שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משפחת גולדין מגיבה לדיווחים: "מתאמצים לשכנע את הממשלה לשנות את המשוואה"

  עיתון לבנוני דיווח הבוקר כי ישראל וחמאס קרובות להשלמת עסקת מידע לגבי החיילים והאזרחים שנמצאים בידי חמאס. משפחתו של הדר גולדין: "להפוך את ההחזקה בחיילי צה"ל ובאזרחי ישראל מנכס לנטל עבור חמאס". משפחת שאול: "עבורנו המבצע לא הסתיים ומאז חיינו הפכו לגיהנום"

   

  אילן מנגיסטו, אחיו של אברה

  אילן מנגיסטו, אחיו של אברה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בני משפחותיהם של אורון שאול, הדר גולדין ואברה מנגיסטו הגיבו הערב (שבת) על הפרסומים בדבר עסקה שמתגבשת בין ישראל לחמאס, בנוגע לגופות ולאזרחים החיים הנמצאים בידי חמאס ברצועת עזה. לדברי משפחת שאול, "נחשפנו להתפתחות בעקבות הפרסומים בתקשורת בלבד ואין אנו יודעים כלל האם מדובר באינפורמציה נכונה".

   

  בני המשפחה הוסיפו כי בשבועות הקרובים אזרחי ישראל יציינו שלוש שנים למבצע צוק איתן, "אך עבורנו המבצע לא הסתיים ומאז חיינו הפכו לגיהנום. אנו פונים לראש הממשלה: אל תפקיר את סמ"ר אורון שאול, לוחם גולני, בשבי החמאס. כמו שידעת לשלוח אותו על נגמ"ש להגן על אזרחי ישראל כך תדע גם להשיב אותו הביתה".

  מנגיסטו, שאול וגולדין. עוד שני ישראלים הסתננו לרצועה ()
  מנגיסטו, שאול וגולדין. עוד שני ישראלים הסתננו לרצועה

   

  משפחתו של הדר גולדין התייחסה גם היא לדיווחים: "במהלך שלוש השנים האחרונות ידענו הרבה סבל ואכזבה בכל הנוגע להשבתו של בננו ואחינו הדר חזרה לישראל, לחיק המשפחה. אנו כמשפחה לא קיבלנו כל דיווח מגורם ישראלי רשמי על מגעים כלשהם ולכן אנו ממשיכים לשאת תפילות לשובו של הדר.  אנחנו ממשיכים במאמצים שלנו לשכנע את ממשלת ישראל לשנות את המשוואה ולהפוך את ההחזקה בחיילי צה"ל ובאזרחי ישראל מנכס לנטל עבור חמאס".

   

  עוד מציינת משפחת גולדין: "אנו כמשפחה מקבלים את המידע רק מגורמים ישראלים רשמיים. אסור לנו לשחק לידי חמאס ומערכת הדיסאינפורמציה שלו".

   

  אילן מנגיסטו, אחיו של אברה: "אני ומשפחתי נחשפנו לידיעה לגבי המגעים בין ישראל לחמאס אבל ברצוני להבהיר שאין לנו שום עדכון מגורם ממשלתי בנושא הזה, כך שאנחנו לא יודעים מה להגיד או מה לומר בסוגיה. אנחנו מצפים ומתפללים שהממשלה תדאג ותעשה הכל כדי להשיב את השבויים והנעדרים לחיק משפחותיהם".

   

  זהבה שאול ביום הזיכרון השנה    (צילום: שמיר אלבז)

  זהבה שאול ביום הזיכרון השנה    (צילום: שמיר אלבז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  עיתונאי ערבי, הידוע בקשריו החזקים עם חמאס, פרסם הבוקר מפי מקורות בארגון בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר", כי ישראל וחמאס קרובות להשלמת ''עסקת מידע''  כחלק מעסקת חילופי שבויים בעלת שני שלבים. על פי אותם מקורות בחמאס, החלק הראשון של העסקה יהיה דומה לעסקה שביצעו ישראל וחמאס בשנת 2009, אז קיבלה ישראל קלטת וידאו שבה נראה גלעד שליט מדבר. התמורה הייתה אז שחרור 25 אסירות פלסטיניות מהכלא.

   

  חמאס דורש בתמורה לעסקת המידע, המהווה את השלב הראשון, את שחרורם של האסירים המשוחררים מעסקת שליט שנעצרו שוב על ידי ישראל במרוצת השנים. המקורות בחמאס טוענים כי ''בנוסף לשני החיילים אורון שאול והדר גולדין, הארגון מחזיק בידיו משהו שיאפשר לו לשחרר את כל האסירים בבתי הכלא בישראל".


  זהבה שאול עם מח"ט גולני ביום הזיכרון האחרון ()
  זהבה שאול עם מח"ט גולני ביום הזיכרון האחרון
   

  המאהל של המשפחות מול בית ראש הממשלה בשנה שעברה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  המאהל של המשפחות מול בית ראש הממשלה בשנה שעברה(צילום: גיל יוחנן)

  אילן מנגיסטו, אחיו של אברה שנמצא בידי חמאס (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  אילן מנגיסטו, אחיו של אברה שנמצא בידי חמאס(צילום: אלי מנדלבאום)

   

  בנוסף, דורשים בחמאס לשחרר אסירות ובני נוער וכן חברי פרלמנט פלסטינים העצורים בישראל. בתמורה לכך חמאס יספק מידע מוגבל על גורל הישראלים ברצועת עזה.

   

  תגובה ישראלית לדיווח טרם התקבלה, אולם פרשננו לענייני צבא וביטחון רון בן ישי מציין שההסכמות המתוארות הן דרישות חמאס כפי שהוצגו למתווכים ושישראל דחתה לפי שעה. לפיכך, ייתכן שהדיווח נועד "לנער את השטח" הישראלי ולהמריץ את המשפחות לחדש ולהגביר את הלחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל את דרישות חמאס.

   

  יש לציין כי מאז מבצע צוק איתן, חמאס מתעקש להתייחס לשאול וגולדין כחיילים שנמצאים בחיים ואילו בישראל קבעו רשמית כי השניים אינם בחיים. חמאס מחזיק בידו שלושה אזרחים שהסתננו לרצועת עזה בשנים האחרונות – אברה מנגיסטו, הישאם א-סייד וג'ומעה אבו ענימה.

   

  המקורות בחמאס ציינו כי אם העניינים ילכו כמתוכנן, הרי שהחלק הראשוני של העסקה ייצא אל הפועל במהלך שלושת החודשים הקרובים. מלאכת התיווך, כך על פי המקורות, נעשית באמצעות שלושה גורמים שונים: רוסיה, מצרים ושליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב.

   

  העיתונאי הערבי מדווח מפי המקורות כי מחירו של החלק השני בעסקה, שיכלול את העברת הישראלים, יהיה שונה מהחלק הראשון ועל אף שלדבריו ישראל הביעה את הסכמתה להשלמת החלק הראשון, היא עדיין מתלבטת לגבי החלק השני, שמחירו לדבריו יהיה גבוה. בחמאס גורסים כי אם ישראל מסכימה לחלק הראשון, הרי שהיא תסכים במוקדם או במאוחר גם להשלמה כוללת של העסקה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים