שתף קטע נבחר

משפחת הפורץ שנורה למוות: "אם ערבי היה יורה ביהודי שפורץ, היו עוצרים אותו מיד"

משפחתו של סלאמה סלימאן שלוף, תושב טול כרם ואב ל-8, טוענת כי הגרסה שמסרו היורה, השכנים והמשטרה היא שקרית. "הוא מפרנס את המשפחה מעבודה כחשמלאי, לא מלגנוב", אמרו. "הכול שקרים, אין הוכחה שהוא פרץ. רצחו אותו בדם קר"

 

 

 

משפחתו של סלאמה סלימאן שלוף, תושב טול כרם שנורה שלשום (ב') למוות בעת שפרץ לביתו של קשיש במושב בית יצחק שבשרון, מתקשה להאמין להשתלשלות האירועים שמסרו היורה, השכנים והמשטרה ומציגה גרסה אחרת לתוצאה הטרגית. בשיחה עם ynet טענו אמש בני המשפחה כי הגרסה שלפיה שלוף, יחד עם אדם נוסף שנורה אף הוא ונפצע באורח קשה, ניסה לגנוב מביתו של הקשיש שקרית "ואין לגביה הוכחות", והוסיפו כי "אם ערבי היה יורה ביהודי שפורץ, היו עוצרים אותו מיד".

 

בשעות הערב שלשום דווח כי בן 80 מבית יצחק הבחין בשני פורצים בביתו ופתח לעברם באש. שלוף, אב לשמונה בן 41, נהרג מהירי, וחברו, גם הוא פלסטיני תושב טול כרם, נפצע באורח קשה והועבר לבית החולים לניאדו בנתניה. אחד השכנים סיפר כי השניים גנבו כלי עבודה מהמחסן שלו ואיתם הם חדרו לביתו של הקשיש שירה בהם.

אשתו של שלוף וארבעה מילדיו. "נשארו ללא אבא" ()
אשתו של שלוף וארבעה מילדיו. "נשארו ללא אבא"
אב לשמונה. סלאמה סלימאן שלוף שנורה למוות בבית יצחק ()
אב לשמונה. סלאמה סלימאן שלוף שנורה למוות בבית יצחק

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

"נדהמנו כששמענו שהוא נורה ונהרג. אנחנו לא מאמינים שהוא רצה לגנוב, הוא בחיים לא עשה דבר כזה", סיפרה היאם אבו זהרה, חמותו של שלוף. "הוא עבד כחשמלאי בשטח ישראל והיה חוזר הביתה פעם בשבוע. יש לו אישה ושמונה ילדים והוא דואג לפרנס אותם מעבודתו ולא מגניבות".

 

היא הוסיפה: "כל שאנחנו יודעים זה שסלימאן וחבר שעובד איתו היו בדרך הביתה, והם חיכו לרכב שאוסף אותם. מסיבה שלא ברורה לנו, אדם יהודי ירה בהם בלי לחשוב פעמיים. למה הוא ירה בו עד המוות? הוא היה יכול לירות בהם ברגליים ולפגוע בהם קל. לצערי הוא רצח אותו בדם קר, בלי שעשה כלום. אני בטוחה שאין לו שום הוכחה לטענות הכוזבות שלו".

 

אבו זהרה חידדה כי לטענתה היורה משקר והגרסה שמסר למשטרה אינה נכונה. "האיש שרצח אותו משקר ולא אומר את האמת", אמרה. "כולנו יודעים מה קרה בסוף. עכשיו היורה הרס משפחה שלמה. הם יישארו ללא אבא. אשתו והילדים לא מעכלים את המקרה. חלק מהם איבדו הכרה וכל הזמן מטפלים בהם רפואית. חשוב לנו שיעצרו את הרוצח ושיענישו אותו. אם ערבי היה יורה ביהודי שפורץ לבית היו עוצרים אותו מיד. אבל היהודי שירה במנוח נשאר משוחרר ונחשב כאיש גיבור".

 

גל ברמי, דובר מושב בית יצחק, אמר שלשום כי לא הופתע ממקרה הפריצה. "המצב בכל המושבים בשרון הוא קטסטרופה", סיפר, "אין ביטחון ואין שקט ויש פריצות יומיומיות. אם אני יוצא לחמש דקות לשים את הילדים בגן אני מפעיל אזעקה בבית. זה כבר כמה שנים ככה. יש פה בעיה מאוד מאוד קשה של ביטחון".

 

אלחנן איתן, שכן של הקשיש שירה בפורצים, סיפר אתמול: "אתמול בצהריים ראיתי שחלק מהכלים שלי מחוץ למחסן במקום שהם לא היו אמורים להיות. בדקתי במחסן וראיתי שחסרים לי כלים. בדקתי עם המשפחה שפרצו אליה. הפורצים פשוט פרצו למחסן שלי ואחר כך עם הכלים שלי פרצו אל השכנים שלי".

 

מהמשטרה נמסר שלשום כי "סמוך לשעה 21:30 התקבל דיווח על פורץ פצוע בבית במושב בית יצחק. מתחקור ראשוני עולה כי בעל הבית שמע רעשים בביתו, ומשנכנס לחדר הבחין בשני חשודים וכלי פריצה בידיהם. בעל הבית ירה לעברם וכתוצאה מירי נקבע מותו של אחד והשני פונה לבית חולים".


פורסם לראשונה 11/07/2017 22:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים