שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קייטנה בשומרון: בני 10 עם כלי נשק, הבנות בסדנת לק
  התנחלות יקיר שבשומרון מפעילה קייטנה שבמסגרתה נערך "יום צבא" שבו ילדים שסיימו כיתה ד' עברו אימון ברובה M16 ללא נוקר. כמה הורים זעמו: "זו קייטנת חמאס". מנהלת הקייטנה שנערכה באישור צה"ל: "פעלנו באישור אנשי הביטחון ביישוב, הכול בבטיחות מלאה"

  קייטנה ביקיר. "קייטנת חמאס" ()
  קייטנה ביקיר. "קייטנת חמאס"
  בוגרי כיתות ד' שלומדים ביקיר במערב השומרון, עברו אימוני נשק בקייטנה שמתקיימת בבית הספר. בין השאר התנסו בשימוש ברובה סער צה"לי ללא נוקר, כך שלא ניתן היה לירות בו. את הבנות הסבו לפעילויות של "צניעות ויצירה", אם כי בסיכום שבועי של הקייטנה ניתן לקרוא על סדנת לק, תסרוקות וסטיילינג.

   

  מעדויות שהגיעו ל-ynet עולה כי הילדים התאמנו בכלי הנשק ובין השאר גם הניפו אותם. הורים בודדים הביעו זעם על התכנים בקייטנה וחלקם כינו את האירוע "קייטנת חמאס". בקייטנה, שבמועצה אמרו כי נערכה באישור צה"ל, משתתפים עשרות תלמידי כיתות ד'-ה', בחסות המועצה האזורית שומרון.
   

  השימוש בנשק נעשה במסגרת "יום צבא" שנערך בקייטנה. מנהלת הקייטנה אמרה: "לא קיבלנו שום פנייה מההורים. זה נעשה באישור של אנשי הביטחון ביישוב, הם הביאו את כלי הנשק והכול נערך בבטיחות מלאה. זה היה חלק מיום צבא שבו העברנו לילדים תכנים הקשורים בו".

   

  ממועצה אזורית שומרון נמסר בתגובה: "יקיר הוא יישוב מוביל בהשגים חינוכיים וערכיים. כחלק מפעילות חינוכית של קייטנת היישוב התקיים יום צבא וקהילה בשיתוף פעולה עם צה"ל. בדיוק כפי שמקיימים פעילויות להכרת צה"ל ביום העצמאות בחניוני הצבא מדי שנה.

   

  "הפעילות המדוברת היא תחנה אחת מתוך עשר תחנות פעילות שכללו גם את הכרת פעילות מד"א,  בפיקוח של איש משרד הביטחון, כחלק מתצוגה, תוך הוצאת הנוקר למען בטיחות הילדים. יקיר והשומרון ימשיכו לחנך ילדים לערכי ציונות, אהבת הארץ וערכי צה"ל מבלי להתנצל".

   


   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים