שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נערכים לסיבוב השני: גבאי ופרץ הגיעו לבקש תמיכה מהרצוג
  עמיר פרץ ואבי גבאי, שני המועמדים הסופיים בבחירות לראשות מפלגת העבודה, הגיעו לביתו של היו"ר המכהן, שהודח מתפקידו, בניסיון לגייס תמיכה לקראת הסיבוב השני. מרב מיכאלי הודיעה על תמיכתה בעמיר פרץ

   

   

  גבאי ופרץ ביקשו את תמיכת הרצוג    (צילום: מוטי קמחי ואבי מועלם)

  גבאי ופרץ ביקשו את תמיכת הרצוג    (צילום: מוטי קמחי ואבי מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המרדף אחר קולו של היו"ר המודח. אבי גבאי, ועמיר פרץ, שני המועמדים הסופיים בבחירות לראשות מפלגת העבודה, הגיעו היום (ד') לביתו של היו"ר המכהן, יצחק הרצוג, שהודח מתפקידו, וביקשו את תמיכתו לקראת הסיבוב השני.

   

  הרצוג בביתו, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הרצוג בביתו, היום(צילום: מוטי קמחי)

  גבאי, שפגש ראשון את הרצוג, נועד מוקדם יותר גם עם יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני וביקש את תמיכתה. בשעות הצהריים הגיע גם פרץ לביתו של הרצוג. בהמשך, פרץ צפוי לפגוש גם הוא את לבני. במקביל, מרב מיכאלי הודיעה על תמיכתה בפרץ.

   

  את שעות הבוקר העביר הרצוג בפגישות עם ראש המטה שלו, איל שויקי. השניים יקיימו בימים הקרובים פגישות נוספות עם אישים מרכזיים, ולבסוף יודיע היו"ר היוצא למי יעביר את תמיכתו.

   

  גבאי, בכניסה לביתו של הרצוג בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  גבאי, בכניסה לביתו של הרצוג בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  עמיר פרץ בפתח ביתו של הרצוג, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עמיר פרץ בפתח ביתו של הרצוג, היום(צילום: מוטי קמחי)

  בסיום הפגישה בביתו של הרצוג (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  בסיום הפגישה בביתו של הרצוג(צילום: מוטי קמחי)

  בבחירות אתמול קיבל פרץ 10,141 קולות, שהם 32.7%. גבאי קיבל 8,395 קולות (27%). הרצוג קיבל 5,204 קולות בלבד (16.7%). למרגלית הצביעו 4,697 (כ-16.1%) ולבר לב 2,147 קולות (6.9%). שני המועמדים האחרים היו אבנר בן זקן, שקיבל 56 קולות (0.18%), והוד קרובי, שקיבל 8 קולות (0.03%).

   

  אבי גבאי בשיחה עם אולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  אבי גבאי בשיחה עם אולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אבי גבאי הכחיש בשיחה עם אולפן ynet שנרקם דיל בינו לבין שלי יחימוביץ': "אין שום דילים. אנחנו לא עושים דילים, אנחנו עוסקים בלשכנע, בלייצר תקווה לאנשים שאפשר להחזיר את מפלגת העבודה למקום שהיא יכולה לנצח בחירות, ובזה אנחנו עוסקים".

   

  הוא הוסיף: "עצם העובדה שהצלחתי להגיע ל-27 אחוזים מהמתפקדים והצלחתי לצרף 4,000 חברים מעיד על דבר פשוט - אנשים בסופו של דבר רוצים שתדבר על מה שבאמת מפריע להם, על דברים חיוביים, על מה התוכניות שלך, ולא להסביר כל הזמן למה אחרים הם לא. הקמפיין שלי היה קמפיין חיובי, דיברתי על עצמי, על תוכניות, על תקווה. וזה מה שאנשים רוצים. זה שתשכנע מישהו שמישהו אחר לא מתאים לא הופך אותך למתאים בעיני הציבור". 

   

  מסיבת העיתונאים של עמיר פרץ    (צילום: ניצן דרור)

  מסיבת העיתונאים של עמיר פרץ    (צילום: ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ח"כ פרץ, שזכה אמש במרב הקולות בבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה, כינס הבוקר מסיבת עיתונאים בבית מפלגת העבודה בתל אביב, לקראת התמודדותו מול גבאי בסיבוב הבחירות השני, שייערך ב-10 ביולי. למסיבת העיתונאים הגיע יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שהודיע רשמית על תמיכתו בפרץ. "אני נמצא פה בשביל להביע תמיכה בלתי מסויגת בעמיר פרץ", אמר ניסנקורן והוסיף: "עמיר מייצג את מה שמפלגת העבודה זקוקה לו - מנהיגות חברתית עם ערכים".

   

  עוד אמר ניסנקורן: "יש לפנינו אדם שהוכיח בכל אורחות חייו, האישיים והפוליטיים, שערכים עומדים תמיד מעל הכול, והדרך שלו היא ברורה ומאחדת את העם. אני מאמין ביכולת של עמיר להביא ציבור נוסף ולאחד את המפלגה. יש ציבורים גדולים בעם שרוצים שינוי, ועמיר יכול לייצר שינוי. לא רק המפלגה צריכה את זה, המדינה צריכה את זה".

  ח"כ פרץ משוכנע בניצחונו (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  ח"כ פרץ משוכנע בניצחונו(צילום: שאול גולן)

   (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  (צילום: שאול גולן)

  במסיבת העיתונאים אמר פרץ: "אנחנו מתכוונים להשלים את המערכה ביום שני הבא ולנצח באופן ברור. אני אהפוך למועמד לראשות הממשלה כבר מיום שני הבא, אין לי ספק שאף אחד בתוך המפלגה לא ייקח פסק זמן. כולם יהיו מלוכדים. מי שצריך להיות מודאג זה בנימין נתניהו. נניח את הצעת החוק לפיזור הכנסת. במאי 2018 תתפזר הכנסת". 

   

  יו"ר סיעת העבודה בכנסת, ח"כ מיכאלי, הסבירה כי היא תומכת בפרץ מפני ש"הוא איש שהאידיאולוגיה שלו לא השתנתה לאורך השנים. הוא איש שמאמין בשוויון, מאמין בשלום אמיתי, דיבר עליו בימים שהיה הרבה פחות פופולרי לעשות זאת. הוא היה יו"ר הסתדרות שתמיד עשה כל כך הרבה בשביל העובדות והעובדים. הוא שר הביטחון שהביא לנו את כיפת ברזל, הוא ראש העיר שדרות שעשה ניסים ונפלאות עבור תושבי שדרות. הוא מגיע עם ניסיון שלמעטים בהנהגת המדינה יש". פרץ הגיב: "אין לי ספק שמה שעומד לנגד עיניה של מרב זה למי יש את היכולת להביא ציבורים נוספים למפלגת העבודה".

  חיבוק לקראת הסיבוב השני. מיכאלי ופרץ (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
  חיבוק לקראת הסיבוב השני. מיכאלי ופרץ(צילום: יואב דודקביץ)

   

  יחימוביץ': "אודיע על תמיכה פומבית"

  ח"כ שלי יחימוביץ', שדיברה בכנס לשכת רואי החשבון באילת, לא הודיעה במי היא תומכת: "אני לא עושה מהלך כזה בלי להתייעץ עם אנשים שקרובים אליי במערכת הפוליטית. אני לא אומרת שלא החלטתי. לא הודעתי בסיבוב הראשון במי אני תומכת. ככל הנראה אני אודיע בסיבוב הזה על תמיכה פומבית. אני לא מתכוונת לעשות את זה בחופזה".

   

  ח"כ מיכל בירן, התומכת באבי גבאי לראשות העבודה, אמרה הבוקר באולפן ynet: "זה לא שבדקתי לאן הרוח נושבת. הרגשתי שיש צמא לשינוי ולהתחדשות. אחרי כל הסיפורים על מפקדים, בסוף - כשמסתכלים על הפריימריז שלנו - הציבור שלנו מאוד חופשי, מאוד דעתן, והרגשתי את הצמא הזה. אני חושבת שתהיה הכרעה בין שתי דרכים. אחד הדברים שגרמו לי ללכת עם גבאי זה האמונה במה שהוא אמר. לצאת לשטח למקומות שבהם אנחנו לא חזקים ולא להישאר תמיד באזור הנוחות".

   

  אלוף במיל' עמירם לוין, שהצטרף לגבאי, אמר כי "יש עניין של מה נכון למפלגה ומה נכון למדינה והבוחרים של המפלגה הם אינטליגנטים. הם רוצים את השינוי, הם רוצים אידיאולוגיה, הם רוצים לחזור לאמת הבסיסית - החברתית והביטחונית. אני חושב שגבאי מביא את זה בצורה הטובה ביותר ולכן הוא ינצח גם במאבק שנשאר, מול יריב ראוי מאוד. פרץ איש רב זכויות ואכן מאוד מנוסה, אבל הבוחרים חושבים אחרת".

   

  ח"כ איציק שמולי, מתומכי עמיר פרץ ומי שתיווך בין פרץ לניסנקורן, אמר כי "בסופו של דבר, המפקד של פרץ עבד יופי. אנחנו לא מתייחסים אליהם כחיילים. הם תומכים בו שנים. הצלחנו להרחיב את המעגלים. אני מאוד אופטימי. אנחנו יודעים לעבוד קשה ואני אופטימי לגבי הסיבוב השני".

   

  לדברי ח"כ שמולי, "יש לנו את היכולת של עמיר להתחבר לאותם קהלים שלא הלכו עם המפלגה במערכות בחירות האחרונות. זה המרכיב שחסר למפלגה כדי להיות שחקן דומיננטי. אני מכיר את השטח של המפלגה די טוב ואני חושב שיש לנו עוד הרבה מאיפה לקחת. אנחנו בהחלט מבינים את המצב וכבר מאתמול מתנפלים על השטח ולא מחכים לחיבור או לאמירה כזו או אחרת". 


  פורסם לראשונה 05/07/2017 12:15

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  גבאי והרצוג בכניסה לביתו של הרצוג
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים