שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתפסת ולא אחסנת את רכבך? תיפרד ממנו לחודשיים
  נהג שמבצע עבירת תנועה חמורה כגון נהיגה בשכרות או תחת שלילה ונתפס, נדרש להפקיד את רכבו במגרש אחסון למשך 30 יום. באגף התנועה איתרו מאות נהגים שלא פעלו לפי החוק וכצעד הרתעתי השביתו את רכביהם לתקופת זמן כפולה: "נגיע לכל מי שמזלזל בחוק"

   

  המשטרה מחרימה רכבים שלא אוחסנו    (דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כך נלחמת משטרת ישראל בתופעה של נהגים שנדרשים לאחסן את רכביהם בגין ביצוע עבירות חמורות - ואינם עושים זאת. לאחר שמאות נהגים לא פעלו בהתאם לחוק, באגף התנועה החליטו לטפל בנושא. הרכבים מאותרים, נלקחים למגרשי אחסנה, והפעם לתקופה כפולה - 60 יום במקום 30. "הם מזלזלים בחוק ורומסים אותו ברגל גסה", אומרים באגף.

   

  נהגים שנתפסים מבצעים עבירות חמורות כגון נהיגה בשכרות, נהיגה בשלילה ועבירות בריונות בכביש שמסכנות חיים, מלבד מתן דו"ח או קבלת זימון לבית משפט, רכבם מוחרם בהחלטת קצין משטרה והם אמורים לאחסן אותו במגרש למשך 30 יום. באגף התנועה הבחינו כי מאות נהגים שהיו אמורים לאחסן את רכבם לא עשו זאת, השאירו את הרכבים ברשותם ואף המשיכו לנהוג בהם.

   

  רכב שנגרר. המשטרה: "מאות נהגים לקחו את החוק לידיים"
  רכב שנגרר. המשטרה: "מאות נהגים לקחו את החוק לידיים"

  באגף התנועה אומרים כי במחצית הראשונה של 2017 הושבתו על-ידי קציני אגף התנועה למעלה מ-2,800 כלי רכב אשר נהגיהם ביצעו עבירות חמורות - עלייה של למעלה מ-50% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. "ערכנו מיפוי במגרשי האחסנה ונמצא כי מאות נהגים לקחו את החוק לידיים. לאחר שרכבם הושבת על-ידי קצין משטרה בגין עבירה חמורה שביצעו, הם החליטו שלא להפקיד את רכבם במגרשי האחסנה של משטרת ישראל כפי שנדרש מהם לעשות".

   

  באגף התנועה מוסיפים ואומרים כי "כאקט הרתעתי ומסר ברור לנהגים כי המשטרה לא תאפשר לנהגים אלה לזלזל בחוק, ביצעו בחודשים האחרונים שוטרי אגף התנועה פעילות לאיתור הנהגים ובמהלך פעילות נחושה ואינטנסיבית אותרו עשרות כלי רכב שלא הופקדו. הרכבים שאותרו בנסיעה הושבתו למשך 60 ימים במצטבר והם נגררו מהמקום לאלתר".

   

  "אי הפקדה של רכב שהושבת הינה עבירה חמורה ואנו קוראים לכל אותם נהגים שלא הפקידו את רכב לעשות זאת עוד לפני שהשוטרים יגיעו אליהם, יגררו את הרכבים ויפעילו נגדם סנקציות נוספות".

   

  כך למשל, במסגרת הפעילות איתרו השוטרים ברמת גן רכב ששייך לתושב העיר, בן 44, שלא הגיע למגרש האחסנה כנדרש. "אני בהלם, מאיפה באתם לי עכשיו?", הייתה תשובתו של הנהג המופתע, שרכבו נגרר והושבת למשך 60 יום.

   

  באירוע אחר אותר רכב נוסף שלא הופקד במגרש האחסנה, הפעם באזור תל אביב. הרכב שייך לנהגת שנתפסה נוהגת ללא רישיון בחודש מאי, אך לא איחסנה את רכבה במגרש. "אין לי רישיון ולא יכולתי להגיע", אמרה בתגובה הנהגת לשוטרים.

   

  בפעילות אכיפה שביצעו שלשום השוטרים סמוך לצומת ג'אסר א-זרקא, הם הבחינו ברכב מסחרי שעורר את חשדם בשל נסיעתו בכביש והחליטו לבדוק אותו. לבקשת השוטרים, הציג להם הנהג תעודה מזהה, אולם בדיקה נוספת בשטח העלתה כי מדובר בתושב המקום, בן 28, שנפסל לנהיגה לפני מספר חודשים לתקופה של חצי שנה. אם לא די בכך, לפני כחודש הוא נתפס על-ידי המשטרה נוהג בפעם השנייה בזמן פסילת רישיון, ואז נעצר ונידיון לעבודות שירות.

   

  שלשום, לאחר שנתפס נוהג בפסילה בפעם השלישית, התברר כי הנהג נסע ברכב שנאסר לשימוש על-ידי המשטרה בגין ליקויי בטיחות ותקינות בחודש פברואר השנה. "מיהרתי לבת שלי", טען הנהג להגנתו ורכבו הושבת ונגרר לאחסון לתקופה של 60 ימים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נתפסת ולא אחסנת את רכבך? תיפרד ממנו לחודשיים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים