שתף קטע נבחר

דיווח: "ישראל התחייבה להאט הבנייה". לשכת נתניהו: "אין התחייבות כזו"

בעיתון אל-חיאת דווח כי שליחו של טראמפ ג'ייסון גרינבלט אמר לבכיר הרשות סאיב עריקאת כי נשיא ארה"ב יקרא בקרוב לישראל ולפלסטינים לפתוח במו"מ. לפי הדיווח, ישראל התחייבה לאמריקנים להאט את קצב הבנייה בזמן השיחות. לשכת ראש הממשלה מכחישה

 

הדיווח וההכחשה: העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון דיווח הבוקר (ד') כי שליחו של נשיא ארה"ב לתהליך השלום, ג'ייסון גרינבלט, אמר בפגישתו אתמול בירושלים עם משלחת פלסטינית בכירה כי ישראל התחייבה בפני האמריקנים על האטת קצב הבנייה בהתנחלויות במהלך המשא ומתן. לאחר הדיווח פרסמה הבוקר לשכת ראש הממשלה הכחשה: "אין כל התחייבות כזו".

 

לפי הדיווח, גרינבלט אמר את הדברים למשלחת, בראשותו של מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף סאיב עריקאת. בעיתון הערבי נטען כי גרינבלט העביר מסר על כך שהנשיא דונלד טראמפ צפוי להודיע בקרוב על יוזמתו לחידוש המשא ומתן בין הישראלים והפלסטינים.

גרינבלט עם אבו מאזן (ארכיון) (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
גרינבלט עם אבו מאזן (ארכיון)(צילום: רויטרס)

בכירים פלסטינים ציינו כי השליח האמריקני עדכן אותם על כך שטראמפ יקרא לשני הצדדים לפתוח במשא ומתן ללא תנאים מגבילים סביב סוגיות הסדר הקבע.

 

הם העריכו כי המשא ומתן ייקבע לתקופה שבין שנה לשנתיים, שבמהלכה ידונו בכל אחת מהסוגיות בנפרד. בכיר פלסטיני נוסף ציין כי המטרה של האמריקנים בקיום מגעים נפרדים לכל סוגיה היא להגיע להבנות וכשאלה יושגו הן תפורסמנה מיד כדי ליצור אווירה חיובית שתדחוף את השיחות קדימה.

 

בנוסף לכך, הבכירים הפלסטינים אישרו כי ליוזמת טראמפ יהיה גם אפקט אזורי ומדינות ערב ישותפו בתהליך, תוך ציפייה להשיג הסכם שלום סופי שבו ייקחו חלק כל אותן המדינות. דבר זה, כך לפי הבכירים, יפרוץ את הדרך לביסוס קשרים בין מדינת ישראל ומדינות ערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים