שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בפקודת השדכנית: הפתרון לחיילים שמחפשים כלה
  משרתים בגדוד הנח"ל החרדי נצח יהודה מתקשים למצוא כלה בשל היותם "סוג ב'" בחברה החרדית. שדכנית, שכבר הצליחה לשדך כמה עשרות בוגרים, גויסה כדי לסייע לחיילים המשרתים למצוא אהבה

   

  ריבלין בפגישה עם מפקדי "נצח יהודה" (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
  ריבלין בפגישה עם מפקדי "נצח יהודה"(צילום: מארק ניימן, לע"מ)
  משרד השידוכים של הנח"ל החרדי: עמותת "נצח יהודה" התומכת בחיילים החרדים שמתגייסים לגדוד הנושא את אותו שם גייסה שדכנית כדי לסייע לאותם חיילים למצוא אהבה לאור העובדה שברחוב החרדי הם נחשבים ל"סוג ב'".

   

  בשבוע שעבר, במהלך ביקורו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בחטמ"ר בנימין, שם פגש את חיילי גדוד הנח"ל החרדי "נצח יהודה", התבררה התוכנית על השדכנית שגויסה למאבק. הנשיא נפגש עם מג"ד "נצח יהודה", סא"ל איתמר דשל, וכן עם אהרון מלאך, מנכ"ל עמותת "נצח יהודה", שמלווה את החיילים מאז הקמת הגדוד בשנת 1999.

   

  הנשיא קיבל סקירה מקיפה על מבנה הגדוד, יעדיו המבצעיים וכן על התמהיל האנושי של הגדוד והקשיים שעמם מתמודדים החיילים. ואז סיפרו לו השניים שהעמותה גייסה לפני שנה וחצי שדכנית שתסייע לחיילים שהשתחררו למצוא כלה מאחר שחלקם נחשבים ברחוב החרדי לסחורה סוג ב' והתקשו למצוא שדכנית שתעבוד עבורם.

   (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
  (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

  השדכנית יהודית (שם בדוי) סיפרה: "הציבור החרדי עובר שינויים ומייצר קבוצות – גם של בנים וגם של בנות – של כאלה שאינם מסיימי המסלול החרדי הקלאסי. לצד בוגרי 'נצח יהודה' יש בוגרי אקדמיה, ישיבות פתוחות יותר ועוד. אלה חבר'ה מצוינים".

   

  שיטת הפעולה של יהודית היא לחבר בין חברי אותן קבוצות שעליהן דיברה. וכך, היא הצליחה לשדך בין כמה עשרות יוצאי צבא לצעירות חרדיות שנחשבות גם הן ל"בעייתיות" יחסית בשידוכים: כאלה שיצאו ללמוד באוניברסיטה או בעלות תשובה.

   

  השידוך אינו הסוף. העמותה מעניקה ליוצאי הצבא סיוע כספי לעריכת החתונה ולרכישת מוצרי חשמל בסיסיים לבית. הצורך נובע מכך שבמקרים רבים המשפחות מנדות את הבן שהתגייס ולא מסייעות לו. בשנים האחרונות השקיעה העמותה רק בסעיף זה מעל שני מיליון שקל, שאותם השיגה מתרומות של איש העסקים היהודי-אמריקני דוד הגר ומתומכים אחרים.

   

  א', בוגר גדוד נצח יהודה, טוען: "הסיוע בנושא השידוכים חשוב מאוד, אבל אני מאמין ששידוך הוא משמיים ולכן בסוף אין הבדל בין בוגר צבא חרדי לבין בחור חרדי שעבר את המסלול הרגיל בקושי למצוא שידוך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בפקודת השדכנית: הפתרון לחיילים שמחפשים כלה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מארק ניימן, לע"מ
  ריבלין בביקור בגדוד נצח יהודה
  צילום: מארק ניימן, לע"מ
  מומלצים