שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ילד ששתי ידיו נקטעו: "התאונה קרתה בגלל רשלנות"

  אסף יסעור בן ה-15, שהתחשמל ואיבד את שתי ידיו, תובע מיליונים מחברץ החשמל ומהמועצה האזורית גולן. הנתבעות: "נגיב בביהמ"ש"

   

  צפו באסף מספר על פציעתו:

   

   

  אסף יסעור‬ (15), הילד קטוע הידיים שסיפורו ריגש את המדינה, הוא ווינר שלא נותן למגבלה לשבש את חייו. כל מי שצופה בו מתאמן בטאקוונדו ומתמודד בצורה שקולה מול ילדים בריאים אינו יכול שלא להתפעל ולחוש הערכה עצומה כלפיו.

   

  לפני כשנה וחצי התחשמל אסף, מאלוני־הבשן שברמת הגולן, ואיבד את שתי ידיו עד האמות כששיחק עם חבריו וניסה לחלץ כדור שנתקע בחדר חשמל. לאחר מכן עבר אשפוזים, פיזיותרפיה, וקיבל פרוטזות אלקטרוניות בבי"ח בלוס־אנג'לס. כעת הוא והוריו רויטל וליאור תובעים מיליוני שקלים מחברת החשמל ומהמועצה האזורית גולן בטענה כי רשלנותן איפשרה את האסון.

   

  אסף עם הפרוטזות שקיבל ()
  אסף עם הפרוטזות שקיבל

   

  התביעה: הכתובת הייתה על הקיר

  בתביעה נטען כי המתקן מוקם במרכז היישוב, לעיתים היו ילדים מטפסים על מתקן גניזה (לאכסון ספרי תורה שלא בשימוש) של המועצה, צמוד לחדר החשמל, היו עולים על קורת בטון סמוכה, ומשם אפשר היה להיכנס למתקן.

   

  יסעור הלך עם חברו לפעולה של בני עקיבא, ובדרך עצרו ליד חדר החשמל. החבר טיפס על מתקן הגניזה ויסעור אחריו, המשיך לקורה ארוכה, הבחין בכדור על רצפת החדר וירד להוציאו באמצעות ברזלים הממוקמים על קיר החדר. כשרצה לחזור מעד, אחז בכבל שהיה שם, ובידו השנייה תפס בגדר. כך נסגר מעגל חשמלי, הוא התחשמל וידיו נשרפו.

   

  בתביעה נטען כי חדר החשמל לא היה מגודר לפי התקן, וכי לו היו מתקינים גדר אפשר היה למנוע את האסון. במתקן הושאר כבל חשמל גלוי, ללא בידוד או מניעת אפשרות לאחוז בו.

   

  לפי כתב התביעה, שהגישו עוה"ד עמיקם חרל"פ ואלי לוי, לאחר האירוע ביצעה חברת החשמל שינויים בכל חדרי השנאים בגולן, הציבה סטנדרטים חדשים בנושא הבטיחות והכניסה את כל הכבלים החשופים מתחת לאדמה.

   

  מהנדס החשמל אשר סלוצקי, ששכרה המשפחה לבדיקת האירוע, טוען בחוות דעת לבימה"ש: "צורת הבנייה של מתקני החשמל התבררה לפני שנים כמסוכנת. בחצרות כאלה התרחשו כמה אירועים של כניסת בני אדם וחשמול, גם למוות, אך הלקח לא נלמד. אין גידור למניעת טיפוס, והמבנה ממוקם סמוך למגרש משחקים ולמגרש חניה שנערכים בו גם משחקי כדור, כך שכדורים יכולים בנקל לעוף אל התחנה ולהישאר כלואים בה. יש סביבה נקודות חמות של תילים חשופים, נושאי מתח של 12,500 וולט. התחנה הייתה פתוחה חלקית מהחלק העליון, ללא אמצעי הגנה סביר שיכול למנוע חדירת גורמים לא מקצועיים".

   

  סלוצקי מציין מקרה ביישוב בני יהודה, שבו נפצע ילד אנושות לאחר שטיפס וירד לתחנה הפתוחה, ומקרה נוסף בחיספין, שבו נספה ילד למוות לאחר שירד לתחנה.

   

  עו"ד עמיקם חרל"פ ממשרד עמיקם חרל"פ ושות': "המקרה המצער והמקומם מדגיש את רמת ההפקרות של חברת החשמל והמועצה המקומית. האסון היה יכול להימנע בקלות על ידי חסימה ונעילה של השטח. רק לאחר התאונה הנוראית השכילו בחברה להנהיג מדיניות חדשה, אף שהכתובת הייתה על הקיר וקדמו למקרה זה מקרים דומים".

   

  מחברת החשמל נמסר: "כתב התביעה טרם התקבל. עם קבלתו תגיש החברה את תגובתה לביהמ"ש בכתב ההגנה".

   

  מהמועצה האזורית גולן נמסר כי תגיב לאחר שתלמד את כתב התביעה.

   

  הכתבה מתפרסמת במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אסף יסעור אחרי הפציעה
  עו"ד עמיקם חרל"פ
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים