שתף קטע נבחר

ביום שני: הקרב על הנהגת מפלגת העבודה

שני המועמדים שעלו לסיבוב השני בפריימריז של מפלגת העבודה מסמלים שני כיוונים שונים. עמיר פרץ מזוהה עם הממסד הוותיק, אבי גבאי עם אלה שרוצים שינוי וריענון במפלגה. ביום שני בערב יישא אחד מהם נאום ניצחון

  

 

קרב יצרי וקמפיין אינטנסיבי שפילג את מפלגת העבודה לשני מחנות יגיע מחר (יום ב') לסיומו. לנקודת הסיום - הסיבוב השני בפריימריז לראשות המפלגה - יתייצבו שני המועמדים הסופיים שרק לא מזמן התפקדו למפלגה: עמיר פרץ, שעזב למפלגת התנועה וחזר, ואבי גבאי שהיה ממקימי מפלגת כולנו.

 

לאחר שבסיבוב הראשון איש לא הצליח לעבור את רף ה-40 אחוז, הכריז מזכ"ל המפלגה, ערן חרמוני על סידורי ההצבעה לסיבוב השני. גם הפעם, בדיוק כמו בשבוע שעבר, יוכלו כ-52,505 בעלי זכות הבחירה במפלגת העבודה לממש את זכותם ולהצביע בכ-80 אתרי הצבעה ברחבי הארץ, ללא קשר לאזור מגוריהם.

 

התוצאה בסיבוב הראשון ()
התוצאה בסיבוב הראשון

ההצבעה תתבצע שוב במערכת אלקטרונית ואנונימית אשר תוכנתה במיוחד עבור מערכת הבחירות הנוכחית. נתוני ההצבעה יזרמו מהקלפיות בזמן אמת אל מטה הבחירות המרכזי, שם תפקח על ההצבעה ועדת הבחירות של מפלגת העבודה בראשותו של השופט בדימוס, יעקב שמעוני ומשקיפים מטעם שני המועמדים.

 

עמיר פרץ עם אראל מרגלית, שתומך בו (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
עמיר פרץ עם אראל מרגלית, שתומך בו(צילום: דניאל אליאור)

אבי גבאי, יום לאחר הסיבוב הראשון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אבי גבאי, יום לאחר הסיבוב הראשון(צילום: מוטי קמחי)

בשעה 21:00 יינעלו הקלפיות ויחל תהליך לעיבוד נתוני ההצבעות. תוצאות האמת עתידות להתקבל במטה ועדת הבחירות כחצי שעה לערך מרגע סיום ההצבעות. המועמד שיזכה למרבית הקולות בבחירות יוכרז כיו"ר המפלגה. נאום הניצחון של המועמד הזוכה צפוי להיות זמן קצר לאחר מכן.

 

הבחירות לראשות המפלגה חידדו מחדש את המחנות במפלגת העבודה. מצד אחד עמיר פרץ שזוכה לתמיכת ותיקי המפלגה. מלבד יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שהוא תוספת כח עבור פרץ, הודיעו גם  יצחק הרצוג ואראל מרגלית - שלא עלו לסיבוב השני - כי הם יעבירו את תמיכתם לפרץ.

 

שלי יחימוביץ ואיתן כבל לעומת זאת הוציאו הודעות תמיכה בגבאי ועובדים עבורו. מחר זה יוכרע, עמיר פרץ מול אבי גבאי - קרב על סגנון, על דרך ובמידה רבה על זהות המפלגה.


פורסם לראשונה 08/07/2017 23:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם, מוטי קמחי
אבי גבאי ועמיר פרץ
צילום: אבי מועלם, מוטי קמחי
מומלצים