שתף קטע נבחר

היום: דיון בקבינט על מתווה קלקיליה

הדיון גורם למתח רב אצל מנהיגי ההתיישבות, בהם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שפועלים מול שרי הקבינט כדי לגרום להם להצביע נגד הקמת 14 אלף יחידור דיור לפלסטינים בקלקיליה. דגן: "התוכנית חייבת לרדת מסדר היום"

 

הדיון הצפוי היום (ד') בקבינט המדיני-ביטחוני בנושא מתווה הרחבתה של העיר קלקיליה גורם למתח רב אצל מנהיגי ההתיישבות שפועלים מול שרי הקבינט כדי להביאם להצביע נגד המתווה.

 

בימים האחרונים ניסה יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, לשכנע את חברי הקבינט, השרים ישראל כץ, גלעד ארדן וזאב אלקין, להצטרף לשרים נפתלי בנט ואיילת שקד שכבר התנגדו לתוכנית בפעם הקודמת. מאמצי שכנוע נעשו גם מול השר יואב גלנט, אך לטענת אנשי הימין לא ברור עדיין אם הוא יתנגד לתוכנית או יתמוך בה.

בקרוב הרחבה? קלקיליה ()
בקרוב הרחבה? קלקיליה

מנגד, עומד שר הביטחון אביגדור ליברמן, שמבחינתו מתווה קלקיליה הוא חלק מתוכנית המקלות והגזרים מול הפלסטינים ובדיון היום הוא צפוי להתמודד עם בעיית ההיבט הביטחוני שעולה מהמתווה לטענת המתנחלים.

 

אתמול תקף ראש המועצה דגן בחריפות את המתווה ואמר בין השאר: "התוכנית ההזויה להכפלת קלקיליה, שני קילומטרים מכפר סבא, על חשבון שטחים בשליטה ישראלית מלאה ותוך סיכון תושבי כפר־סבא, כוכב יאיר ואזור השרון והשומרון חייבת לרדת מסדר היום".

 

תוכנית ההרחבה של העיר הפלסטינית, שמעוררת מחאה בקרב המתנחלים והימין בישראל, כוללת בין השאר גן חיות חדש, מגרשי ספורט, אזורי מסחר, מבני ציבור ושכונות יוקרה למגורים. התוכנית מיועדת לתת מענה לגידול הטבעי של האוכלוסייה עד 2035, אבל אף שאושרה בנייה של כ-14 אלף יחידות דיור בסך הכול - כפוטנציאל - מצוין בה שבפועל הקיבולת של השטח באותה שנה תעמוד על כ-6,000 יחידות דיור, מתוכן כאלף כבר בנויות כיום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים