שתף קטע נבחר

תיעוד תרגיל בלב ים: שייטת 13 מחלצת בני ערובה

מקבלים את ההוראה "פרוץ" ומשתלטים על ספינה שנחטפה על ידי מחבלים: בסרטון מתרגיל "מיניסטר ים" של שייטת 13 נראים הלוחמים יורדים בחבלים ממסוק ופורצים לספינה בכלי נשק שלופים

 

 

תיעוד תרגיל שייטת 13: צה"ל הפיץ הערב (יום ג') סרטון המתעד תרגיל מיוחד של שייטת 13 שנערך ביממה האחרונה והסתיים הערב, ומטרתו הייתה לדמות התמודדות עם חוטפי אזרחים בלב ים בכלי שיט אזרחי. בסרטון נראים הלוחמים משתלשלים בחבלים ממסוק בלקהוק שחג מעל הספינה - ופורצים אליה בכלי נשק שלופים. צפו בתרגיל.

 

התרגיל, שזכה לשם "מיניסטר ים", נערך בזירה הצפונית ובמהלכו הלוחמים תרגלו השתלטות על ספינה אזרחית שבה בני ערובה עם חוטפיהם. מצה"ל נמסר כי התרגיל החל בקריאת מצוקה שהתקבלה מהאנייה האזרחית בשל "חוטפים" שהשתלטו עליה. לפי התרחיש, עשרה מחבלים חטפו עשרה בני ערובה באונייה שנשאה מטען ביטחוני.

תרגיל שייטת 13 (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
תרגיל שייטת 13(צילום: דובר צה''ל)

 (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
(צילום: דובר צה''ל)

יורדים בחבלים אל הספינה (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
יורדים בחבלים אל הספינה(צילום: דובר צה''ל)

 (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
(צילום: דובר צה''ל)

 (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
(צילום: דובר צה''ל)

כוח כונן של שייטת 13 נערך בחוף, גיבש תמונת מודיעין ודרך פעולה להגיע לכלי השיט ולהשתלט עליו כדי לשחרר את החטופים. בתרגיל החילוץ השתתפו גם ספינות הטילים וספינות הבט"ש (ביטחון שוטף) של חיל הים. הלוחמים החלו בהשתלטות מרגע קבלת הפקודה "פרוץ".

 

האונייה החטופה דימתה סוחרת שמובילה מטען ביטחוני. כלי הטיס שהשתתפו בתרגיל היו מסוקי ינשופים, עטלפים מטייסת 193 ומל"ט השובל. התרגיל נערך כ-40 מייל מחוף עתלית וכוח ראשוני הגיע לזירת האירוע בלב ים תוך שעות בודדות.

 

ראש מספן ים בחיל הים, תא"ל עידו, פירט על התרגיל: "אופי פעילות זרוע הים מחייב לאמן את כוחותיה במתווים מורכבים ומאתגרים. תרגיל זה הוא חלק מגרף האימונים השנתי של הזרוע וקיומו נחוץ לנוכח ריבוי גורמי הטרור במרחב. זרוע הים עמדה במשימתה בתרגיל בגבולות הימיים ותמשיך להתאמן כל העת ולתרגל את כוחותיה במטרה להבטיח את בטחון מדינת ישראל בים ומהים."


פורסם לראשונה 11/07/2017 20:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה''ל
תרגיל שייטת 13
צילום: דובר צה''ל
מומלצים