שתף קטע נבחר

אחותי המפקדת

אוריין - חיילת טרייה - גילתה שהיא עומדת להיות החניכה של הרס"פית הקשוחה, אחותה אריאל: שתי חיילות דתיות עברו ביחד קורס הוראה והדרכה בחיל החינוך - ולא סיפרו שהן אחיות, עד שימים ספורים לפני סיום הקורס התגלה הסוד: "העדפנו שלא ליצור קשר אישי, אבל בשעות ת"ש דיברתי איתה בטלפון, והיא סיפרה לי חוויות כמו אחות"

 

שתי חיילות דתיות, אוריין ואריאל שאקי, עברו ביחד קורס הוראה והדרכה בחיל החינוך - ואף אחד לא ידע שהן אחיות. הסוד נשמר היטב מאחר ואוריין – חיילת טרייה – גילתה שהיא עומדת להיות החניכה של הרס"פית הקשוחה, אחותה אריאל.

 

<<הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

 

אתמול (יום ד') כבר ידעו זאת כולם, לאחר שלטקס הסיום הגיעה המשפחה בחולצות תואמות. "חודשים רבים עד עכשיו חיינו בסוד", סיפר האח הגאה, אבנר שאקי. "מבוכה רבה נתגלתה כשגילינו ששתי האחיות שלי, יהיו יחד באותו קורס צבאי. במהלך הקורס הן שמרו על זה בסוד, וכמובן שגם אנחנו, המשפחה. הן היו נפגשות בסתר, ולא פעם בוכות מקשיים והתרגשות".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

כמה ימים לפני סיום הקורס התגלה העניין, אבל אוריין ואריאל מתייחסות לזה בטבעיות: "לא הסתרנו את זה, פשוט בהתחלה אף אחד לא ידע. פשוט לא התייחסנו לזה. התנהלנו בצורה הכי מקצועית שאנחנו יכולות. רצינו שהכל יתנהל כמו שצריך".

 

"היה קצת הד וצחקוקים"

בראיון לאולפן ynet מודה אוריין כי הסיטואציה הייתה מורכבת, "כי הרס"פ היא הדמות הכי מרוחקת, ואפילו קצת מפחידה, שכולן מעריצות. פשוט אמרתי שאני צריכה להיות כמו כולן, ואם אעשה הכל כמו שצריך אז יהיה טוב".

 

 

גם אריאל מתארת חששות ראשוניים שצצו בה כששמעה שאחותה תימנה על החיילות בקורס, "אבל אני חייבת לומר שאני מאוד שמחה שדבר כזה קרה", היא אומרת. "אני התייחסתי אליה כחיילת מן המניין, בדיוק כמו לכל אחת אחרת".

 

לדברי אריאל, "העדפנו שלא ליצור קשר אישי, אבל כמובן שבבית היינו אותו דבר. בשעות ת"ש דיברתי איתה בטלפון, והיא סיפרה לי חוויות כמו אחות, אבל כשהיינו ביחד על המגרש עם כל הקורס - אז כמובן שהיא הייתה חיילת מן המניין. זה לא יצר בעיות כי אוריין היא גם חיילת טובה".

 

 

 

ואחרי שגילו שאר החניכות בקורס שאתן אחיות, מה היו התגובות?

 

אריאל: "ברגע שהחיילות שמעו את זה, אז זה יצר קצת הד מסביב וצחקוקים, אבל לא ייחסנו לזה חשיבות ועמדנו בחוסן רב. גם כשהיה דיבור מסביב שמרנו על פאסון לאורך כל הזמן, ולא גילינו".

 

אוריין, הרגשת שהחברות שלך פתחו עלייך עיניים?

 

"בהתחלה אנשים היו בהלם. זה היה להם מוזר, אבל התרגלנו למצב הזה, ובאמת היה מצחיק שכל פעם שאני דיברתי הסתכלו עליה לראות איך היא תגיב. אבל חוץ מזה עדיין העריכו אותה והתייחסו אליה באותה צורה. זו הייתה ממש חוויה להיות איתה שם. שאחותי תעבור איתי כל הקורס".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים