coming"). מלבד כל אלה חשוב לדעת שחלק לא קטן מעלילות המשנה של סדרת הפנטזיה מתמקדות באוכל ושתייה, ואלה באים לידי ביטוי במותם של שני מלכים, בהשתוללות בחתונה ובלוחמה פסיכולוגית על הצלחת. אסור לזלזל בשעת הסעודה בווסטרוז.

   

  לכבוד העונה השביעית של הלהיט הכי גדול של רשת HBO (משודר במקביל ב-yes ,HOT וסלקום TV) צפינו שוב (ושוב ושוב) ב-60 הפרקים הראשונים של הסדרה ושאבנו את 20 סצנות האוכל והשתייה הידועות והמושמצות ביותר. שתי אזהרות מראש: ראשית, יש בכתבה ספוילרים למי שטרם צפה בפרקים, אבל אם לא צפיתם עד כה בכל פרקי הסדרה - כנראה מגיע שיקלקלו לכם. שנית, כיוון שהסדרה הבדיונית מקפידה להגזים בתיאורים גרפיים, ייתכן שגם המאכלים השונים שמוצגים בה לא יקלעו לטעמם של כולם. צפייה מהנה, ובתיאבון.

   

   ( )

  פרק 6: דאינריז טארגריין אוכלת לב של סוס הרבעה

  כחלק מטקס ההיריון של הקבוצה הדות'ראקית, על דאינריז טארגריין - שזה עתה נישאה לחאל דרוגו וכבר נכנסה להיריון - לאכול לב שלם של סוס הרבעה. היא נאבקת ללעוס את הבשר ולבלוע אותו - ובסופו של דבר מצליחה לאכול את כולו.

  לא סיפרו לה שבהיריון אסור לאכול בשר חי? (צילום: באדיבות HBO)
  לא סיפרו לה שבהיריון אסור לאכול בשר חי?(צילום: באדיבות HBO)

  פרק 7: יין, חזירי בר ומלך מת

  בזמן המסך הקצר שלו ב"משחקי הכס" אנו לומדים שלושה דברים על המלך רוברט בארת'יאון: הוא שתיין לא קטן, הוא חובב ציד, ואף שיש לו הרבה ילדים לא חוקיים - דווקא שלושת הילדים הרשמיים, ילדיה של המלכה סרסיי, אינם שלו. כל זה מגיע לשיא באחד הפרקים המזעזעים בסדרה, כשרואים שיש מישהו שדואג שהמלך "יתרענן" עם הרבה יין במהלך מסע ציד, עד שבשלב מסוים תוקף אותו חזיר בר, פוצע אותו אנושות - ורוברט מת מפצעיו.

  יותר מדי יין זה אף פעם לא טוב... (צילום: באדיבות HBO)
  יותר מדי יין זה אף פעם לא טוב...(צילום: באדיבות HBO)
   

  פרק 7: הגמילה מיין של דאינריז טארגריין

  לפני מותו מורה המלך רוברט להרוג את דאינריז, וסוחר יין אלמוני נשלח למשימה. סוחר היין מציע לדאינריז "חבית יין" מאוד ספציפית, והדבר מעלה את החשד של ג'ורה מורמונט. כשהסוחר מסרב לטעום את היין לפני שהוא נותן אותו לחאליסי, מזימתו מתגלה. העונש שלו הוא להיגרר על ידי הסוס של דאינריז, קשור ועירום - ולבסוף הוא מוצא את מותו (אולי מוטב היה לו לדגום את היין).

  מוטב היה לו לדגום את היין (צילום: באדיבות HBO)
  מוטב היה לו לדגום את היין(צילום: באדיבות HBO)
   

   

   ( )

  פרק 8: טיריון לאניסטר סועד ונהנה מפשטידת צמדאים

  טיריון וסרסיי יושבים לדיון אסטרטגי לקראת קרב בלאקווטר, וטיריון לוקח ביס ענק מפשטידת צמדאים (סוג של צלופח מכוער במיוחד, חסר פה אך עם הרבה שיניים, שמכונה באנגלית Lamprey). בסגנון "טיריוני" טיפוסי, הוא מתבדח על כישורי הבישול של אחותו היקרה, שללא ספק אינם נמנים עם מעלותיה.

  לא מגרה במיוחד (צילום: באדיבות HBO)
  לא מגרה במיוחד(צילום: באדיבות HBO)

   

   ( )
   

  פרק 2: סאנסה סטארק, אולנה ומרג'רי טיירל חולקות עוגות לימון

  עוגת לימון היא כנראה המאכל האהוב על סאנסה סטארק, ומוצאה הצפוני (שם לא גדלים פירות הדר) הופך את המאכל למעדן נדיר עבורה. בסצנה מתוחה זו במהלך העונה השלישית סאנסה סועדת עם נשות משפחת טיירל עוגות לימון, ולאחר שהן מדרבנות אותה לדבר, היא מתוודה שארוסה לשעבר - המלך ג'ופרי - הוא "מפלצת" שהבטיח לרחם על אביה, אולם בסופו של דבר ערף את ראשו.

  נכנסה עוגת לימון - יצא סוד (צילום: באדיבות HBO)
  נכנסה עוגת לימון - יצא סוד(צילום: באדיבות HBO)
   

  פרק 9: טקס הלחם והמלח

  בתחילת "החתונה האדומה" הידועה לשמצה וולדר פריי מציע לקיים טקס הכנסת אורחים קדוש עם רוב סטארק, אשתו טליסה, אימו קייטלין סטארק וצבאם. בטקס בוצעים לחם במלח כדי להצהיר על אמון הדדי. ובכל זאת, פריי וטייווין לניסטר קושרים קשר (לאחר שרוב סטארק מפר את הבטחתו להינשא לבתו של פריי), והסטארקים וכל נושאי הדגל נטבחים באכזריות.

  מזכיר קצת את ארוחת השישי שלכם? (צילום: באדיבות HBO )
  מזכיר קצת את ארוחת השישי שלכם?(צילום: באדיבות HBO )
   

  פרק 9: ארוחה מזעזעת בחתונה אדומה

  תהיתם פעם איזה אוכל הגישו בחתונה האדומה (שהיא, כאמור, אחת הארוחות הידועות לשמצה בכל סדרת "משחקי הכס")? לפי הפירוט בסדרת הספרים, הכיבוד נשמע גרוטסקי למדי: הוגש שם מוח עגל בקוביות ג'לי לצד קרם בשרני, וזה רק מקצת מהתפריט. מנות מדממות מעין זאת עיצבו את הסצנה לקראת הזוועות העומדות להתרחש.

   

  פרק 10: רמזי בולטון אוכל נקניקיית חזיר

  לאחר שעינה את ת'יאון גרייג'וי בלי סוף ואף סירס אותו, רמזי בולטון מתגרה בשבוי שלו ואוכל נקניקיית חזיר עבה לנגד עיניו. בדרך האופיינית לו, רמזי צוחק בפניו, בעוד תיאון מתחנן למוות בטרם יקבל את הכינוי החדש - "סרחן".

  מה העניין עם הנקניקייה? (צילום: באדיבות HBO )
  מה העניין עם הנקניקייה?(צילום: באדיבות HBO )
   

   ( )

  פרק 1: ההאונד אוכל עוף לאחר שהרג כמה מתומכי לאניסטר

  אריה סטארק וההאונד מוצאים מקלט במסבאה במהלך מסעותיהם בריברן (נהרן). הגברים ששוהים במקום מתגלים כתומכי המלך ג'ופרי ומתנהגים כאילו מותר להם לעשות הכול, אבל אריה וההאונד מוכיחים שזה לא המקרה. כאשר אריה מזהה את אחד האנשים כמי שגנב את החרב האהובה שלה - "מחט", השניים מתקיפים והורגים את כל התומכים. הם חוגגים - אריה מקבלת סוס וההאונד מקבל עוף נאה.

   

  פרק 2: המלך ג'ופרי ומרג'רי טיירל אוכלים עוגת יונים בעת חתונתם

  זו כנראה מנת חתונה מסורתית במעלה מלך. המלך ג'ופרי וכלתו החדשה - מרג'רי טיירל - חותכים את המאפה המעוטר הזה בעת סעודת חתונה כאוטית לחלוטין, ובעוד ג'ופרי שולף את חרב הפלדה החדשה שלו וחותך את העוגה - כמה יונים לבנות מצליחות להתעופף החוצה.

  שדרגו את עניין היונים המעופפות בחתונות (צילום: באדיבות HBO)
  שדרגו את עניין היונים המעופפות בחתונות(צילום: באדיבות HBO)
   

  פרק 2: המלך ג'ופרי מורעל בחתונתו

  זמן קצר לאחר קטימת עוגת היונים צוללים ג'ופרי ומרג'רי אל סעודת החתונה שלהם. ג'ופרי מתעקש שדודו, טיריון לאניסטר, יגיש לו גביע יין כדי לשטוף את טעם המאפה. הוא רק לא יודע שהיין מורעל. הוא מתמוטט, מתחיל להקיא ולרעוד ומצביע לכיוון הגביע ששתה ממנו כדי לסמן שהוא "טופל". זמן קצר לאחר מכן, באחד ממקרי המוות המענגים בסדרה - הוא מת בזרועות אימו, סרסיי.

  אחד ממקרי המוות המענגים בסדרה (צילום: באדיבות HBO)
  אחד ממקרי המוות המענגים בסדרה(צילום: באדיבות HBO)
   

  פרק 7: הוט פאי מביא לבריאן כיכר לחם

  בריאן ופודריק נתקלים בנער הוט פאי כשהם מגיעים לפונדק. בעודם נוגסים בפשטידת הכליות, בריאן מגלה לו כי הם בשירותה של ליידי קייטלין סטארק ומחפשים אחר האחיות סטארק. אף על פי שהוט פאי מלגלג תחילה וטוען שכל הסטארקים בוגדים, הוא מגלה את נאמנותו האמיתית ומעניק לבריאן כיכר לחם שמעוצבת בצורת זאב. הוא מספר לבריאן שהיה עם אריה בעבר, שראה אותה עם סנדור קלאגן (ההאונד) - ושהיא בחיים.

   

  פרק 9: ג'ון וסאם אוכלים נזיד כבש על החומה

  בעוד ג'ון סנואו וסמואל טארלי עומדים על החומה וצופים איך המהלכים הלבנים עומדים לפלוש, אפשר לראות אותם נהנים מנזיד כבש. זהו מאכל נפוץ ביקום של "משחקי הכס", בייחוד בעת עונת החורף האכזרית.

   

   ( )
   

  פרק 3: מרג'רי טיירל מציעה לסרסיי יין

  בעקבות החתונה עם המלך טומן, מרג'רי טיירל מרגישה די בטוחה במעלה מלך. לאחר שבילתה לילה "מתיש" עם בעלה הצעיר והפכה במהירות לאהובת אנשי העיר, מרג'רי מקבלת ביקור פתע מחמותה, סרסיי. השתיים מתווכחות בצורה ספק עדינה ספק אלימה, ויכוח שבמהלכו מציעה מרג'רי לסרסיי כוסית יין, ואילו סרסיי עונה שמוקדם לה מדי להתחיל לשתות.

   

  פרק 4: ג'יימי לאניסטר וסר ברון אוכלים נחש

  לאחר שהשניים מגיעים לדורן, ג'יימי לאניסטר נרדם וכמעט מוכש על ידי נחש ארסי. בדיוק בשנייה האחרונה סר ברון מציל את חייו של ג'יימי ועורף את ראש הנחש. לאחר מכן הוא מכריז: "זו העת לארוחת הבוקר".

   

  פרק 8: דאינריז לוקחת את היין של טיריון לאניסטר

  טיריון מגיע למירין, זוכה לאמונה של דאינריז והופך ליועץ הרשמי שלה. עם זאת, דאינריז עדיין מהססת אם לתת בו את אמונה המלא (הוא ממשפחת לאניסטר, אחרי הכול). בסצנה הזאת היא חוטפת את היין שלו מהשולחן ומצהירה שאדם שיכור לא יביא לה שום תועלת כיועץ.

  תירוץ טוב לפיטורין (צילום: באדיבות HBO)
  תירוץ טוב לפיטורין(צילום: באדיבות HBO)
   

  פרק 9: אריה מוכרת צדפות, אויסטרים ושאר רכיכות

  בעוד היא מתחזה ל"לאנה", אריה משוטטת ברחובות בראבוס ומוכרת צדפות וצועקת באנגלית: "!Oysters, clams and cockles". היא בכלל אמורה להתנקש ב"איש הרזה" ולתת לו צדפה מורעלת, אבל נוטשת את המשימה כדי לעקוב אחר סר מרין, אחד האנשים ברשימת ההרג שלה, שאותה היא מדקלמת מדי לילה כמו תפילה.

   

   ( )

  פרק 4: סאנסה סטארק וג'ון סנואו נזכרים בפשטידה

  כעבור שנים אחדות (ולא פשוטות, בלשון המעטה) של פרידה, סוף-סוף מתאחדת סאנסה סטארק עם אחיה למחצה, ג'ון סנואו, ליד החומה. השניים מתחבקים ונזכרים בילדותם, עת סעדו את ליבם במנה האהובה עליהם: פשטידת כליות.

   

  פרק 9: רמזי בולטון נטרף על ידי כלבים

  בני אדם אינם היחידים שמקבלים ארוחה משובחת ב"משחקי הכס". אחרי הקרב על ווינטרפל סאנסה סטארק סוף-סוף זוכה לנקמה ונועלת את רמזי בולטון במלונה עם כלביו האכזריים לשמצה. רמזי טוען שהמלונה אינה עונש מרתיע משום שהכלבים שלו נאמנים, וסאנסה עונה לו שהם לא אכלו כבר שבוע...הם קורעים אותו לגזרים באחד ממקרי המוות הסדיסטיים והמענגים ביותר עד כה.

   

  פרק 10: אריה נותנת לפריי פשטידה

  אריה סטארק נוקמת בוולדר פריי, בכך שהיא מגישה לו פרוסת פשטידה. נשמע מענג, לא?! אלא שהיא מתגנבת לביתו של פריי בעשותה שימוש בפניה של מישהי אחרת כדי להסוות את עצמה, רוצחת את שני בניו ואופה אותם בפשטידה, שאותה היא מגישה לו כנקמה על רצח אימה ואחיה רוב.

  נקמה מתוקה (צילום: באדיבות HBO)
  נקמה מתוקה(צילום: באדיבות HBO)

   

   ( )

  העונה השביעית, שתתחיל ביום ראשון הקרוב (16 ביולי), אומנם קצרה יותר מקודמותיה, אך אין ספק שהיא תהיה מסקרנת ובוודאי מעוררת תיאבון לא פחות מהעונות הקודמות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "20 רגעי האוכל הגדולים ב"משחקי הכס""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות HBO
  לא, אל תאכלי את זה. דאינריז טארגריין אוכלת לב של סוס בסדרה "משחקי הכס"
  צילום: באדיבות HBO
  מסע של קפה
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים