שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  11 שנה ללבנון השנייה: "נדלקו שלטי אזהרה מהבהבים"
  בטקס זיכרון ראשון בהיכל הזיכרון הממלכתי שנחנך לפני כחודשיים בהר הרצל, ציינו המשפחות השכולות במעמד נשיא המדינה 11 שנים למלחמה. "אם תיכפה עלינו מערכה נוספת - נגן בעוז רוח על חיינו", אמר הנשיא

   

  ריבלין בטקס בהר הרצל    (צילום: גיל יוחנן)

  ריבלין בטקס בהר הרצל    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בהיכל הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל בהר הרצל התקיים הערב (ב') טקס זיכרון לציון 11 שנה למלחמת לבנון השנייה. זו הפעם הראשונה שבה מתקיים טקס הזיכרון באתר, שנחנך ביום הזיכרון האחרון. בין האורחים משפחות שכולות, נשיא המדינה ראובן ריבלין, סגן יו"ר הכנסת, ח"כ בצלאל סמוטריץ', שופט בית המשפט העליון יורם דנצינגר וסגן שר הביטחון אלי בן דהן.

  "החיילים פעלו בנחישות ובגבורה". ריבלין בטקס בהר הרצל (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "החיילים פעלו בנחישות ובגבורה". ריבלין בטקס בהר הרצל(צילום: אלכס קולומויסקי)

  בנאומו בטקס אמר הנשיא ריבלין כי "גם במלחמה הזו התגלתה החברה הישראלית האזרחית במלוא עוצמתה. גם במערכה הזו גילו החיילים והחיילות שלנו עוז רוח מופלא ופעלו בנחישות ובגבורה, תוך מסירות אין קץ לחבריהם בשטח ותוך מחויבות אין קץ למשפחה, לבית, לקהילה שהותירו מאחור. אך במלחמה הזו, נדלקו מול עינינו שלטי אזהרה מהבהבים: על חשיבותם של אימונים, על סכנת השחיקה במוכנות למלחמה כשמתקיים מאבק רציף וארוך שנים בטרור, ועל הסכנה בציוד ואמצעי לחימה חסרים".

   (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

   (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  ריבלין הוסיף: "המלחמה על הבית הביאה איתה שקט ליישובי הצפון. שגרת חיים – לימודים, עבודה, משפחה, שעות פנאי. שבילים פורחים, מעיינות מפכים. אך אל לנו לטעות בשקט הזה, האיום עדיין גדול. פנינו, כתמיד, לשקט. אך יש לנו קווים אדומים, ואם תיכפה עלינו מערכה – נגן בעוז רוח על חיינו, על עצמאותנו על אזרחינו".

   

  היכל הזיכרון בהר הרצל, שנחנך לפני כחודשיים, מאחד בתוכו את שמותיהם של כלל הנופלים במערכות ישראל למן ראשית ההתיישבות הציונית ועד אחרון הנופלים. מיום חנוכתו ואילך יודלק בהיכל נר זיכרון במועד האזכרה השנתי של כל נופל ונופלת. ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל יודלקו הנרות לכלל הנופלים. הדלקת נר הזיכרון האישי נועדה כדי לתת מענה למשפחות המביעות חשש שלא יהיה מי שיזכור ויזכיר את יקירן ביום האזכרה.

   

  ברחבת הכניסה להיכל דולק "נר תמיד" ומוצב תורן עם דגל ישראל. טקסי הזיכרון הרשמיים ייערכו בלב ההיכל, ואורחי המדינה יוזמנו אליו להנחת זר לזכר חללי מדינת ישראל. שמו של כל חלל מופיע על לבנה, עם תאריך הנפילה, ונר שיידלק ביום האזכרה לנפילתו. מדי בוקר מתקיימת אזכרה לחיילים שנפלו באותו היום, על ידי חזן צבאי. את ההיכל יזם והקים אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הביטחון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  ריבלין בטקס בהר הרצל
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים