שתף קטע נבחר

שומרי הגלקסיה: הקונגרס האמריקני מקדם הקמת זרוע צבאית בחלל

ב-CNN דווח כי ארצות הברית מתכוננת לתרחיש של מלחמה בחלל, ומקדמת במסגרת ועדת הכוחות המזויינים בקונגרס את הקמתה של זרוע צבאית חדשה - חיל החלל האמריקני. הצעת החוק התקבלה ברוב של 60 נגד 1

התרחיש הבא נשמע מופרך, אבל ייתכן מאוד שבקרוב הוא יהפוך למציאות: הקונגרס האמריקני מקדם הצעת חוק לפיה תוקם זרוע צבאית חדשה שייעודה הוא היערכות לאפשרות של מלחמה בחלל.

 

תחת השם United States Space Corps, או בעברית - חיל החלל של ארצות הברית, ובמסגרת ועדת הכוחות המזויינים בקונגרס, עברה ההצעה הראשונית ברוב של 60 תומכים מול מתנגד אחד, כך על פי דיווח של ה-CNN.

 

 

חיל בלתי הכרחי? (אילוסטרציה: Shutterstock) (אילוסטרציה: Shutterstock)
חיל בלתי הכרחי?(אילוסטרציה: Shutterstock)

 

ההצעה הייחודית לשליחת חיילים לחלל מפורטת בחוק לאישור ההגנה הלאומית (NDAA) לשנת 2018, והיא תועבר בהמשך להצבעה בבית הנבחרים המלא. המסמך הזה מכיל בכל שנה נתונים על פעילות צבאית בארצות הברית וכולל בין היתר גם פירוט תקציבי. השנה הוא כולל גם את האפשרות התיאורטית של מלחמת חלל ואת הצורך להיערכות לתרחיש שכזה.

 

על פי נוסח ההצעה, המטלות הרשמיות של חיל החלל יכללו "סיפוק כוחות חלל מאומנים שיאפשרו למפקדיהם לנצח מלחמות". כוחות החלל ישוייכו לחיל האוויר האמריקני, ממש באותו האופן שבו המרינס כפופים לחיל הים. ראש הסגל של החיל המיוחד ימונה ישירות על ידי נשיא ארצות הברית לתקופה קצובה של שש שנים.

 

נציגים רשמיים של חיל האוויר האמריקני הביעו מורת רוח מההצעה כפי שהיא, בטענה כי מדובר בהקמת חיל בלתי הכרחי. לטענתם, המאמצים העכשוויים של ארצות הברית בחלל הם מספקים, והקמת חיל החלל תעלה הרבה מאוד כסף למשלם המיסים שלא לצורך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: Shutterstock
מלחמות חלל
אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים